Ruhun Yolculugu

23 Mayıs 2015, 01:05:23
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?


Ruhun Yolculugu » TARTIŞALIM » Tartışma Konusu » İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?

Gönderen Konu: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?  (Okunma sayısı 7159 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sondaki Adam

 • Ziyaretçi
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #32 : 28 Ocak 2009, 12:09:19 »
Sevgili gece yolcusu,

Görevli ve gezginlerin çoğunun çakrasal faaliyetlerinde tıkanıklıklar vardır. Unutma perdeli eşit şartlar birde özgür irade ile korunduğunda O zaman dünyeviliğin etkisinde son derece maddeci davranan öğretmen ruh bir yaşamını maalesef çizilen sınırlar dışında geçirme konumuna gerileyebilir...

Sizin 1.ve 7.çakralarınız kapalı olduğundan, toplum içinde de son derece mahçup konumlara da düşüyorsunuz. Yanılmıyorsam 8--10 alıştırma bulunan Akaşa Yayınları-Hathor Bilgileri. Yazarları Virginia ESSENE ve Medyum Tom KENYON'un ortak kitabı olan bu kitabı kitapçıdan alıp detaylı okuyun ve içindeki Kendine hakimiyet alıştırmalarını'da çakra açmak amacıyla lütfen uygulayın... Sevgiler...

Çevrimdışı gece yolcusu

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 460
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #31 : 28 Ocak 2009, 00:17:07 »
Sevgili Sondaki Adam,
18 yıldır düşünüyor ve yolumu bulmaya çalışıyorum.Ne olduğumu ya da olamadığımı bilmeyi çok isterdim. Çok uzun zaman önce başladım bu yolculuğa.Çevresine hizmet eğilimli bir varlığım.Doktor olmayı çok istemiştim ama olmadı. Uzun yıllar öncesinde de şifacı olmayı istemiştim ve hala istiyorum ama o da olmuyor. Ve bu site de bir arkadaşın çakralarla ilgili testini yanıtladım ki hem kök hem de tepe çakram kapalıymış... Yani tüm enerjilere kapalıyım demek ki,
Bunlar beni üzmüyor aslında... Ve gerçekten istersem eğer nasıl açabilirim onu da bilmesem bile öğrenebilirim.
Belki sizin de değindiğiniz buydu.  Peki bahsettiğiniz tüm öğretmenler, hepsinin çakraları açık mı...

Sondaki Adam

 • Ziyaretçi
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #30 : 27 Ocak 2009, 11:17:46 »
Merhaba gece yolcusu,

Bu söylediklerinize pek sıcak bakamayacağım. Nedeni dünyada bedenlenenler arasında unutma perdeli de olsa yaklaşık 70 milyon civarında varlığın yüksek boyutlardan gelen 4.boyut ile 5.6.boyutlardan gelen gezginler olduğunu ve dünyada dengeleyici varlıklar konumunda olduğunu yineliyoruz... Belki Sizde 6.boyuttan gelen bir sevgi varlığısınızdır kimbilir, eşit şartlarda unutma perdeli olduğunuzdan hatırlamayabilirsiniz. Ama dünyada birçok gezgin ve görevli farklı olduklarının farkındalıklarının farkındadırlar... Sevgiler...

Çevrimdışı gece yolcusu

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 460
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #29 : 27 Ocak 2009, 01:20:33 »
Sevgili Minerva
Siteye yeni girdim. Bu arada size yazdığım yanıttan sonra da başka yazılarınızı da gördüm. <<<<<<size küllüm katılıyorum.Siteye saygısızlık etmeyi asla istemiyorum. Ancak ben  sanırım 3.tekamül sonlarında ya da yakınlarında bir varlık olabileceğimi düşünüyorum. Kendi görüşüm. Ama bir soralım bakalım sanırım bu sitedeki herkes kendi farkındalıklarını yani sınıflarının farkında.Bunu yüksek benimizden başkası asla bilemez ama ben bildiklerini düşünüyorum... Hiç kimse ağır abi ya da abla değil. Sadece bu platformda sesli düşünüyoruz.Ama hiç bir şeyden emin olamayız yaşamadıktan sonra.
tek gerçek , gerçeklik.
Sevgiyle kalın...

