Ruhun Yolculugu

24 Nisan 2018, 04:14:25
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Ruhun Yolculugu » MİTOLOJİ-KAYIP UYGARLIKLAR » Keltler » Kelt Mitolojisi » Ağaç Ruhları

Gönderen Konu: Ağaç Ruhları  (Okunma sayısı 17704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fantastic

 • fantasticvolk
 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 1260
  • Fantasticvolk's Magical World
Ağaç Ruhları
« : 18 Kasım 2009, 23:53:53 »
Ağaç  Ruhları


Doğa Tanrıcı  bir dinleri olan Keltler, İngiliz adalarında M.Ö.1000 yıllarında yaşamışlardı. Kutsal Ağaçları  olan Meşe’nin üzerinde eğer Ökse otu da mevcutsa, bu durum, onu olağanüstü özel yapardı. 

Ökse otu, törenle altın bir orak tutan Druid rahibi tarafından kesilip kullanılırdı. Druid, kelime anlamıyla; “meşe ağacının ruhunu tanımış olan” demekti ve Druid rahipleri toplumun en üstünde yer alırlardı. Elma ağacı ise ölümsüzlüğü sembolize ederdi, onlara göre ağaçlar, yer ve gök arasında bağlantı kurar; üstündeki kuşlar ile göklerden, kökleri ile de yeraltı dünyasından mesaj iletirlerdi.

Druidler, 13 aydan oluşan Ay takvimi kullanmışlar, her ay 28 günden oluşuyor. Yılın her ayına bir ağacın ismi verilmiş ve her ağacın mistik özellikleri var.Keltler ağaç ruhlarına is Dryad adı vermişlerdi. Dryad;” ağaçlara bakan, içinde veya etrafında yaşayıp onları koruyan periler” olarak bilinir. Buna koşut olarak, Altay ve Yakut Türkleri de, ağacın içinde yaşayan, bazen de göklere çıkıp dolaşan bir Ana-Tanrı veya Ak-Ana diye adlandırdıkları bir elementalin varlığına yaygın olarak inanırlardı. 

undan yüzyıllar önce, Keltler, batıl inançlarıyla tanınmış bir kültür olmasının da getirisiyle, evrenin oluşumu ve kimliğiyle ilgili birçok varsayımda bulunurlar. Tüm evrenin, kökleri toprağın derinliklerine inen, dalları cennete kadar ulaşan bir ağaç olduğunu düşünüyorlardı.
Ağaçlar sembolik olarak sonsuz bilgiye ve erdeme sahip, hayat döngüsünün, ölümün ve yeniden dirilişin temsilcileri, yaşayan varlıklar olarak kabul ediliyordu. Kelt halkı, takvimlerinde her ay için bir ağaç isimlendirirler.

Doğum gününüze bakarak Kelt Ağaç Burçları’nın sizin için önerdiği “Mistik Ağacınız”la buluşabilirsiniz. O ağacı  doğada bulduğunuzda ellerinizle bir süre dokunup bekleyerek, enerjinizi bütünleyebilir, transfer edebilirsiniz. 

Bunu, bio enerjetik alanlarınızın tıkalı olma durumunda etkin bir enerji sağlayıcı  olarak da önerebilirim. 

Kelt (Celtic) Burcunuz Ve Mistik Ağacınız 

24 Aralık-20 Ocak   Kayın Ağacı Burcu (Birch) 

Sembolü: Beyaz Geyik   Gezegeni: Güneş   Enerji Taşı: Kristal


Kayın kraliçe ağaçtır ve mistik özelliği “Yenilenme”dir. Bu ağacın insanları; kararlı, tutkulu ve sağlığına hemen kavuşabilen bir özelliğe sahiptirler. İyi bir lider ve organizatör olurlar. Çalışkandırlar, yenilgiye hiç tahammülleri yoktur. Objektif ve dışa dönük olmalarına rağmen sevgilerini göstermekte çekingen davranırlar, doğru evliliği ise biraz geç yaşlarda bulurlar. Gereksiz riske girmeyi sevmez ve her zaman zaferi kazanabilirler. Ailelerinin en başarılı üyeleridirler, yine de mütevazi davranırlar. Azimleri ve kendilerine inançları kişiliklerinin olumlu yönüdür. Ancak negatif olarak, gerçekçilikten kaçma eğilimini de sık yaşayabilirler. Bazen fazlaca materyalist de davranabilirler. 

