Ruhun Yolculugu

17 Mart 2018, 21:08:01
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Ruhun Yolculugu » MİSTİK KÖŞE » Melekler ve Düşen Melekler » başmelek michael/mikail

Gönderen Konu: başmelek michael/mikail  (Okunma sayısı 21994 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sardunya

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 524
başmelek michael/mikail
« : 20 Ekim 2009, 22:58:13 »
Adı “Tanrı gibi” anlamına gelir,”Işığın prensi” olarak da adlandırılır. Elinde bir kılıç tutar.Aurası çok geniştir ve morla karışık kobalt mavi renktedir. Michael etrafta iken bu renklerin kıvılcımlarını görebilirsiniz. Tüm melekler arasında en büyük savaşçı melektir.

Işık ve sevginin koruyucusu ve rehberidir.Korkuyu yok edip kişinin cesaretle dolmasına yardımcı olur. Özellikle yaşam amacınızla çakışan durumlarda ısrarla sizinle çalışacaktır. Işık işçilerinin yönetiminde çalışan bir melektir.
Michael; aile üyeleri, sevilenler, komşular hatta yabancılarla yaşanan kavgalara barışcıl bir sonuç getirmeye yardım edecektir. Başmelek Michael, istendiğinde negatif enerjiyi temizler. Kalabalık bir yere girmeden önce onun negativiteyi temizlemesini isteyin. O ,negatif zihin yapısına sahip insanları (yaşayan veya kaybedilmiş) , Işık Tanrı’sına götürüp zihinlerinin iyileştirilmesini sağlayabilir. Negativite hissettiğiniz her dönemde Başmelek Michael’i çağırın. Her yerdeki (sizin kalbiniz ve zihniniz dahil) negatif enerjiyi temizleyebilir. Ondan evinizdeki, işyerinizdeki, arabanızdaki vs. negatif enerjiyi temizlemesini isteyin. Tartışmalar gibi negatif durumlarda özellikle yararlıdır. Onaylarını alarak arkadaşlarınız ve ailenizin negatif enerjilerden temizlenmesini isteyebilirsiniz.
Ne zaman korku veya zorlandığınızı hissederseniz, mental olarak “Başmelek Michael, lütfen beni koru ve sakinleştir” deyin. Güvenli olmayan bir yerde iseniz, ondan sizin melek koruyucunuz (guardian angel) olmasını isteyin; size eşlik etsin, rehberlik etsin ve sizi korusun. Hatta Michael’den kalıcı olarak yanınızda olmasını böylece onun güçlü koruyuculuğu altında güvende olmanızı isteyebilirsiniz. Sadece zihnen “Başmelek Michael; zamanın tüm yönlerinde benim rehberim ol. Teşekkür ederim.” diyeceksiniz. Böylece olur.
Hayatınızdan negativitenin ve korkunun temizlenmesini istediğinizde çağırdığınız melek odur. ”Ruhun melekle arınması” çalışması aldığınızda negatif eğilim katmanları ve sınırlayıcı inançlar temizlenip enerjetik olarak serbest bırakılır. Başmelek Michael ile ruhun melekle arınması çalışmasının meditasyon şeklini görelim.
BAŞMELEK MICHAEL İLE RUHUN ARINMASI
Negatif veya korkulu hissettiğinizde ve bunları ışığa bırakmaya hazır olduğunuzda bu çalışmayı yapabilirsiniz. 15-30 dakika sürer.
Rahat bir yere oturun.Kendinizi topraklayarak başlayın. Gözlerinizi kapatarak ayaklarınızdan Dünya Ana’ya uzanan köklerinizi hayal edin. Basit bir nefes alıştırması ile fizik bedeninizi rahatlatın.Burnunuzdan mümkün olduğunca derin bir nefes çekin ve ciğerlerinizin tamamen dolduğunu hissedip 3-4 saniye kadar tutun ve yavaşça dışarı verin. Egonuza sol omzunuza geçip oturmasını söyleyin ve çalışma sırasında sadece izleyici olduğunu bildirin. Meleklerinizden ve rehberlerinizden bu çalışmada size eşlik etmelerini isteyin. Yaratıcıdan beyaz  koruyucu ışığı göndermesini isteyin. Sizin isteğinizi duyacaktır ve evrenden 3.gözünüze hemen bir beyaz ışığın indiğini görebilirsiniz. Sizi sarmasını seyredin. Hazırsınız.