Çevrimdışı gece yolcusu

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 460
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #28 : 27 Ocak 2009, 00:06:46 »
Sevgili Minerva
 Sorgulamalarınızı ve  2.tekamül derecesi varlıklarının algıladığınız acılarını paylaştığımı iletiyorum.Evimde ki çiçeklerime, örümceklerime , karıncalarıma elimden geldiğince sevgiyle yaklaşıyor, incitmemeye çalışıyorum. Çok uzun yıllar köpeklerime sevgiyle baktım, dışarıda ki hayvanlar için her akşam yiyecek bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum.
Pozitiflik ya da negatiflik çok da umurumda değil., Ellerinde ipleri olan ve sahneleri, oyunları belli kuklalarırız sonuçta. Hiç takmayın bunları kafanıza , olduğunuz gibi olun bence yeter...

Çevrimdışı semihas

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 72
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #27 : 25 Ocak 2009, 19:37:43 »
 Evrende her şeyin bir karşıtı vardır. İyilik ve kötülük gibi, ateş ve su gibi,  sevgi ve nefret gibi, merhamet ve zalimlik gibi, sıcak ve soğuk gibi. Her şeyin karşısına bir de diğer ucu konmuştur. Bu dengedir. Böylece hiçbir şey tek uçta birikemez. Ne sadece pozitif vardır, ne de sadece negatif. İkisinin var oluyor olması Bütün’ü meydana getirir. Bütün dediğimiz şeyin içinde her şey vardır. Her şeyden biraz katılmıştır böylece denge oluşmuştur ve Bütün meydana gelmiştir. Bütün dediğimiz şey her şey olandır. Hiçbir Bütün tek bir şeyden oluşamaz. Ne zamanki her şeyi kendi çatısı altında toplar işte o zaman Tüm’e varır Bütün olur. Böylece ikiyi bir eder yani her şeyi bir yerde toplar.

  Bu şu demektir.. Aslında sevgi ve nefret aynı şeydir. İyilik ve kötülük aynı yerdendir. Bu iki uçların hepsi aslında aynı şeydir. Onların aynı şey olabilme halinin meydana gelebilmesi durumu ise ikiyi bir etmektir.

  Kötülük olmadan iyilik olamaz. Nefret olmadan sevgi olamaz. Sıcak yoksa soğukta yoktur. Çünkü birinin varlığı diğerini var edendir. Bir oluşum ister istemez karşıtını doğuracaktır. Denge böyledir. Nerede uçlaşırsanız karşıt dengeyi kendinize çekersiniz. Yeniden balansı oluşturabilmek istersiniz, dengenin içinde hepsi vardır. Ne sadece iyi olmak anlamlıdır ne de sadece pozitif olmak çok önemlidir denge halinde bulunmak önemlidir.

  Her ikisini de denge içinde bir çatı altında toplamak mühimdir. Bu yaradılışın özüdür. Hem negatifi hem pozitifi denge halinde bir çatı altında toplamak... Bütün budur. İkinin bir olması hali budur. Zıt kutupların denge hali içinde tek bir bünyede toplanabilmesi çok önemlidir.

 

 

Hastalık iyileşmeye giden yoldur-mozaik yayınlar

Çevrimdışı mavi-ışık

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 26
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #26 : 24 Ocak 2009, 15:19:27 »
İnsan bedeninin mıknatısa benzer özellikleri kapsadığı bilinmektedir.Örneğin insan bedeni mıknatıstaki gibi + ve _  kutupsallaşmalar gösterir.
Vücudumuzun sağ tarafı pozitif sol tarafı negatiftir. Alın, boyun, göğüs, mide ve karın pozitif; bunların tam arkası yani başımızın arkası, ense, sırt, bel ve kuyruk sokumuna kadar olan bölge negatiftir. Başımızın tepe kısmı ile bacaklarımızın arası nötrdür.
 Evrendeki her varlık ya da madde manyetik enerji barındırır.
Benzer yapı evrende de gözlenebilir. Güneş en büyük manyetik enerji ünitesidir.Gezegenler Güneşin manyetik enerji gücü nedeniyle Güneşe doğru bir çekim halindedir., ancak aynı zamanda her birinin de kendi manyetik enerjisi vardır.
Her atom, dünyanın manyetik gücünden etkilenir ve kendi manyetik alanına sahip olur. Her atom bir mıknatıstır. İnsan bedeni de atomlardan oluştuğuna göre hem negatif hem de pozitif  enerjiye sahiptir.