21 Ocak-17 Şubat                     Üvez Ağacı Burcu (Rowan)

Sembolü: Yeşil Ejderha   Gezegeni: Uranüs   Enerji Taşı: Zebercet(peridot)


Üvez kötü ruhlardan korusun diye evlerin yakınlarına dikilirdi, mistik özelliği ”Kehanet”tir. Üvez, gizemli bilgiyi; dinlemesini bilenlere fısıldayan ağaç olarak bilinirdi. Bu ağacın insanı ise, geleceği öngörebilen bir zekaya sahip ve idealist olur. Soğukkanlıdırlar. Diğerlerinin düşüncelerine saygılıdırlar, ancak tutuculuk ve cahillikten nefret ederler. Az konuşmalarına rağmen, ciddi konularda bile espri yaparak, insanları uzaklaştırdıkları olur. Sorun değildir, zaten uyum sağlamayı pek sevmezler. Bilimkurguya ilgi duyar, reform isteklerini sık     belirtirler. Tutabileceklerinden çok söz vermeleri ve kendilerini geç evlenmeye iten kişisel özgürlük tutkuları ise, negatif yönleridir. Evlenecekleri insan bu özgürlüğe anlayışlı olmalıdır.
 


18 Şubat-17 Mart                     Dişbudak Ağacı Burcu (Nion)

Sembolü: Deniz Atı      Gezegeni: Neptün   Enerji Taşı: Mercan


Dişbudak, lider ve sihirbaz ağaçtır. Özelliği ”Değişim”dir. Parçalarıyla Druid rahiplerinin asaları yapılırdı. Dişbudak ağacı grubundaki insanlar çift karakterli olurlar, gerçek kişiliklerini sezmek zordur. Bir yandan alıngan, diğer yandan da sosyal ve pragmatik olabilirler. Çabuk kavrayışa sahiptirler, akıllıdırlar, yalnız hemen etki altında kalırlar. Para kazanmak ister, öte yandan işin sonunu getirmekte zorlanırlar. Sanata, edebiyata yatkındırlar. Deniz ve su onları cezbeder. Aşklarını romantik boyutlarda yaşar, iyi yansıtırlar. Çocuklarını güzel yetiştirmek için her fedakarlığa katlanırlar. Negatif özellikleri ise; kuruntulu olmaları, kolay kanmaları ve fazla alçakgönüllü olmalarıdır.

18 Mart-14 Nisan                          Kızılağaç Burcu (Alder) 

Sembolü: Atmaca  Gezegeni: Mars   Enerji Taşı: Yakut


Suya çok dayanıklı bir ağaç  olduğundan köprü, kayık ve su kabı  yapımında kullanılırdı. Ruhsal özelliği ise “Dayanma Gücü”dür. Zorluklara direnme ve bir maraton koşucusu gibi azimli olma yeteneğine sahip bu grubun insanı, kendi yolunu çizebilecek, başının çaresine bakabilecek güçlü bir karakter sergiler.Yorulmaz bir ruhsal enerjileri vardır, cesaretlidirler. Arkadaş canlısı, merhametli ve cazibelidirler. Sevgiye ihtiyaç duyarlar. Çabuk evlenebilir, iyi bir aile kurabilirler. Hareketlerinin sonuçlarını sık analiz eder ve kendilerini geliştirmeye önem verirler, ikna kabiliyetleri vardır. Olayların kavşak noktalarını yakalayıp, önemli yerlere de gelebilirler. Mizah anlayışları çekiciliklerini arttırır. Olumsuz tarafları ise; sabit inatları ve bazen çok kararsız kalmalarıdır. Aşkta çok acı çekebilecek kadar hassas olabilirler.

15 Nisan-12 Mayıs                     Söğüt Ağacı Burcu (Willow)

Sembolü: Deniz Yılanı   Gezegeni: Ay   Enerji Taşı: Aytaşı 


Bu ağaç,  Ay’la ilgili doğanın yansıttığı tüm mistizm ve gizemlere ev sahipliği yapar. “Ay’ın Tılsımını Saklama” özelliği olan Söğüt ağacı insanını tanımak oldukça zordur. Akıllıdırlar ve iyi bir hafızaları vardır. Öyle ki, hafızalarının en uzak anılarını bile rahatça hatırlayabilirler.

