DİNLER > Dinler

İNSAN NASIL YARATILDI?

(1/2) > >>

Ast:
Ben yinede ceza  mekanizmasının k dinlerde oldukça korkutucudur... sadece kayıtsızşartsız teslimiyet yada iman etmenin yaptırımı olduğunu düşünmekteyim.Işık ise karanlığın diğer yüzüdür  ve aslında ikisi de birdir. Bir anlamda ikiside griden çıkmıştır.

baris558:
Sevgili Ast;

Ceza her zaman merhametsizlikten veya mozoşitlikten dolayı olmaz.Bazen merhametin gereği de ceza verilebilinir.

Mesela bir insan çocuğuna yemek yemiyor diye, oda cezası vermesi, aslında ona merhamet etmesindendir.Eğer yemek yemiyor diye onu dövüyor veya işkence yapıyorsa bu zalimliktir.Ruhların olgunlaşması ve olgunlaştırılması için bu dünyaya gelmemiz gerekebilir.Nasıl ki bu dünyada suç işleyenlerin adaletle yargılanmasını ve bazende cezalandırılmasıı istiyorsak, diğer taraftada aynı şeyler isteniyor olabilir.

Orada ki toplumun huzurunu bozan ve kurallarına uymayan ruhlar bu dünyaya ıslaha gönderiliyor olabilir.Bu dünya da geçirdiğimiz zaman, diğer sonsuz zamanda kayda değer olduğunu sanmıyorum.Kısacık bir süre gibidir.

Tabi bunlar ceycet arkadaşımın dediği gibi tahmini şeylerdir.

Sonsuz bir evrende nereden başladık sorusu bana saçma geliyor.Işık zaten vardı ve bir yerlerde var olacak. Bu soruya hiç bir zaman için cevap veremeyiz.Belki evrenin bazı yerlerin de bazı zamnlar değişik süreçler ve başlangıçlar yaşanmıştır.Ama bir başlangıç olmamıştır.

ceycet:

--- Alıntı yapılan: Ast - 20 Aralık 2010, 20:58:23 ---Düşüncenize katılıyorum sevgili ceycet
Evt tek realite ısık ve zıttı karanlıktır. Peki ya ondan da öncesi?

--- Alıntı sonu ---


Sayın Ast yanıtını öngördüğü bir soru yöneltmiş.Bu soruya,bugüne kadar ifşa edilmiş bir yanıt verildiğini duymadım.

Sayın AST'ın idrak seviyesinin farkındayım;dolayısıyla makul bir öngörüsü olduğuna inanıyorum.

Gelelim benim vereceğim yanıta...Elbette benim yanıtım da,kendimce bir öngörüden ibaret olacaktır;değişime açıktır,dogma değildir.

Işıktan öncesi,ışığın algılanmasının namümkün olduğu bir zaman ve mekan boyutuna işaret eder.Bu dönem,Lady Gaia'nın araftaki cenin dönemidir.Bu dönem halen her beşerin alt beyninde kayıtlıdır;nitekim,her beşer aynı dönemin bir akrektipini de yaşar.

Herşey,kutsal bakireden zuhur eden bir doğum süreciyle başlamıştır."Hiç"lik,kendi doğasının hareketsizliğinden üreyen enerjinin düşüşü sırasında oluşturduğu formlarla yaradılışa dahil olmuştur.Kısıtlı duyu yeteneklerimizle sonuçsuz kalan sorgulamalarımızın yanıtını gurup bilincimizin yarattığı Tanrı'larda bulmak,şimdilik en makul görünen kabulümüzdür.


Saygılarımla

Ast:
Düşüncenize katılıyorum sevgili ceycet
Evt tek realite ısık ve zıttı karanlıktır. Peki ya ondan da öncesi?

ceycet:

Yaradılışla ilgili tüm mitler,alegorik tasavvurlardan oluşur.

Malesef buna ikna olmadan yapılacak yaradılış yorumlarının tamamı birer efsane olarak kalacaktır.

Belki,sembolle örtülmemiş tek realite IŞIK tır.


Saygılarımla

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek