Ruhun Yolculugu

17 Mart 2018, 20:59:00
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Ruhun Yolculugu » MİSTİK KÖŞE » Melekler ve Düşen Melekler » Melekler ve Düşen Melekler » Düşen Melekler

Gönderen Konu: Düşen Melekler  (Okunma sayısı 22761 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı purpleswan.

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 0
Düşen Melekler
« : 27 Mayıs 2008, 16:57:32 »
Cennette Savaş:

Kesin olarak inanılan bilgi Lucifer'in kendi gibi olanlarla birleşip Tanrı'yı ve ona inançlı melekleri tahtından indirmeye çalışmasıdır.

Sorun ise Tanrı insanları yarattığı zaman bütün meleklerin onların önünde diz çökmelerini istedi. O zamanın en büyük baş meleklerinden (Archangels) biri olan Lucifer bunu çok basit ve aşağılayıcı buldu ve neden "Ateş'in oğlunun Çamur'un oğlu önünde eğilmesi gerektiğini" sordu.

Buna benzer bir başka teori ise Lucifer'in Jesus'ın (İsa) önünde eğilmeyi kabul etmemesiydi. Lucifer Seraphim'in en baş meleği ve lideriydi bu durum ona ağır gelmişti.

15. yüzyılda 133.306.668 meleğin cennetten 9 gün içerisinde düştüğü tahmin ediliyor.

Bir çok insanın aklındaki soru işareti ise savaşın ne zaman olduğu. Çoğu tarihlerde yer almamasına karşı Hristiyanların kitabında Satan ve Lucifer'in günahkar oldukları açıkça söyleniyor.

Satan Archangel Michael'in gönderdiği ordularla savaşırken 10 başlı bir ejder halinde anlatılıyor. Bir kaç gün sürdüğü kayıt edilen savaşta Satan'ın ordusu çok etkili silahlar yapıp kullandılar ve Michael'in ordusunu neredeyse bozguna uğrattılar. Ama son savaşa gelince Satan ve ordusu kaybedip cennetten atıldılar.         

Neden Düştüler?

Lucifer ve takipçileri için değil de, Grigoriler'in düşme sebeplerinde aklımıza soru işaretleri takılıyor.
Lucifer daha fazla özgürlük istediği için Tanrı ve meleklerine karşı savaştı peki Grigorileri itaatsizliğe iten neydi?

Teorilerden biri bütün meleklerin Tanrı tarafından eşit yaratılmış olması ve buna göre Tanrı'ya itaat etmeyi seçip seçmeme hakkına sahip olmalarıydı.   

Lucifer'in düşmesinin tek sebebi egosuydu ama Grigoriler insanlara yardım edip onları sevmenin düşmelerine neden olacağını, hatta günah bile olacağını düşünmediler. İnsanları sevip onlara herşeyde fazlasıyla yol gösterdiler. Bu sevgi, Tanrı'nın İsa'ya duyduğu ve Lucifer'in isyan çıkarmasına neden olan türden bir sevgiydi.
Bunun üzerine Grigori Melekleri ölümlü olup insanlar gibi yaşamayı tatmak istediler.

Bazılarına göre kadınlar çıplak gezip onları kendilerine aşık etmişlerdi. Tabi ki bu çok saçma bir teori, Tanrı'nın melekleri bu kadar kolayca kanmis olamazlardi. Meleklerle insanların aşklarından doğan çocukları ise büyük bir selde yok oldular. Şimdilerde ise insanların en büyük sevgilileri cennetin bir yerinden hala bizi izliyor olmalılar.

Cezaları Ne Oldu?

Tanrı'nın övgüsünü kazanmak için bir müzik aletini nasıl çalmayı öğrenmek önemli değildi Lucifer için. Lucifer, o kadar güzeldi ki, bir müzisyenin usta ellerinde çıkardığı müziği söyleyebiliyordu. Lucifer'in ilahi söylemesi için kimsenin enstruman çalmasına gerek yoktu, kendisi zaten ilahiydi."