Gizemli, duygusal, ruh hallerini çabuk değiştirme gücüne sahip insanlardır. Becerikli ve çalışkandırlar. Güçlü bir dost ama unutmaz bir karşı güç olabilirler. Sevdiklerini korur, sahip çıkarlar, vefalıdırlar. İkili ilişkilerde baskın fikirlere sahip ve sabırlıdırlar. Aile bağları ile, geçmişlerine çok önem yüklerler, daima iyi bir eş ve ebeveyn olacaklardır.Yenilikçi yapıları ile kendilerini hızla yenilemeye yönelirler. Mükemmel bir organizatördürler. Negatif yönleri; inatçı ve sağlığına gereğinden fazla özen gösteren titiz huylarıdır.
 13 Mayıs-9 Haziran        Akdiken-Alıç Ağacı Burcu (Hawthorn)

Sembolü: Arı    Gezegeni: Vulkan (planet x kapsamında bir gezegen)   Enerji Taşı: Topaz


Gizemli özelliği”Koruyuculuk” olan Akdiken Ağacı, keskin dikenleri nedeniyle ayrıca, fiziksel korunma sembolüdür. İyilikçi perilerin bu bitki üzerinde daha çok bulunduğuna inanılır ve evlerin çevresine dikilirdi. Bu ağaç insanları, yeni fikirler yaratır, dahice buluşlar ortaya koyabilirler, her alanda becerikli ve değişikliklere uyum gösteren kişilerdir. Hemen karşılarındaki kişiyi çözümleyebilir, zayıf yönlerini görebilirler, acımasız değildirler ancak kesin stratejilerle onları yönetebilirler. Karizmatik, sempatik ve üretken olurlar, dürüsttürler. Mizah anlayışları iyidir, edebiyat yönleri de öyle olduğundan yazarlığa, gazeteciliğe, şairliğe eğilimlidirler. İyi bir aile kurabilirler. Vizyon sahibidirler, bir de gereksiz kuruntu yapmasalar, canları da çabuk sıkılmasa, mükemmellikleriyle daha fazla hayran toplayabilirler.

10 Haziran-7 Temmuz       Meşe Ağacı  Burcu (Oak) 

Sembolü: Beyaz At   Gezegeni: Jüpiter   Enerji Taşı: Elmas


Meşe ağacı  en kutsal ağaçlardan biridir. Mistik özelliği ”Özdeki Gerçek Bilgi”  olan Meşe’nin veya meşeden yapılmış bir kapının şeytanı evin dışında tutacağına inanılırdı. Meşe ağacı insanlarına gelince, onlar geniş bir bakış açısı geliştirmişlerdir. İyimserdirler ve herşeyin sonuçlarını doğru tahmin ettiklerine emindirler. Kendilerini hemen motive ederler. Kararlıdırlar. Kriz anlarında en mantıklı davranışı sergilerler. Tersliklerden kolay etkilenmeyen ve liderlik vasfı yüksek tiplerdir. Derin felsefi düşüncelere sahiptirler, dürüst ve iyimser olmalarının yanı sıra ahlaki konulara değer verirler. Meraklı, gösterişli, eli açık insanlardır. Negatif yönleri; aşırı güvenleri nedeniyle aşkta karşılarındakine hayal kırıklığı yaşatmaları, tahmin yeteneklerine inançları yüzünden de finansal risklere girmeleridir. 

8 Temmuz-4 Ağustos   Çoban Püskülü  Burcu (Holly)

Sembolü: Unicorn (Tek Boynuzlu At)   Gezegeni: Dünya   Enerji Taşı: Kırmızı Akik

Her zaman yeşilini koruyan Holly, düşmanları geri püskürttüğüne inanılan mistik olarak ise ”Tinsel Savunma”  özelliğine sahip bir bitkidir.

Onbeş  metreye kadar uzayabilen Holly ağacından yapılmış kalın sopaları savaşa giderken mutlaka yanlarında bulundururlardı. Bu grup insanları pratiktirler, oldukça yetenekli ve sözlerine sadıktırlar. Ancak iyi bir ticari zekaları olsa da, genelde arka planda durur, yönetici olma yerine destek veren kişi konumunda kalmayı tercih ederler. 
 

İlişkilerinde koruyucu davranırlar, zor açmazları mantık yoluyla halledebilirler.Tarihe karşı bir ilgileri vardır. Sempatik olmayı severler. Olumsuz olarak da; aşırı duygusal, eleştiriye hassas, hayallerine oldukça inanan ve az hareketli bir tarafları vardır.