Sondaki Adam

 • Ziyaretçi
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #25 : 23 Ocak 2009, 11:49:59 »
Teşekkürler Minerva,

Yine yukarıda yazdığın bilgileri olduğu gibi kabul ediyoruz ve biraz daha ekleme yapalım...

İnsanların evlerinde besledikleri özellikle memeli formunun içindeki kedi ve köpeklerimiz,atlarımız. Onlara bir isim veririz ve öyle çağırırız..Kızım Minnoş, oğlum badi vb. Bu isim ile onlara seslenir, onları sever, sevgimizden çok şey katarız. Onlarda ev ortamına uyum sağlamış fertler gibi Bizlerle oynar ve bizlerle mutlu dakikalar geçirirler. Beden terkinden sonra bu hayvanlarımız insanlarla iç-içe yaşayarak 7 bilinç evrelerini tamamladıklarında prototip genlerden aşı alarak, insani formda bedenlenme hakkı elde ederler ve grup ruhundan çıkıp bireysel ruh olarak insani form da 3.boyut varlığı olarak yolları açılır... Sevgiler...

Çevrimdışı Minerva Rinda

 • MINERVA
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 828
 • HERKES GERÇEĞİNİ HAKİKAT ZANNEDER...
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #24 : 23 Ocak 2009, 09:57:15 »
Hayvan ve Bitkide benlik kavramı yoksa neden örneğin hayvanlara isim takma gereği duyarız? İsim canlıların benlik ve tekamül yolculuğunda önemli bir etmendir. Her canlı grubunda yaşayan her bir canlı kendi içinde bireydir (Tabii ki bizim anladığımız manada olmasa da o mana yakın). Çünkü her birinin az yada çok kararkterisitk özellikleri vardır. Bizler, insanlar uzaydan gelen bir misafir için insan colonileriyiz ve grup bilincine sahip varlıklarız ve belli bir hiyerarşiye sahibiz.

Bir koyun olsaydım şöyle derdim: şu üst boyut varlıkları bizim enerjimizle beslendikleri için bizi katlediyorlar, tüketiyorlar.

Biz onlar için bir üst varlık olabiliriz, onlarla beslenmemiz şart olabilir. Ancak onları zevk için öldürmenin hiç bir gerekçesi olamaz (safariler, kara vacılığı v.s.. Onlar sandığınızdan daha çok hissiyata sahipler. Evlerde beslediğimiz hayvan dostlarımızı düşünün. Sana eşlik eden bir hayvan dostunu sen (lafın gelişi) nasıl bilinçsiz, ayırtetme bilincinden yoksun dersin. Onlar bizi koruyor, eşlik ediyor, bizimle üzülüp bizimle seviniyor.

Bir çiçek sevildiğini anladığı an daha çok çiçek açar, elinden gelenini en iyisini sunar. Eğer küstürüseniz belki 1-2 sene çiçek vermez. Onların da bilinci var.

Çevrimdışı ykenanc79

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 302
2012-DUNYA DONUSUMU-BOYUT ATLAMA-ALTERNATIF KADERLER
« Yanıtla #23 : 23 Ocak 2009, 09:45:27 »

Sevgili dostlar,

Adi ne olursa olsun bir ucuncu boyut gezegeninde her zaman iyi ve kotu birlikte yasar. Hicbir ruhsal onder,ermis veya peygamber bir3.boyut gezegeninden kotulugu ve bencilligi silip atamaz.

Ancak dunyamiz ilahi planlar ve murat dogrultusunda yeni bir esige ve kadere dogru ilerlemektedir. Bircok kult ve bilgelik ayni zamanda tebligler yaklasik 2012 yili civarinda cok buyuk ve ciddi degisimler yasanacagi yonunde bilgi veriyor.

Dunya uzerinde bir hasat donemi yasanacak. Ruhlar olgunluk seviyelerine gore 4 kadere yonelecekler. Bu ruhun hangi cakra enerji kanali uzerinden hayatini yasayip tekamul ettige bakilarak belirlenecek. Bu hasatta alt sinir kalp cakrasi yani diger adiyla 4. boyut olgunlugudur.