Lucifer Eden'de, Tanrı'nın bahçesinde, kutsal dağda yaşıyordu. Olağan üstü güzelliği yüzünden alçak gönüllü olamadı. 

Lucifer'in 5 Hatası;
 

Lucifer Tanrı'nın yerinde olmak ve onu tahtından kaldırmak istedi.

"Yıldızların" üstünde oturmak istedi. Yıldızlar, Tanrı'ya itaat eden meleklerdi.

Bütün evreni kontrol etmek istedi.

Yartıcısının yansıması olmaktan mutlu olamıyordu artık.

Sadece kendinden sorumlu olmak ve herkesten yüksekte olmak istedi.


Bu günahlarının sonunda cennetten sonsuza kadar düştüler ve cennetin 2. katında hapis olarak cezalarını bekliyorlar. Lucifer ise Dünyada İsa yeniden doğduğu zaman cezasını çekecek.

 Tanrı Lucifer'i yarattığı zaman kendisine karşı isyan çıkaracağını bilmiyor muydu? Evet, biliyordu.

Peki bunu önleyebilir miydi?

Evet önleyebilirdi.

Neden yapmadı o zaman? Lucifer düşmesi çok büyük acı olan harika bir melekti. Onu kışkırtacak hiçbir neden de yoktu.

Çünkü, Lucifer de bizim gibi istediğini seçme hakkıyla yaratıldı. Tanrı, meleklere ve insanlara iyiyi ve kötüyü seçme hakkını verdi. Kötüyü seçenlere karşılık Tanrı her zaman üstün güçlüdür.
 

İzleyiciler:

Grigoriler 4 bölüme ayrılmışlardır, baş melekleri şunlardır;
 

Kuzey - Formalhaut

Güney - Regulus

Doğu - Aldebaran

Batı - Antares

 

İnsanlar gibi görünürler ama daha uzun ve sessizdirler. Yahudilere göre kötü ve iyi watchers vardır, iyiler cennetin 5. katında görev alırken kötüler ise 3. kattadırlar.

Grigoriler Tanrı tarafından ilk insanları gözetmeleri, yol göstermeleri için yaratılmıştı. Grigori gerek ruh, gerek fiziki olarak neredeyse devler kadarlardı.Ama bu melekler insanlara Tanrı tarafından yasaklanan büyü, sihir, yıldızları okumak gibi erdemleri öğrettiler.

Tanriyi sinirlendiren ise bu meleklerin olumlu disi insanlar tarafindan bastan cikarilmis olmalariydi. Hatta cusselerini hice sayarak evlenip cocuk sahibi dahi oldular. Grigorilerle insanların birleşmesinden olan çocukların isimleri "Nephilim" koyuldu.

Böyle birşey affedilemezdi. Bunun üzerine Grigoriler görevlerinden alınarak cennette hapis oldular. Eski zamanın birinde çıkan büyük bir sel yanlızca insanları cezalandırmak için değil yarı insan yarı melek olan Nephilim'i de dünyadan temizlemek içindi.

Görevlerine sadık kalmış Grigorilerin Baş Melekleri ise şunlardır;

Uriel, Raphael, Raguel, Michael, Zerachiel, Gabriel ve Ramiel.

   
LUCIFER:


Lucifer ismi "Işık veren" anlamına gelir. Venüs'ün en parlak yıldızıdır. Mitolojide, Tanrıça Aurora (Dawn) ve Tanrı Ceyx'in oğludur.

Birçok kişinin düşündüğünün aksine, Satan ve Lucifer tamamen farklı meleklerdir. Lucifer'in cennetten atilma sebebi tamamen megolamanlığına ve kişisel sebeplerine bağlıdır. Lucifer, "Satan değil" , ilk günahkar olan melektir.

