TARİH > Dünyanın Gizli Tarihi

Epifiz Bezi

(1/3) > >>

hıdrellez:
Özellikle ben  Türkçe altyazı eklenmesini isteyenlerdenim.

ahmet çınar:
İngilizce bilenler için, epifiz bezinin temizlenmesi ile ilgili şu videoyu hararetle öneririm :icon_cyclops:Çat pat ingilizcesi olanlar veya hiç bilmeyenler için talep olursa bu videoya altyazı yapmayı düşünüyorum. Dileyenler yazsınlar...

hıdrellez:
Bu tür beslenmenin ruhsal gelişim yönünde adımları olana olumlu yönde katkısının olacağını düşünüyorum. Ben kızılcık meyvasınıda belirtmiştim. Kireçlenme konusu yaş ilerledikce kaçınılmaz bir gerçek olsa gerekir. Önlemenin ve kireçlenmeyi azaltacak bir yön herhalde kireçli sulardan uzak durmak; alkali su, PH değeri 7.6 nın üstündeki sulara yönelmek gerekir.

Buna ilişkin bilgiler içeren, Sn. Saffet Güler'in bir çevirisini aşağıya ekliyorum.

                                                                                  ***************

GÜNEŞ PATLAMALARI VE EPİFİZ BEZİ1998′de New Scientist’te yayınlanan bir çalışmaya göre, Güneş patlamaları ve insan biyolojik etkileri arasında direkt bir bağlantı var.

Güneşten gelen yüklü parçacıkları insana aktarılmasını kolaylaştıran iletken, Dünyanın iklimine yön veren aynı iletkendir – manyetik alan. Hayvanlar ve insanlar onları çevreleyen manyetik bir alana sahipler – Dünyayı koruyucu olarak çevreleyen manyetik alan gibi.

1948′ten 1997′ye kadar, Rusya’daki Kuzey Endüstriyel Ekoloji Problemleri Enstitüsü geomanyetik aktivitenin bu yılların her birinde üç mevsimsel zirve gösterdiğini buldu (Mart’tan Mayıs’a, Temmuzda ve Ekimde). Her zirve Kirovsk şehrinde endişe, depresyon, bipolar hastalığı ve intihar vakalarında artışa karşılık geldi.

Güneşten gelen elektromanyetik aktivite elektronik cihazlarımızı ve insan elektromanyetik alanını etkiliyor. Güneşten gelen elektromanyetik yükler ile fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak değişiyoruz, bedenimiz uykulu hissedebilir, ama aynı zamanda epeyce enerjilenir.

CME’lerin (koronal kütlesel püskürmeler) etkileri tipik olarak kısa ömürlüdür ve başağrısını, kalp çarpıntılarını, ruh hali değişkenliklerini ve genel olarak keyifsiz hissetmeyi kapsar. kaotik veya karışık düşünceler ve kararsız, dengesiz davranışlar da artar. Güneş fırtınaları duygularımızı tahrik edebilir ve duygularımızın hem iyi tarafını hem de kötü tarafını maksimuma çıkartabilir – buradaki nokta bunun farkında olmaktır.

Beynimizdeki epifiz bezi de elektromanyetik aktiviteden etkilenir, elektromanyetik aktivite epifiz bezinin aşırı melatonin üretmesine neden olur, melatonin uykuya neden olabilen bir hormondur, ama ayrıca bazı insanlarda ters yan etkiler olduğu da bilinmektedir.

Epifiz bezimiz güneş fırtınaları – elektromanyetik aktivite – sırasında aşırı melatonin üretir. Melatoninin bir çok biyolojik etkileri melatonin alıcılarının aktivasyonuyla üretilirken, diğerleri yayılmacı ve güçlü bir antioksidan rolünden dolayıdır, nükleer ve mitokondrial DNA’nın korunmasında özel rol oynarlar.

Epifiz bezine ayrıca üçüncü göz adı verilir ve üçüncü göz içsel göz olarak bilinir. İçsel alemlere ve yüksek bilinç alemlerine götüren kapı olarak bilinir. Üçüncü göz çoğu zaman vizyonlar, duru görü, önsezi ve beden dışı deneyimler ile ilişkilendirilir.

Çoğunuzun bildiği nedenlerle insanlar epifiz bezlerinin kireçlenmesine eğilimlidir.

Florür (Çeşme suyu, diş macunu, işlenmiş gıdalarda bulunur) epifiz bezinin kireçlenmesine neden olan şeylerden sadece biridir. Florür manyetik olarak epifiz bezine çekilir, burada bedende başka herhangi bir yerden daha fazla kalsiyum fosfat kristalleri oluşturur.
 