Zihinsel olarak “Başmelek Michael, şimdi bana gel ve benim varlığımdaki tüm negativite ve korkuyu alıp götür” deyin. Michael hemen yanınızda belirir, negativite ve korkuyu temizlemeye hazırdır.
Başmelek Michael’in elinde her zaman “Psişik Vakum” olarak kullanabileceği bir kılıç vardır. Onun taç çakranızdan girip beyninizdeki tüm negativiteyi vakumlamaya başladığını hayal edin. Tüm başınızı sonra da tüm bedeninizi dolaşsın. Eller, ayaklar, parmaklara kadar tüm organlarınızı içten dışa vakumla arındırsın. Bu vakum, tüm korku ve negativitenizi alacak ve karanlık enerjinin temizlendiği “ Işığa “götürerek,ışığa dönüştürecektir. Sonra fiziksel bedenden çıkıp auramıza geçerek tüm negativite ve korkularımızı vakumlasın.
Gördüklerinize dikkat edin. Karanlık veya gölgeler görürseniz bu bölgelerde daha çok çalışmasına izin verin, gölgelerin ortadan kalktığından emin olun. Bu bölgeler omuzlar, boyun ve sırt ağrılarına tekabül eden yerler olabilir. Çünkü bunlar negativitenin yerleştiği yerlerdir. Karanlık noktalar temizlendikçe rehberleriniz ve meleklerinize kulak verin. Bu karanlıkların hayatınızda neleri temsil ettiğine dair mesajlar alabilirsiniz. Bunları önemseyin. İnatçı negativite ve gölge varlığında Michael’den ışık ağını atarak onları hemen ışığa çevirmesini isteyebilirsiniz. Eski acı veren anılar ortaya çıkabilir. Bunların temizlenmesi ve iyileştirilmesi için bir işarettir. Onların serbest bırakılması için elinizden gelenin en iyisini yapın.
Bütün vücudunuz ve auranızı vakumladıktan sonra, Başmelek Michael’den kılıcını vakumdan beyaz ışık enerjisine çevirmesini isteyin. Bu sonsuz kaynağı, Yaratıcı’nın sevgi dolu, beyaz kıvılcımlı ışığını,bütün vücudunuza ve auranıza doldurun.
Işığın diş macunu gibi heryeri doldurmasını sağlayın, çünkü negativite ve korku; yerleri hemen doldurulmazsa yine yerlerine sızarlar. Yapabildiğiniz kadar çok miktarda ışığı absorbe edin. Sizi sardığını hissedin, fiziksel ve eterik bedeninize sızmasını sağlayın. Pozitif enerjinin farkını hissedebileceksiniz.
Başmelek Michael’e teşekkür edin ve her zaman sizi negativite ve korkulardan korumasını isteyin. Koruyucu beyaz ışık sizi dev bir yumurta gibi sarar. Buradan sadece sevgi ve pozitif enerji sızabilir. Pembe ışık da hoştur, kalbinizin içe ve dışa sevgisini yansıtır. Gün içinde irtibatınız olan kişilere sevginizi yollar.
Köklerinizin Dünya Ana’da olduğunu hatırlayarak yeniden kendinizi topraklayın. Gözlerinizi açabilirsiniz.
Bu güçlü enerji çalışmasını meleklerle yaptınız!.. Hemen daha pozitif ve hafif bir his sizi sarar. Sisler dağılır, amaçlarınıza ve hayallerinize ulaşmak netleşir. Bazen başağrısı olur. Daha yüksek bir enerji vibrasyonuna uyum sürecidir bu. Pozitiviteye alıştıkça geçecektir. Bazılarında değişim yavaştır. Temizlenmeden sonra birkaç gün ağlama hissi olabilir. Çünkü eski korkularınız ve duygularınızı serbest bırakıyorsunuz. Bırakın kalbinizden gözyaşları akıp gitsin.
Bu çalışmayı istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Ancak çok sık uygularsanız halsizlik gelişebilir. Haftada bir kez harika bir sıklık olacaktır.