... " Nasıl Cennet'ten düşersin, ah Lucifer, sabahın oğlu! Bütün milletleri arkasına alan sen, nasıl birden yere inersin! " ...
Bu görüşe göre bu pasaj o zamanda Babylon'ı yöneten kral tarafından Lucifer'e yazıldı. Diğer taraftan Samael'e yazılmış olma ihtimali de var. Ama konu şu ki Lucifer olduğu Seraphim Archangel pozisyonundan atılarak cennetten düştü. Samael ise terketmeyi kendi seçti, " düşmedi ".
 

" Şeytan " sıfatı Cennet'in düşen yıldızı olarak görülen Lucifer'e verilmişti ama artık Satan ile Lucifer yer değiştiriyor hatta çoğu zaman birbirleriyle karıştırılıyorlar.

Lucifer harika bir komutan, prens ve bir yöneticiydi. Düştükten sonra bile gücünün birazına sahip olduğu söylenir. Lucifer Tanrı'nın karşıtı mıydı? Hayır, böyle birşey olamaz çünkü Tanrı Lucifer'in yaratıcısıdır. Ama Lucifer Archangel Michael'in karşıtıydı.

SATAN

Satan hakkındaki en büyük teori Tanrı'ya ihanet edip ondan sonra isyan çıkarmasıydı. Satan Tanrı'nın Adem'e olan tutkusunu çok kıskandı. Yılana dönüşerek, veya yılanın kendisini kullanarak Eve'in (Havva) yasak elmayı yemesini sağladı. Bunun üzerine Tanrı Satan'ı cennetten atarak dünyaya sürdü. Düşen Melekler cennetin 2. katında hala cezalarını bekliyorlar.
Birçok inanışa göre yılan Satan'ın yeniden doğup dünyaya inmiş halidir.

Bunlara göre Satan Dünya ve Cennet arasında gidip geliyor. İnsanları baştan çıkarıp Tanrı'ya olan inançlarını yok etmeye çalışıyor. Bu yüzden Satan " Şeytan " olarak geçiyor.

Çevrimdışı purpleswan.

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 0
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2008, 17:00:41 »
Hiyerarşileri:

Belki küçük sıra karıştırmaları olmuş olabilir..

Seraphim

    Abbadon

    Asmodeus

    Astaroth

    Leviathan

    Lucifer

    Sammael

    Semyazza

 Cherubim

    Azazel
 
    Beelzebub

    Balberith

    Lauviah

    Marou

  Thrones

    Gressil

    Focalar

    Forneas

    Murmur

    Nelchael

    Pruflas

    Raum

    Sonneillon

    VerineDominions

    Balam

    Marchosias

    Nilaihah

    Oeillet

    Paimon

    Rosier

Virtues

    Agares

    Ariel

    Barbiel

    Barbatos

    Beliar

    Pusron

    Sealiah

    Senciner

    Uzziel

Powers

   Amy
 
   Beleth

   Carnivean

   Carreau

   Goap

   Procell

   Vual
   Wall

Çevrimdışı Nur

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 32
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2008, 12:04:25 »
yazıyı okumadım bir an baştan sona göz gezdirdim ve şu kısım ilgimi çekti

Alıntı
Grigoriler 4 bölüme ayrılmışlardır, baş melekleri şunlardır;
 Kuzey - Formalhaut
Güney - Regulus
Doğu - Aldebaran
Batı - Antares

bunlar kovulmuş değil cennete hapsedilmiş melekler

belki hiç manası yok ama durduk yere melek isimlerinin baş harflerine baktım FARA- RAFA -ARAF sonrada araf suresini açtım ve ezbere bilmem hagi sure neden bahseder ve sure şeytanın insana secde etmemesi ve kovulması ardındanda ademin cennetten kovuluşunu anlatıyor. Alakasız birşey olabilir ama paylaşmak istedin.