5 Ağustos-1 Eylül      Fındık Ağacı  Burcu (Hazel)

Sembolü: Som Balığı   Gezegeni: Merkür   Enerji Taşı: Ametist

Bu ağacın mistik yönü ise “Bilgelik”  timsali olmasında yatar. İnsanları  zekidir, akıl güçleri onlara iyi bir yazar ve hatip olmalarını, tartışmalardan da kaçmamalarını bahşeder. Çok ince ayrıntıları düşünürler, zihinsel enerjileri üst dereceye çıkabilir. Gösterişi sevmez, israftan kaçarlar. Rasyoneldirler, hayatı iyi anlarlar, adildirler ayrıca aşkta dürüst ve özenlidirler. Sanata eğilimli olan bu insanların negatif yönleri ise, fazla eleştiri yapmaları, bazen bilgi
arama adına, bazen de bilgece kararlar almak adına insanların  özel yaşamlarına girmeye çalışmalarıdır. Enerjilerini iyi aktaracak yer bulamazlarsa migren olarak dışa çıkabilir.

2 Eylül-29 Eylül       Asma Ağacı  Burcu (Vine)

Sembolü:Beyaz Kuğu   Gezegeni:Venüs   Enerji Taşı: Zümrüt


Asmaların mistik özelliği ”Tinsel Yükselme”  olarak belirlenir. Bu ağaca dahil olan insanlar, ilginç  bir karakter yapısı gösterir; bir an çok neşeli ve enerjik durumda iken bir anda endişeli ve durgun oluverirler. Onları böyle anlarında anlamak zordur elbette. Kamu ile ilgili alanlarda kariyer yapma yetenekleri fazladır. Eli açık, kibar ve yenilikçidirler. Mutlu olmak için çok fazla güven ararlar, o nedenle de evlilikleri güçlüklerle dolabilir. Romantik ve estetiktirler, affedebilmeyi başarırlar, bu özellikleri de onları yükseltecektir. Zayıflatan yönlerine gelince; kendilerine saygı duyulmadığı zaman çok incinirler. Ruh halleri fazlaca inişli çıkışlıdır.

30 Eylül-27 Ekim         Sarmaşık Ağacı Burcu (İvy)

Sembolü:Kelebek   Gezegeni: Ay’ın Gizlediği Persephone (Başak takımyıldızında varsayılır)   Enerji Taşı: Opal


Sarmaşığın mistik yönü  “Azim”dir. Ruhsal gelişme habercisidir. Sarmaşık ağacı insanları, çok azimli, dirençli ve yeteneklidirler. Saygın kimseler olurlar. Sadık ve  sorumluluklarının bilincinde, idareci güce sahip, okuma yerine tecrübe ile daha çok öğrenebilen, deneyimlerine değer veren kimselerdir. Aşkta duygusal ve oldukça da şanslıdırlar. Başarılı, cömert, neşeli ve açık yüreklidirler. Kimseyi kırmak istemez, çabuk dost edinirler. Radikal tiplerdir. Özgün stil sahibidirler. Negatif yönleri ise; güçlerini baskıyla kullanma eğilimi, ahlaki değerleri düşük insanların dostluğundan iyi niyetleri yüzünden kaçmamalarıdır.
 
 

28 Ekim-24 Kasım          Saz Ağacı Burcu (Reed)

Sembolü: Beyaz Tazı   Gezegeni: Pluton   Enerji Taşı: Jasper taşı 


Altı  metreye kadar uzayabilen Saz, Druidler’e göre sık kökleri nedeniyle ağaç sayılır ve bu köklerden kalem yapılırdı. Sazların mistik özelliği ise ”Akıl”dır. Saz insanları bilgeliği sever ve çok büyük bir çekim alanına sahiptir. İnsanları kendisine çeker, ancak çok duygusal tipler hariç. Bu çekicilikleri, genellikle, asi veya maddeci kişileri mıknatıs gibi çeker. Oysa yeni insanlarla tanışırken daha dikkatli olmaları gereklidir. Güçlü karakterleri ve zekaları onlarda bağımsızlık isteği yaratır. Kendilerinin de güçlü dost ve düşmanları bulunur. Düşmanlarının çok olduğunu bilir ve zor anlarda pek yardım istememeye çalışırlar. Onurlarını korumaya önem verirler ve birçok alanda yükselebilirler. Olumsuz yönleri; kendilerine duydukları aşırı güven ve bazen de yersiz kıskançlık göstermeleridir.