1. kader; 3.boyut seviyesini (3.cakra) asamayip yani kendine hizmet veya butune hizmet arasinda bilincli bir secim yapamamis olanlar.
2. kader: 4. boyut seviyesinde ulasmis ama sevgisi yani kalp cakra enerjisi sadece kendisine ve bencil isteklerine yonelmis olanlar. bunlar 4. boyutta egitim veren bir negatif tekamul ortamina gonderilecekler (orion gibi)
3. kader: 4. boyut seviyesine ulasip kalp cakra enerjisini bilerek ve isteyerek fedakarca digerlerinin hayri icin kullananlar. Bunlar 4.boyuta gecen dunya gezegeni uzerinde devam edecekler. Ama kimileri dogrudan, yani hic olmeksizin 4.boyut bedene donusum yasayarak devam edecekler. Bazilari ise bu yasamdaki bedenlerinde herhangi bir sebepten dolayi olup sonrasinda yeniden dunyamiza dogacaklar.

4. kader; 4-5-6. boyutun varligi oldugu halde butune hizmet icin dunyada bedenlenmeyi secmis olanlar. Bunlar isterlerse kendi orijinal gezegenlerine donecekler. Bir bolumu dunyada kalmayi sececek. Ama bir bolumu ise sevgiyi,isigi ve butune hizmeti yaymak ve paylasmak icin baska ucuncu boyut gezegenlerine dogmayi sececekler.

1. 

Çevrimdışı ykenanc79

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 302
DUNYA TEKAMUL OKULU
« Yanıtla #22 : 23 Ocak 2009, 09:15:47 »
Sevgili dostlar,

Bir onceki mesaj uzerinden devam ediyorum.

Dunya uzerinde 3-4-5-6 boyuttan varliklar yasarlar. Ama hepsi de ucuncu boyut beden tasiyarak- ki bu gezegenin yapisindan dolayi zorunludur, kisin sicak yazin ince kiyafetler giymek gibi ortama uyum saglamak acisindan- ortak bir noktada bulusurlar.

Yaratilis dogasi itibariyle her varlik mukemmel olmakla birlikte tekamul maksatlari acisindan insanlar ayri basamaklarda olabilir. Ancak hakikatinde, bizlere kabul etmesi ne kadar zor gelse de, hitler ile bir peygamber arasinda bir alcaklik ustunluk ayrimi olamaz. Cunku her ikisi de ayni kadir-i mutlak sanatkarin eseridirler.

Dunyada insanlar tekamul geregi 3 grupta yasarlar.

1. bilincsizce yasayanlar, uykuda olanlar.(3. boyut)
2. kotuye yonelip kendine hizmet yolunu secenler; bencillik (3-4. boyut)
3. iyi ye yonelip digerlerine hizmeti secenler; fedakarlik(4-5-6. boyut)


Çevrimdışı ykenanc79

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 302
1 ve 2 BOYUT VARLIKLARINA GORE INSAN
« Yanıtla #21 : 23 Ocak 2009, 09:05:10 »
Sevgili dostlar,

Ucuncu boyut varligi olarak da adlandirilan insan(beser) esasen  bilincsizlik zincirini yenice kirmis ve insani bedenli tekamul yoluna girmis bir varliktir.

Ucuncu boyut gezegenlerinin (okullarinin) onemi ve degeri buralarda serbest irade ya da ozgur karar alabilme uygulamalari aracigiyla egitim yapilmasidir. Bircok sey ve kisiden etkilenebiliriz ama nihai karar bizdedir.

1 ve 2 nci boyutlari yasayan madeni (1) ve bitki-hayvan (2) varliklarda bizim bildigimiz ve anladigimiz manada bir benlik algilamasi yoktur. Grup ruhu dedigimiz kollektif(ortak) ruhlar araciligiyla idare olunup icgudusel mekanizmalarla tekamul ederler. Insan tekamulune gore cok daha yavas ve uzun bir egitimdir.
Bu asamalarda 1-2 , iyi ya da kotu olmak diye bir sey yoktur.

Iyi ya da kotu olus bizim gezegenimizde insaniyet seviyesinde baslar. 2.boyutun uzun ve yorucu yollarini bireysel bilinc ve algilama oduluyle tamamlayan bir cok varlik insanligin en temel ve basit basamagindan dunyaya bedenlenir. Basina gelen bircok acili ve sevindirici olaylar surecinde kimi ruhlar (ki buyuk cogunluk) pozitif tekamulu secerler ama bir kismida negatif yolu secerler. Iyiler sevgi dolu ve ozgurlestirici ozellikler elistirirken kotuler aci cektiren ve kolelestiren ozellikler gelistirirler.