Araf 18. Allah buyurdu: "Çık oradan. Yenik düşmüş ve kovulmuş olarak. Onlardan sana uyan olursa yemin olsun ki, cehennemi tamamen sizden dolduracağım."

Çevrimdışı purpleswan.

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 0
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2008, 12:20:23 »
Zaten yazının genelinde de kovulmuş, hapsedilmiş melekler olarak ayırıyor.. Ama arafolayına dikkat etmemiştim gerçekten. Oldukça ilginç

Çevrimdışı pendragon

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 543
 • AD İMPOSSİBİLİA NEMO TENETUR
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2008, 12:31:35 »
alabildiğniz ve tespitte bulunduğunu her şey bizler için değerlidir katlkılarınız devamını bekliyorum arkadaşlar özellikle bişeyelri boş bırakıyorum ki sizlerde fikirlerinizi söyleyebilin teşekkür ederim

Çevrimdışı benbenim

 • benbenim
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 1804
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2008, 12:48:16 »
sevgili nur çok güzel bir tespit.yüregine sağlık.sevgi ve ışıkla

Çevrimdışı efrasiyalb

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 3
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2008, 04:07:57 »
"Kesin olarak inanılan bilgi Lucifer'in kendi gibi olanlarla birleşip Tanrı'yı ve ona inançlı melekleri tahtından indirmeye çalışmasıdır." ;D


"Kesin olarak inanılan" diye başlayan cümle ve devamı hangi saçma kaynaktan alınmıştır diye sormanın lüzumu hasıl oldu sanırım!?.
4 büyük semavi dinde ve onlara nazil olmuş mushaflarda,Azazil denen ve daha sonraları Adem'deki ÖZ ü göremeyip kibir ve gurura kapılarak Tanrı tarafından lenetlenip huzurdan kovulan Şeytan ve ona inanan ateşten yaradılmış bir grup taifeden hep bahsedilir..bu böyledir..amma!Nihayetinde Tanrıyı ve ona iman etmiş olan melekleri tahtından etme meselesi abartılı bir saçmalık olmakla beraber bu tür bilgiler,Süleyman Tapınağının M.Ö. 587 de Babilliler tarafından yıkılmasıyla oraya göçen ve eski tapınçlarını tekrar gün ışığına çıkarmak ve Babil'in eski Tanrılarıyla kendi Tanrıları olan YHVH ve diğer sıfatları arasında benzerlikleri öne sürmek isteyen bazı Yahudi ahmakların uydurageldikleri şeylerdir!Kendilerine gönderilen Tevrat'ı tahrip etmekle kalmamış,sanki o kitabın devamı yahut özü diye tanıttıkları Talmud,Enoch'un kitabı gibi bir düzine safsata ortaya atmışlardır.Hatta Talmudu bile daha sonraları,Kudüs ve Babil Talmudu diye ikiye ayırmışlardır.
Bunlar bana kalırsa,eskilerin torunlarına gece olduğunda anlattıkları masallardır..ve peşinden gidilesi şeyler hiç değildir!
Ömrümüzün vefa edeceğini sanmıyorum ama,çok çok ileri bir zamanda, "yüzüklerin efendisi","harry potter" gibi çocukların taze bilinçlerini değişime uğratacak kapasitede şeylerin,"Düşen Melekler" saçmalığını geride bırakacağını düşünmekteyim.
Dünya denen bu hayal maskesine bürünmüş sahte yurda gelmemizin yegane temeli öncelikle insanın kendisini bilmekten geçtiğine kaniyim..ve bu tür masallar,bu yolda bizleri herzaman sekteye uğratmak için konuşlandırılmış gereksiz ayrıntılardır..