25 Kasım-22 Aralık           Mürver Ağacı Burcu (Elder)

Sembolü: Kuzgun   Gezegeni: Satürn   Enerji Taşı: Jet taşları 


Bu ağaç  “Yaşam Enerjisi Verme” özelliğine sahip. Kötü  ruhları kovan Mürver’in asla yakılmaması  da gerekecektir. Gerçekten de ecza dolabı  niteliği taşıyan bir ağaçtır. Bu gruba dahil olanlar, açık sözlü, hayat dolu tiplerdir. Monotonluğu sevmez ve baskılara boyun eğmezler. Saygın olan bu kişiler hem sabırlı, hem disiplinlidirler. Akraba, dost çevresine karşı çok fedakardırlar, ancak enerjik yapıları aile kurma konusunda biraz uyumsuzluk yaratabilir. Merakları sayesinde derin incelemelere kalkışırlar, bilgi sahibi olmak için uğraşırlar. Kötü niyeti hemen sezerler ve çekinmeden meydan okuyabilirler. Olumsuz özellikleri elbette var; düşünmeden konuşup, kırıcı olabilme ve biraz da savurganlık gibi.
 

23 Aralık            Ökse Otu-Adsız gün Burcu (Mistletoe)

Sembolü: Siyah İnci   Enerji Taşı: Safir   


Bugün Druid takviminde 13 aylık bir yılın bittiği gün. O nedenle, bu tarihe ait ağaç  yok, fakat bugün kutsal ökseotu günü.  Özelliği ise ”Esrarengizlik” Bu tarihte doğanlar çok karizmatik kimseler olacaklardır. Başarı kapasiteleri yüksektir, yardımseverdirler, ruhen asildirler, esrarengizdirler ve samimiyeti çok sevmezler. Kolaycı insanlardan hoşlanmazlar. Başarısız ve güçsüz olmaktan da çok çekinirler. Aşık olduklarında, gerçek ve kalıcı bir aşk yaratırlar. Bu adanmış bir aşkın sembolü olacaktır. Olumsuz tarafları; insanlara olan güven problemi, aile kurmaya çok istekli olmamaları nedeniyle, çoğunlukla yalnız kalmalarıdır.


Çevrimdışı pendragon

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 543
 • AD İMPOSSİBİLİA NEMO TENETUR
Ynt: Ağaç Ruhları
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2010, 00:04:19 »
sevgili fantastic izninle şunu belirtmem gerekirki bun lar ağaçların ruhları değil..
bunlar sadece kişisel analizler...
her ağacın kendine özgü bir şarkısı vardır
kendi içlerinde bile türler karakteristik özellikler gösterir..
fakat bu şekilde değil...
ağaçların karakterleri insanlara benzemez.
aksine insanların karakterleri ağaçlara benzer
yukarıda belirttiğiniz gibi
teşekkürler

Çevrimdışı fantastic

 • fantasticvolk
 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 1260
  • Fantasticvolk's Magical World
Ynt: Ağaç Ruhları
« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2010, 00:24:26 »
Alıntı
fakat bu şekilde değil...
ağaçların karakterleri insanlara benzemez.
aksine insanların karakterleri ağaçlara benzer
Evet bencede öyle , kainatin her parçasından içerisinde bulunduran insan hayvani yada bitki tarafina doğru benzerlik gösterebilir.Burada zaten ağacın ruhundan ziyada evrensel ruhun yani öz varlığın en güzel aynası olan ağaçların güzellikleri ve evrene yanstıkları enerjileriyle ayrı bir sanat eseri varlık olmalarıdır.Keltler öyle yorumlamış tabiki bazı şeyler bilinmeyedebilir.Efsaneler , anlatımlar zaten simgesel anlatıma sahip oluyor.Ama herşey bir yana Evensel gücün en güzel aynalarında,güzelliklerinden biri :))

Alıntı
Ağaç kültü birçok doğa inançlarının barındırdığı animizimde, ağaçların saygı gösterilmesi gereken bir ruha sahib oldukları, ve ağaçlara gösterilen saygı, bereketi etkilediğine inanmaktan kaynaklanan bir kült'dür.

Eski Türklerin ve Moğolların inancı Tengricilikte, ve kuzeyamerikanın yerli inançlarında, ayrıca birde dünyanın merkezinde durduğuna, ve yer ve gök alemini birleştirdiğine inanılan "Dünyalar ağacı" vardır.