SEVGİ VE IŞIĞIN KORUYUCU KALKANI
Her sabah uyanınca Başmelek Michael’den sizi beyaz ışıktan oluşan kalın bir yumurta kabuğu içine yerleştirmesini ve bu kalkanın sizi karşılaştığınız negatif durum ve insanlardan korumasını isteyin. Bu özellikle etrafındaki insanların (pozitif-negatif) duygularını alma eğilimindeki çok empatik insanlarda gereklidir.

NEGATİVİTENİN ETERİK BAĞLARINI KESME

Önemli bir konudur, çünkü bizi aşağıya doğru çeken kişilerle bağımız olabilir. Bazı kişiler kimileriyle konuştuklarında kendilerini yorulmuş ve çökmüş hissettiklerini söylerler. Bu özellikle sevdiğimiz ancak devamlı şikayetçi, kaos ve fonksiyonsuzlukla çevrili insanlarla olan irtibatımızda kendini gösterir.
Elbette bu insanlar bizi çökertmek istemiyorlar ,ancak ihtiyaçları çok fazla olduğundan böyle hissettirirler. Kendinizi kalkanladıktan sonra bu insanlarla görüşün. Daha sonra da eterik bağları kesmek gerekir.
Her gece yatmadan önce “Başmelek Michael, şimdi bana gel, benim sevincimi, enerji ve hayatiyetimi emen tüm negatif eterik korku bağlarını kes. Tüm negativiteden beni temizle, buraları Tanrı’nın sevgi dolu beyaz ışığı ile doldur. Teşekkür ederim.” , demek yeterli olacaktır.

Çevrimdışı Pazuzu

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 14
Ynt: başmelek michael/mikail
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2010, 01:08:17 »
Çok güzelmiş teşekkürler ama belirtmek isterimki tabiat olaylarıylada o ilgilenir yağmur kar gibi onun dışında bereket şans gibi .

Çevrimdışı Pazuzu

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 14
Ynt: başmelek michael/mikail
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2010, 01:17:57 »
Ve birşeyi daha söylemek istiyorum daha öncede yazmıştım fakat gene belirtmek istedim meleklerden yardım istemek konusu yanlışdır inanın sevin ama yardım istemek çok saçma neden tanrın varken melekden yardım istiosunki en azından insan böyle düşünür tanrı kızmıyacakmı meleklere dua edenlere  dua tanrıya edilir arkadaşlar meleklere değil peygamberlere değil sadece tanrıya.

Çevrimdışı ayda

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 67
Ynt: başmelek michael/mikail
« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2010, 02:27:10 »
"Ve birşeyi daha söylemek istiyorum daha öncede yazmıştım fakat gene belirtmek istedim meleklerden yardım istemek konusu yanlışdır inanın sevin ama yardım istemek çok saçma neden tanrın varken melekden yardım istiosunki en azından insan böyle düşünür tanrı kızmıyacakmı meleklere dua edenlere  dua tanrıya edilir arkadaşlar meleklere değil peygamberlere değil sadece tanrıya."


Aynı düşüncedeyim ...

Dua  sadece Allah a edilir...

Çevrimdışı silayy

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 55
 • Mutluluk hayatı dozunda yaşamaktır.
Ynt: başmelek michael/mikail
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2011, 23:13:36 »
paylaşım için teşekkür ederim. Sanırım benım gördüğüm başmelek Mikail... Çünkü ışığı canlı bir mavi. Ama mesajını anlayamadım.

Çevrimdışı arayıcı

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 203
Ynt: başmelek michael/mikail
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2011, 21:19:30 »
paylaşım için teşekkür ederim. Sanırım benım gördüğüm başmelek Mikail... Çünkü ışığı canlı bir mavi. Ama mesajını anlayamadım.

Şubatta sizi donduracam demiştir.

Çevrimdışı silayy

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 55
 • Mutluluk hayatı dozunda yaşamaktır.
Ynt: başmelek michael/mikail
« Yanıtla #6 : 07 Şubat 2011, 10:03:42 »
Esprimiydi....Çok komik...

Çevrimdışı SİYA

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 6
Ynt: başmelek michael/mikail
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2011, 13:12:35 »
meleklerede dua edilir bence onlar rab bın yansımaları dolayısıyla bir gibi görmek lazım

Çevrimdışı kamil özen

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 1
Ynt: başmelek michael/mikail
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2012, 19:59:59 »
iki satırda biz yazalım.
 agacın gövdesi dururken dalından budağından ne olurki?


 facebook twitter
 


2008 yılından beri ruhsal, mistik, parapsikoloji, ezoterizm vb gibi konu ve tartışmanın yayınlandığı sitemiz; zamanın ruhuna göre misyonunu tamamladığı için, yeni üyelik, yeni konu ve yorum gönderimi sistemine kapatılmıştır.

Sitemizi bir ansiklopedi gibi, web ve mobil telefon üzerinden okuyabilir, arama yapabilir , çeşitli konulara bakabilirsiniz. Facebook üzerinden tekamül, sevgi, evrensel insan, üst bilinç çerçevesinde paylaşımlarımız devam edecektir. Soru ve görüşleriniz için en altta iletişim linkinden mail atabilirsiniz.

Ruhunyolculuğu sitesi ruhsal konularda bilgi vermek amaçlı kurulmuş bir paylaşım sitesidir. Sitemiz üzerinde yayınlanan yazılar ve yorumlarda yazarlar sorumludur.Bilgi & sosyal medya: Facebook | iletişimSMF 2.0.11 | SMF © 2016, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder | Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek

Manuscript design by Bloc