"..İster zahit ol,ister kötü kişi..canını terkettin mi aşıksın.Gönlün canına düşmandır..canını terket,at yola..canını attın mı YOL biter.Yol bağı candır;ver canını..ondan sonra perdeyi kaldır,sevgilinin yüzünü gör!Sana imandan çık derlerse..candan vazgeç diye hitap gelirse,bunu da ver,onu da..imandan vazgeç,canını feda et!
İnkar eden,bu olmayacak şey..böyle şey caiz değil derse de ki:Aşk,küfürden de yücedir,imandan da!.."
Mantık Al-Tayr'dan

Sevgiyle..


Çevrimdışı purpleswan.

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 0
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2008, 19:36:13 »
Bu başlığın altında İslamiyet ile alakalı olabilecek herhangi bir konu görüyorsanız lütfen söyleyiniz.
Hiç bir dine, hiç bir inanışa ne bir hakaret ne de bir önyargıyla yaklaşıyoruz. Herkes kendi inancında özgürdür ancak yazılan bilgilerin belirli bir sınıflandırmaya dayanılarak eleştirilmesi hiç hoş değil.
İslamiyet ile ilgili bilgiler görmek istiyor iseniz bakınız SEmevi Dinler ile ilgili başlık var. Burada bulunan bilgilerin zaten hiçbirisi İslamiyet ile ilgili kaynaklardan alınmamıştır. Ancak yeterince araştırma yaptığınızda bu tür bilgileri yayınlayan bir çok kaynak olduğunu göreceksiniz. Sınıflandırma yapmadan yaklaşabilirsek; bununla birlikte bilgiye ve bu bilgiyi sağlayan şahıslara saygı gösterebilirsek forum içerisindeki huzuru sağlamış oluruz. Hiç bir kimseyi inanışına göre yargılamıyor ya da dışlamıyoruz. Unutmayalım ki bu site sadece İslamiyete inananların ve de dini konuların konuşulduğu bir site değildir.

Saygılarımla

Çevrimdışı purpleswan.

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 0
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #8 : 31 Mayıs 2008, 19:45:48 »
Burada asl olan bilgidir. İnançlar kişinin kendi özel iradesindedir. Dilerseniz Satanist olun sizin inancınız sadece kendinizindir ve bu sitedeki hiç kimseyi ilgilendirmez.  Burda amaçlanan sadece bilgi alışverişidir.

Çevrimdışı ashtar

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 117
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #9 : 31 Mayıs 2008, 21:32:14 »
hangi bilgi ?

Çevrimdışı shamantwins

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 2082
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2008, 00:44:43 »
SEVGİLİ ARKADAŞLAR BİZLER BURADA HİÇ BİR ŞEKİLDE HİÇ BİR DİNİ HİÇ BİR GRUBU AŞAGILAMAYIZ HAKARET ETMEYİZ, HAKARET EDİLMESİNE İZİN VERMEYİZ.EGER ADIMIZ SEVGİ İSE SOY ADIMIZ SAYGI OLMALIDIR.
SEVGİMİZİN IŞIGI YOLUMUZU AYDINLATSIN

Çevrimdışı sleons

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 4
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #11 : 10 Ağustos 2008, 16:04:06 »
ewt sevgi ve saygıyı insanların düşüncelerine göstermeliyiz.
fakat biz basda kendimiz olmalıyız.
sonra baskalarının fikişrlerini değerlendirmeliyiz.
eger biz burda eleştiride bulunamazsak doğruyu bulamayız.
önemli olan ise doğruyu bulmaktır.
bu bilgilerin bulunması araştırılması güzel bir şey...fakat insan eğriyi doğrudan ayıracak olgunluğa geldidemi bunu kendi yapmalı ve gereksiz şeyleri burada yayınlamamalıdır.
dört büyük dine saygı duyulabilir.ancak islamiyet dışındakiler bozulmaya uğramamış mı?insan bu bozulmaları kendi anlayamaz mı ?tabi ki anlayabilir...
bizim dinimiz islam dini,islamiyet.
o zaman bizim yapacağımız işler kendi dinimiz üzerine olmalıdır.
burda yayınlananlar imanı ,dini yıpratmaktan baska bir işe yaramaz...