Ağaca tapınmanin izleri Oğuzlara kadar muhafaza edilmişdir: “Bay Terek”, “Temir Kavak” , veya “Hayat Ağacı” denilen kutsal “Evliya Ağaç” inanışına benzer inanclar sadece Türk mitolojisinde değil tüm dünya mitolojilerinde rastlanabilir.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2010, 00:25:17 Gönderen: fantastic »

Çevrimdışı pendragon

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 543
 • AD İMPOSSİBİLİA NEMO TENETUR
Ynt: Ağaç Ruhları
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2010, 00:30:14 »
her şey enerjiden ibret değildir,sizin nasıl bir varlığınız varsa,karakteriniz,hayalleriniz,soluğunuz ve düşünceniz..
yaradılış olan ve dünya üzerinde durağan yada hareket halinde her varlğında kendine göre karakteri vardır..
Druidler sembolik olarak değil,tam anlamı ile ağaçlarla konuşabilen ve onlara karakter özelliklerine göre hitab etmeyi bilen rahip sınıfıdır da diyebiliriz..
kesinlikle yanlış anlaşılmasın amacım burada sizin bilginizi tenkit etmek değil sadece ufak bir hatırlatma yapmak içindir..
her varlığın bir dili vardır ve bu sadece enerji demek değildir,konuşabilen ve ifade edebilen yegane canlı insan da değildir benim anlatmak istediğim kısaca bundan ibaret verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Çevrimdışı arayıcı

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 203
Ynt: Ağaç Ruhları
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2010, 00:38:07 »
Evrendeki her şeyde ruh vardır.

Çevrimdışı fantastic

 • fantasticvolk
 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 1260
  • Fantasticvolk's Magical World
Ynt: Ağaç Ruhları
« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2010, 01:00:32 »
Alıntı
her şey enerjiden ibret değildir,sizin nasıl bir varlığınız varsa,karakteriniz,hayalleriniz,soluğunuz ve düşünceniz..
yaradılış olan ve dünya üzerinde durağan yada hareket halinde her varlğında kendine göre karakteri vardır..
Druidler sembolik olarak değil,tam anlamı ile ağaçlarla konuşabilen ve onlara karakter özelliklerine göre hitab etmeyi bilen rahip sınıfıdır da diyebiliriz..
Herşey mümkündür , çeşitli sırlar evrende bir hazine gibi bizleri bekler,geçmişteki insanlarda pek çok şeyi çözmüşler.Bizlerde yeniden keşfetmeye çalışıyoruz.Teşekkurler bilgiler için : )
Bi resim daha ekliyelim : )

İngilizce biliyorsanız burayada bakabilrsiniz. http://hafapea.com/magickpages/treemagick.html

Çevrimdışı pendragon

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 543
 • AD İMPOSSİBİLİA NEMO TENETUR
Ynt: Ağaç Ruhları
« Yanıtla #6 : 21 Şubat 2010, 01:35:15 »
önemli değil rica ederim bende paylaşımınız için teşekkür ederim :)
bu arada tablolar çok hoş onlar için ayrıca teşekkür ederim

Çevrimdışı gökyüzünden

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 125
Ynt: Ağaç Ruhları
« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2014, 00:33:11 »
keltler hep ilgimi çekmiştir.bu belkide doğayı çok sevmemden kaynaklanıyordur.çeşitlilik halklar her daim güzeldir.
müzikleride çokk güzel.


 facebook twitter
 


2008 yılından beri ruhsal, mistik, parapsikoloji, ezoterizm vb gibi konu ve tartışmanın yayınlandığı sitemiz; zamanın ruhuna göre misyonunu tamamladığı için, yeni üyelik, yeni konu ve yorum gönderimi sistemine kapatılmıştır.

Sitemizi bir ansiklopedi gibi, web ve mobil telefon üzerinden okuyabilir, arama yapabilir , çeşitli konulara bakabilirsiniz. Facebook üzerinden tekamül, sevgi, evrensel insan, üst bilinç çerçevesinde paylaşımlarımız devam edecektir. Soru ve görüşleriniz için en altta iletişim linkinden mail atabilirsiniz.

Ruhunyolculuğu sitesi ruhsal konularda bilgi vermek amaçlı kurulmuş bir paylaşım sitesidir. Sitemiz üzerinde yayınlanan yazılar ve yorumlarda yazarlar sorumludur.Bilgi & sosyal medya: Facebook | iletişimSMF 2.0.11 | SMF © 2016, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder | Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek

Manuscript design by Bloc