Dunya gezegeni, ruhlarin icsel durtu ve cekilimleri dogrultusunda diledigi gibi karar verip gelisebilecegi bir okuldur.

Çevrimdışı Minerva Rinda

 • MINERVA
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 828
 • HERKES GERÇEĞİNİ HAKİKAT ZANNEDER...
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #20 : 23 Ocak 2009, 08:31:21 »
Burada sorunun içerik bakımından boyutlara göre insanın nasıl bir varlık olduğuydu.

Teşekkürler

Çevrimdışı fantastic

 • fantasticvolk
 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 1288
  • Fantasticvolk's Magical World
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #19 : 23 Ocak 2009, 01:40:59 »
Aslında çok karısık bir konu gibi , farklı bakış açılarıyla farklı yorumlar yapılabilinir.

Evrende herşey negatif pozitif olarak zıttıyla kendini göstermekte ,icerdeki o parlayan ruhta ise ikisininin dışında bambaşka birşey olmalı bence....Yani konu ile fikir yürütürken doğanın evrenin yasalarına göre düşünmek gerekir diye düşünüyorum.

Bu noktada yaşamdaki insana gelirsek;basit olarak sevgi ile dolu olan pozitif , nefret , hırs kibir gibi duygularla dolu olan negatif olarak düşünebiliriz,yani hangi duygular ağır basarsa o tarafa doğru çekebiliriz,konu ile ilgili mesnevide söyle bir alinti yapim

Alıntı
İnsanın yarısı melek, yarısı hayvan ; ya da yarısı balık yarısı balıktır. Her unsur insanı kendi tarafına çeker. Balık yönü onu suya , yılan tarafı toprağa sürükler. Akıl veya şehvet , hangi unsur galip gelirse ; insan o gruba dahil olur. Nitekim Peygamberler bilgi ve akıl sayesinde meleklerden üstün varlıklar olmuştur. (Fihi Mafih, 122-123 ; Mesnevi, IV/ 1518-40)

Ayrıca kesinlikle kötü düşünceler enerji bedeninde negatif bir enerji yaratmaktadır,
Bu noktada kime göre negatif kime göre pozitif yada iyi kötü gibi kavramlar sorulacaktır.Bununda cevabi yine insanın özünde kalbinde yerlestirilmiş nurda gizldir,diye düşünüyorum,yani kişi yine cevabi kendi kalbinde bulacaktır : )
aslinda konuyu daha iyi anlamak içinde su molekül testinde suya sevgiyle bir kelime söz söylendiğine nasil güzelleştiğini yada tam tersi olduğunda nasil karardığını düşünerek konuyu anlamaya çalışabiliriz : ) bknz http://www.sufizmveinsan.com/arastirma/sukristalleri.html

konuyla iligli ayrica bknz http://tr.wikipedia.org/wiki/Yin_ile_Yang
http://www.kigem.com/content.asp?bodyID=2152

Çevrimdışı NUİT

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 775
Ynt: İnsan nasıl bir varlıktır? Negatif mi, yoksa pozitif mi?
« Yanıtla #18 : 22 Ocak 2009, 18:14:03 »
Negatif ve pozitif kavramlarının olma nedeni, 3 boyut ve  belli boyutlarda gelişimi tetiklemesi nedeni iledir. Çünkü gelişim diger kutbiyeti ile var olacaktır.Ve bu tamamen algıdadır algı ve drak düzeyi yükseldikce ikisinin bir olduğu realitesi  ortaya çıkacaktır bu idrak çercevesi de varlıgı birlik anlayışına götürecektir


Payla facebook Payla twitter
 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
793 Gösterim
Son İleti 17 Mayıs 2008, 20:29:51
Gönderen: benbenim
1 Yanıt
1347 Gösterim
Son İleti 30 Kasım 2009, 12:50:59
Gönderen: ykenanc79
0 Yanıt
996 Gösterim
Son İleti 03 Nisan 2010, 22:18:44
Gönderen: ayışığı
0 Yanıt
1608 Gösterim
Son İleti 15 Mart 2013, 00:33:18
Gönderen: hıdrellez
23 Yanıt
7074 Gösterim
Son İleti 15 Eylül 2013, 12:23:55
Gönderen: sirius89