unutulmamalı yazılan yazıya saygı duyuluyorsa,yapılan eleştiriyede saygı duyulmalıdır...
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2008, 16:43:28 Gönderen: AST »

Çevrimdışı benbenim

 • benbenim
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 1804
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #12 : 10 Ağustos 2008, 16:59:26 »
sevgili dost.. her şeyden önce islam kendisinden önce gelen dinleri red etmez. ve adını sanını bilmediğimiz pekçok peygamberden bahseder. biz kim oluyoruzda kuranın alenen açıkga vurduğu bu bilğiyi kısıtlamaya çalışıyoruz...sevgi ve saygı ile

Çevrimdışı sleons

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 4
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2008, 22:00:09 »
Sevgili Seleons
Saygı ve sevgi konusunda sizinle hem fikirim.Ancak dinimizde de  belirtildiği gibi
 yargı sadece Allah-a aittir  kul kulu yargılamamalıdır.Bu anlamda da iman kimdedir, kim neyi nasıl yaşar kul ile allah arasında_dır.Kulun kulluğa kulluğu olmaz,yargısıda olamaz Biz sadece bizi yaradana sorumluyuz dur bence ve bu site  islami bir site değildir, evrenseldir.  Sevgiyle


Evet arkadaş, dediklerinize ben de katılıyorum.Kimse kimsenin kulluğuna karışamaz,kimse kimseyi inanç konusunda zorlayamaz,Allah ile kul arasına kimse giremez.Evet söyledikleriniz beni tatmin ediyor.Ama Allah ile kul arasına girilemiyorsa,neden o zaman Allah bizlere zaman-ı ademden beri peygamber ve veli göndermiş.Allah kendi ile kulu arasına neden peygamberleri koyuyor?Bunun sebeb i hikmeti nedir?

Çevrimdışı purpleswan.

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 0
Ynt: Düşen Melekler
« Yanıtla #14 : 10 Ağustos 2008, 22:25:10 »
Sanırım ki sorularınızın tartışma yeri burası değildir. Siteyi tamamiyle inceleme fırsatı bulmuşsunuzdur umarım. Öyle ki her din ile her inanış ile ilgili belli konular açılmıştır ve de insanlar ile bilgi paylaşımı devam etmektedir.

Ben düşünüyorum ki bu sitede yer alabilecek kapasiteye gelen kiişiler, bilgi bakımından zaten belli bir kademeye gelmiş ve de ayırtetme kavramı olan kişilerdir ve hepsi özgür iradeye sahiptir.

Daha önce de dediğim gibi eğer ki siteyi inceleyebildiyseniz istediğiniz soruları sorabileceğiniz bölümler zaten bulunmaktadir. Ve buraya yazılan her konu sadece ve sadece bilgi amaçlıdır.


 facebook twitter
 


2008 yılından beri ruhsal, mistik, parapsikoloji, ezoterizm vb gibi konu ve tartışmanın yayınlandığı sitemiz; zamanın ruhuna göre misyonunu tamamladığı için, yeni üyelik, yeni konu ve yorum gönderimi sistemine kapatılmıştır.

Sitemizi bir ansiklopedi gibi, web ve mobil telefon üzerinden okuyabilir, arama yapabilir , çeşitli konulara bakabilirsiniz. Facebook üzerinden tekamül, sevgi, evrensel insan, üst bilinç çerçevesinde paylaşımlarımız devam edecektir. Soru ve görüşleriniz için en altta iletişim linkinden mail atabilirsiniz.

Ruhunyolculuğu sitesi ruhsal konularda bilgi vermek amaçlı kurulmuş bir paylaşım sitesidir. Sitemiz üzerinde yayınlanan yazılar ve yorumlarda yazarlar sorumludur.Bilgi & sosyal medya: Facebook | iletişimSMF 2.0.11 | SMF © 2016, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder | Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek

Manuscript design by Bloc