Üçüncü göz aktif, canlı ve kuvvetli olmalı… kireçlenmenin giderilmesi işlemi bazen baş ağrılarını ve uykulu olmayı kapsar. Güneş patlamalarında da aynı etkiler olur.

Epifiz Bezinin Kireçlenmesi Nasıl Giderilir?

Epifiz bezi tüm sinir sisteminizin en önemli parçası olabilir. Esasen ruhsal bir antendir, üçüncü gözün fiziksel karşılığıdır. Fiziksel bedende iken yüksek bilinç seviyelerine erişmek için önemlidir.

Kireçlenme
 
Maalesef çoğu insanın epifiz bezi ağır şekilde kireçlenmiştir. Öyle ki MRI sırasında kalsiyum yığını şeklinde görünürler.

Kireçlenme nedir, buna neden olan nedir?

Kireçlenme bedenin çeşitli bölümlerinde kalsiyum fosfat kristallerinin oluşmasıdır. Başlıca nanobakterilerin neden olduğu doğal bir süreçtir. Nanobakteriler kendilerini bağışıklık sisteminizden korumak için kendilerinin etrafında kalsiyum fosfat kabuklar oluşturan minik mikroorganizmalardır. En son araştırmalardan, bunun çoğu hastalığın nedeni olabileceği görünüyor. Artrit, felç, kanser, bel ağrısı.

Korkunç standart amerikan diyeti nedeniyle çoğu insan bu organizmalara öncesinden çok daha fazla maruz kalıyor, sadece bunlarla değil başka araçlarla da kireçlenme oluyor.

Kireçlenmenin başlıca nedenleri:

Florür (Manyetik olarak epifiz bezine çekilir, burada kalsiyum fosfat kristalleri oluşturur).

Kalsiyum destekleri (Kireçlenmenin en büyük nedeni, aslında işe yaramazlar.)
 
Klor ve bromür gibi halojenürler (Florür ile benzer etkiye sahipler)
 
Gıdalardaki kalsiyum (neredeyse tüm işlenmiş gıdalar kalsiyum içerir. Çoğu destekleyiciler de kalsiyum içerir)

Çeşme suyu (Çeşme suyu kireçlenme yapıcı maddelerle doludur.)
 
Kahve içmek.

Kireçlenmeyi Gidermek

Kireçlenmeyi gidermek için bazı yöntemler:

Mavi Tırpana Balığı Yağı

MSM; metilsülfonilmetan (Rahat edebileceğiniz bir dozla başlayın ve günde 7000 – 10,000 mg a kadar artırın. Genel toksin giderme, ayrıca saç, deri, tırnak, kemik oluşumu için çok güçlü).
 
Sitrik asit (Limon işe yarıyor. Sadece sitrik asit de alabilirsiniz)
 
Sarımsak (Günde yarım diş alın, rendeleyip elma sirkesi veya taze limon suyuna koyarsanız kokusu gider.)
 
Elma sirkesi (Malik asit içerir.)
 
Güneşe bakmak (Güneş doğarken ilk 14 dakika ve batarken son 15 dakika güneşe bakın)
 
Thoh’u seslendirin (Toooo okunur, üç kez seslendirin, 24 saat bekleyin, tekrar üç kez seslendirin, yine 24 saat bekleyip tekrarlayın. Bu çok güçlüdür).
 
(Çeviri: Saffet Güler)

                                                               ******************

Not: Epifiz bezi üçüncü göz ile ilişkilendirildiğine göre, düzenli imajinasyon- tahayyül çalışmalarında bulunulmanında faydalı olacağı düşünülmelidir.

aleyya:
Bu vejeteryan beslenme için öneriniz nedir epifiz bezi calışması için etkilimi dir..belkisudaki kireeci azaltmak faydalı olur ne dersiniz

hıdrellez:
Yukarıda kendi alıntım içerisinde geçen "riyazet" kelimesi üzerinde durmak istiyorum. Günümüzdeki vejeteryan beslenmenin de bir adım ötesi, yani hayvan eti ve hayvandan çıkan bütün ürünlerin (süt, teryağı, peynir, yumurta vb.) yenmemesi; bitkisel beslenme tarzıdır.

Sn.Aleyya'nın sorusuna gelince; yaş ilerledikce bu hormonların üretimi azalmakta; haricen melatonin takviyesi olarak bu günlerde bolca bulunan "kızılcık" meyvasında olduğunu hatırlatmak isterim. Kızılcık şurup veya marmelatı, tarhanası veya kurutulmuş meyvasından edinilmesini ve günlük belli ölçüde tüketilmesini öneririm.

Sağlıcakla.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek