PARAPSİKOLOJİ VE SPİRİTUALİZM > Psisik Yetenekler

Kaşık Bükme Kursu

(1/5) > >>

Cedric:
KAŞIK BÜKENLER KURSU
Sinif 1 (1 nci Hafta)

“Kasigi bükmeye çalismayin, çünkü bu imkansizdir.
Sadece gerçegi kavrayin, kasik yoktur.”
(Matrix filminden)

Bu kursu neden aldiginiza karar vermek sizin için önemlidir. Mucizeler gerçeklestirmek istediginiz için mi ? Geçmiste kendinize izin vermis oldugunuzdan daha güçlü hissetmek istediginiz için mi? Eger tam simdi bunlari okumanizin nedenleri bu fikirler ise, o zaman sizin için en iyisi okumaya son vermektir. Bilgisayarinizi kapatin ve zamaninizi harcamak için başka seyler bulun. Eger bunlar sizin aradiginiz hedefler ise bunlara ulasamayacaksiniz. Ancak, bu gezegen üzerinde “Baris’in Araci” oldugunuza ve kendi zihninizi iyilestirerek dünyayi iyilestirmeye karar verdiginiz için okuyorsaniz, o zaman lütfen devam edin. Eger kalbinizi ve zihninizi bu basit dört derse açar ve kendinizi bu misyona adarsaniz, o zaman bunu basaracaksiniz. Garanti ederim !

Ve iste paradoks : Eger bu daha yüksek idealleri ariyorsaniz, önceden bütün oldugunuzu ve aydinlanmis oldugunuzu kavramak ve sevmek, o zaman mucizeler muhakkak gelecek ve geçmiste kendinize izin vermis oldugunuzdan daha güçlü oldugunuzu idrak edeceksiniz. Bunlar hedefler degildir, ama bunlar daha yüksek bir amacin ürünleridir. Siz, SEVGI dedigimiz gücü nasil uygulayacaginizi ögrenmek için buradasiniz. O, binlerce yildir bir çok spiritüel geleneklerin mistikleri tarafindan bilinen belli bir teknolojiyi ögrenmektir. Simdi bunu ögrenme ve sonra hayatiniza uygulama sirasi sizdedir.

Kutuyu terk etmeye hazir misiniz?

Dünyasal deneyiminizi olusturan belli yasalara inanmanız istenmektedir. Bu yasalar içinde var olmanizin istendigi bir kutuyu tanimlar. Kutunun duvarlari sizin kim oldugunuzu veya ne olabileceginizi tanımlar ve sinirlar. “Siz” kutunun içinde yasayan seysiniz, disinda yasayan “Siz Degilsiniz”. Bu egonun dogumu idi, ayrilik kavrami, ve dünyada var olmak ve yasamak için kullandiginiz tüm düsünce sistemi idi.

Bu kursun amaci, kim oldugunuzun daha yüksek bir kavrayisini realize edebilmeniz için bu kutunun duvarlarini yikmaktir. Tüm hedef, zihniniz ile bir metali nasil bükeceginizi ögrenmek degildir, sizin hayatinizi da içeren tüm dünyayi barisa dogru yönlendirmenize yardimci olacak bazi araçlari ögrenmektir. Çogu insan bu iki seyin de (metali bükmek ve barisi sağlamak) imkansiz olduguna inanir. Onlar, birinin zihinsel enerjisini kullanarak bu sekilde fiziksel dünyayi etkilemenin imkansiz oldugunu söyler. Hem, böyle kavga ve kaosun ortasinda bir baris dünyasi yaratmak da imkansizdir. Ama ya eger bu iki sey birbiri ile baglantili ise, ve bir illüzyonu dagitmak otomatik olarak digerini de çözerse ?

Mucizeler Kursu, mucizelerin gerçeklesmesinde zorluk derecesi olmadigini söyler. Baska bir deyisle, büyük mucizeler küçük mucizelerin isledigi ayni yasalar ile isler. Birine izin veren teknolojiyi ögren ve digeri de mümkün olur. İsa, eger bizim yeterli imanimiz olsaydi daglari bile yerinden oynatabilecegimizi söylemisti. Bu büyük bir mucizedir. O ayrica, kendisinin gerçeklestirdigi mucizelerden daha büyüklerini gerçeklestirebilecegimizi söylemisti. Onun gerçekten bunu mu söylemek istedigini düsünüyorsunuz , yoksa metaforlar mi kullaniyordu? Bu soruya yanitiniz, bu kursun amacina ulasmaya ne kadar açik oldugunuzu etkileyecektir. Hayatiniza mucizelerin girmesine izin verme yeteneginiz var mı?

İzin Verme Yaratmanin Karsitidir

“Mucizeler yaratma” yerine “mucizelere izin verme” sözcüklerini kullandigima dikkat edin. Tam simdi etrafinizda mucizevi enerji var. Herhangi bir seyi yaratmaya gereksiniminiz yok, sadece onun hayatiniza akmasina izin vermelisiniz. Çogumuz zamanimizin büyük bölümünü bu isigin akmasini engelleyerek geçiririz ve her zaman bizim olan seyleri göremiyoruz. Bu kalbinizi açmaya ve bir mucize isçisi olmaya karar verdiginiz andir. Bu, sizin bu gezegende olmanizin nedenidir.

Bu dört haftalık kursu tamamladiginizda zamanla basarabileceğiniz seyler sunlardir :
1. Zihninizle metal bükmenin baslangiç asamasinda ustalik.
2. Hayatinizda mucizevi dönüsümler yaratmak için enerji ile daha becerikli sekilde nasil çalisacaginizi ögrenmek.
3. Ayni teknolojiyi tüm dünyayi barisa yönlendirmek için uygulamak.

Kalbinizi bu kurstaki bilgilere açarak, bir Isik Temsilcisi olmanin ilk adimini atacaksiniz. Bugün dünyanin baris için isik isçilerine gereksinimi var. Bir isik isçisi, kendini bir seye adayan ve tüm enerjisini, hatta hayatini bile onu gerçeklestirmek için vermeye istekli kisidir. Bu sizin sahip oldugunuz vaatin seviyesi olmali. O sizi simdi imgeleyemeyeceginiz yollarla bütünleyecektir. Bu kurs tam olarak kasiklari bükmek ile ilgili degildir, neden dogmus oldugunuzu kavramakla ilgilidir.

Bir kez bu rolü kabul ettiginizde, özel misyonlara katılmaniz istenecek. Bu misyonlar gezegenin bütününü iyilestirmek için bu kursta ögrendiklerinizi kullanmayi içerir. Bunu basarmak için birlikte çalısacagiz. Hedef, kendi bilinçliligimizde ve tüm insanlikta derin dönüsümler yaratmak için kütlesel baris ibadetleri ile bu teknolojiyi uygulamaktir. Basitçe söylersek, biz dünyayi iyilestirmek için buradayiz. Böyle önemli bir misyonu kabul etmeye hazir misiniz?

Cedric:
İnanç ve Kesinlik

Siz bir seye inanmadikça, onu deneyimleyemeyeceginiz söylenmistir. Sizin bir seye inancinizi artirmak için dizayn edilmis mevcut kurslar vardir, örnegin, zihniniz ile bir metali bükme olanagi ve sonra bu inancin enerjisini onu gerçeklestirmek için kullanmak. Bir seyi tam baslangiçta anlamaniz önemlidir : Bu kurs sizi herhangi bir seye “İnandirmak” için dizayn edilmemistir. O bir mucize isçisi olmaniz için gereksinim duydugunuz her seye zaten önceden sahip oldugunuzun “Kesinligini” artirmak için dizayn edilmistir. Siz inanmak için degil, BILMEK için buradasiniz. Bu, tüm dünyayi barisa dogru yönlendirmek için kullanacagimiz enerjinin kaynagidir.

Bir seye inandiginiz zaman, zihninizin yetenegini kullaniyorsunuz. Bu ruhun degil, düsüncenin eylemidir. Bir seyin dogru oldugunu bildiginiz zaman, ruhunuzun eylemini kullanıyorsunuz. Hangisinin daha güçlü oldugunu tahmin edin ? Ruhunuz sonsuzdur ve ulasabileceginiz tüm spiritüel bilgiye sahiptir. Bundan da fazlasi, Evrendeki tüm bilgiye erisir. Zihniniz ve gücü önemli derecede üretebilir, ancak sinirlidir. Eger dünyayi iyilestirme amacina ulasacaksak, bunun mümkün oldugunu BILMENIZ gerekir. Daha da iyisi, (ve burasi bu kursun tüm odagidir), siz zaten onun daha önceden iyilesmis olduguna emin olmalisiniz.

Zamanla, bu dört haftalik kursu bitirmis olacaksiniz, zihninizin yönlendirdigi kalbinizin enerjisi ile metali bükme yeteneginizden Emin olacaksiniz. Daha iyisi, bu kesinlik vasıtasi ile tüm dünyayi barisa ve sefkate dogru yönlendirebileceginizi BILECEKSINIZ.

KURS

Kasik bükenler Kursunda her hafta üç ana hedef vardir. İlki, bunun neden önemli oldugunu anlamaniz için gereksinim duydugunuz felsefi temeli size vermektir ; ikincisi fiziksel basinç olmadan metali bükebilmenize izin verecek bedeninizdeki ve zihninizdeki gerekli enerji merkezlerini açmak için dizayn edilmis egzersizler ve meditasyonlar sunmaktir ; ve üçüncüsü enerji akisini sürdürmek için enerjiyi dünyaya geri vermeniz için yollar önermektir. Bu “Verme Egzersizleri” olarak adlandirilir. Üçüncü dersten sonra zihniniz ile hafif bir kasigi (bu bir çatali bükmekten daha kolaydir) bükme basarisina ulasacaksiniz. Her hafta sadece bir dersi çalismaniz önerilir, çünkü her bir ders belirli miktarda uygulama yapmayi gerektirir. Her bir ders için bir haftadan daha uzun süre ayirip ayirmamak size baglidir.

İlk ders ile baslayalim.

FELSEFE :

Önceden bildiginiz gibi, bu kursun amaci, bazilarinin mucizevi olarak adlandirdigi hayret verici isler gerçeklestirmenize izin verecek eski bir teknolojiyi size ögretmek, sonra bu teknolojiyi gezegenin iyilestirilmesi için kullanmaktir. Uri Geller ilk olarak 1970 li yillarda uluslararasi söhret elde ettiginden beri, milyonlarca insan zihinle metal bükme fikrinden büyülenmistir. Bundan dolayi bunu bir çok insanin az bir sabir ve uygulama ile basarabilecegi bir gösteri olarak seçtik. Bu enerjiyi uygulamanin düzinelerce baska yolu vardir, ancak metal bükme bundan sonraki seviyeye ilerlememize yardimci olacak gerekli dramayi saglar. Baska bir deyisle, eger siz bunu basarabilirseniz, o zaman çok heyecanlanacaksiniz, ve bu heyecan bu enerjiyi daha çok önemli olan gösterilere uygulamaniza iyi hizmet edecek.

Zihninizle bir kasigi basarılı bir sekilde büktügünüzde, simdiye kadar izlemis oldugunuz fiziksel evrenin genel yasalarina bagli olmadiginizi anlarsiniz. Her seyin bir seçim oldugunu kavrarsiniz. Bu yasalari izlemeyi seçtiniz, ve onlari asmayi seçebilirsiniz. Bu dünyanin çogu zaman Mucize İsçisi olarak adlandirdigi seydir.

Simdiye kadar, siz bu seylerin mümkün olduguna sadece inandiniz. Simdi yapmak zorunda oldugunuz geçis, bunun gerçek oldugunu BILMEKTIR. Mucizelerin dogal olduguna EMIN oldugunuz zaman, onlari her gün deneyimlemeye baslayacaksiniz, belki de her an. Hedef bir kasigi zihin ile bükmek degildir, zihninizle yönlendirilen kalbinizin enerjisi ile bükmektir. Bu aradigimiz birlesimdir. Bu enerjinin İlahi Akisini uyum yaratmak için kullanan eski bir prosestir. Maalesef M.S. 300 yillarinda, Hristiyan Kilisesi seçilen kümeye düzgün olarak uymayan herhangibir yazili bilgiyi kullanmayan kilise kanununa göre bir İncil tesis etmeye çalistigi zamanlarda bu proses ile ilgili yazilarin çogu tahrip edilmistir. Bunlar tahrip edilmis ve yakilmistir ve sadece bir miktar ustaca saklanmis kolleksiyon yirminci yüzyilin ortasinda isiga dogru yollarini bulmustur, bunlarin en önemlileri Olü Deniz Parsömenleri ve Nag Hamaddi Kütüphanesidir. (Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi için Gregg Braden’in kitapları “Isaiah Etkisi” ve “Dünyalar Arasinda Yürümek” i öneririm. ) Bu yazilar “Duanin önceden yanitlanmis oldugunu hissetme” yi tanimlar. Bir seyin gerçeklesmesini istemek yerine, bu yazilar bunun önceden gerçeklesmis oldugu duygusunu yaratmayi tavsiye ediyor, bu yoksunluktan çok tamamlanma enerjisini çeker.

Size bir kez daha söyleyeyim. DUANIN ONCEDEN YANITLANMIS OLDUGU DUYGUSUNU YARATMAK ! Bu, bu ve bundan sonraki dünyada yaratmanin anahtaridir. Çogumuza istedigimiz sey için veya sahip olmadigimizi düsündügümüz sey için dua etmemiz ögretilmistir. Kavramadigimiz sey belli Evrensel Yasalarin oldugudur, bu yasalar bizim bilinçli kavrayisimiz olmadan isler ve eger bu yasalarla uyum içinde çalisirsak evren bize karsi çalismak yerine bizi destekler. Bu yasalardan biri sudur ; “Enerji dikkatin odaklandigi yere akar.” Bu su anlama gelir : Daha derin zihniniz sizin dua ettiginiz seyin özelliklerini anlamaz. O basitçe sizin tesis ettiginiz enerjinin yolunu izler, bazen size sizin istediginizi düsünmediginiz seyi verir, çünkü sizin onu istemis oldugunuzu düsünür. Baska bir deyisle, bir sey İÇİN veya bir sey almak için dua ettiginizde, örnegin baris için diyelim, bunun altinda yatan düsünce barisin önceden hayatinizda ya da dünyada mevcut olmadigidir. Daha derin zihnin isittigi sey “orada olmadigidir.” Ve o zaman bu olmama halini büyütür. Dua etmenin eski teknolojisi diledigimiz seyi istemememizi, onun önceden mevcut oldugunu hissetmemizi söyler…duanin tamamlanmasi olmak. Baris istemeyin…baris olun.

İlk kitabım “Isigin Temsilcileri”nde, Ogretmen olarak adlandirdigim kisiden çok benzer bir sey ögrenmistim. O söyle demisti :

“Savas ve baris arasinda bir seçimin oldugunu düsünen bir dünyaya sürekli baris asla gelmez. Gerçekten yapacaginiz tek seçim gerçek ve illüzyon arasindaki seçimdir. Gerçegi seçtiginiz zaman barisin daima mevcut oldugunu kesfedersiniz, onun varliginin farkinda olup olmamaniza bakmaksizin. İllüzyonu seçtiginizde önünüzde gerçek olan seye gözlerinizi kapatmaya benzer. Ve bu ayrilik rüyasindan uyanmak anlamina gelir. Gözlerinizin açilmasina benzer. Realite sizin rüyalariniz ile asla uzlasmaz. Siz, nefret ve korkunun anlaminin oldugu görüldügü kendi dünyanizi insa ederken, realite bütün ve degismeden kalir.”

Siz barisin veya istediginiz baska bir seyin önceden mevcut oldugunu HİSSETTIGINIZDE, ve bu gerçekmis gibi davrandiginizda, o zaman bu seyi hayatiniza gerçekten çeken bir enerji alani yaratirsiniz. Hisleriniz motordur, ancak hedefe dogru motora yön vermek için bir seye gereksinim vardir. Bu zihninizin isidir. Bundan dolayi, zihniniz ile bir kasigi bükmeyi ögreniyor olmayacaksiniz, ama zihninizin yönlendirdigi hislerinizin enerjisiyle bükmeyi ögreneceksiniz. Zihniniz enerjiye odaklanir, ancak o sizin kalbinizden gelir.

Sonuçta, kasik önceden egilmis gibi hissediyor olacaksiniz.
Psisik Çocuklar kendi yeteneklerinin sevgiyi kabul edisleri ile yakit aldigini anlatiyor. Onlar psisik özelliklerini çok fazla vurgulamiyor, ancak her seyin temeli olan sevginin gücü üzerinde odaklaniyorlar. Siz aynı seyi yaptiginizda, mucizeler hayatinizin içine ve disina çabasiz olarak akacak.
Ve böyle…

Cedric:
Zihnimizle metal bükmeyi ögrenmedeki çalismamiz sadece böyle bir seyi yapabilme yetenegimiz oldugunu degil, ayrica bunu her zaman yaptigimizi hissetme ile baslar. Oldukça dramatik olan mucizeler gerçeklestirmiyor olabilirsiniz, ancak daha önce söyledigimiz gibi, teknoloji aynidir. Hepimizin hayatimizda her seyin mükemmel olarak akar göründügü ve etrafimizda küçük mucizelerin gerçeklestigi günlerimiz veya saatlerimiz olmustur. Bunun nedeni, bu teknolojiyi anlayan içinizdeki yeri aktive etmis olmanizdir, belki bilinçsizce, ve onu mucizeler çekmek için kullanarak. Sadece ne yapmis oldugunuzu kavramadiniz. Simdi hepimizin gereksinimi olan sey bu enerjiye odaklanmak ve onu yasamlarimizda istedigimiz seylere yönlendirmektir.

Bu enerjiyi daha önceden kullandiginizi bilin. Buna zihniniz ile inanmayın, onu kalbinizde HISSEDIN. Bu, dünyayi iyilestirme daha büyük görevine bu teknolojiyi uygulamanin ilk adimidir.

Egzersizler :
Önümüzdeki birkaç haftada metali zihnimiz ve kalbimiz ile bükmek için kullanacagimiz enerji merkezlerini açmak anlamina gelen bir seri egzersizi paylasacagiz. Bu, egitimimizin sadece bir yönüdür. Bu merkezleri açmak sadece ilk adimdir. Bilinçliligimizde yapacagimiz daha derin çalisma olmadan, hiç bir sey olmaz. Bir kez açik oldugumuzda, o zaman esas terkibi uygulayabiliriz : Sevginin gücü.

Çogunuz, bedenlerimiz boyunca enerji akisini düzenleyen yüzlerce meridyen noktalari oldugunun farkinda. Onlar açik oldugu zaman, hayati enerji serbestce akar. Onlar bloke oldugunda…enerji durgunlasir. Hedefimiz bükmek için veya bir seyi çok az bir fiziksel kuvvet ile veya fiziksel kuvvet kullanmadan hareket ettirmek için gereksinim duydugumuz meridyen merkezlerini açmaktir, o zaman etkiyi üreten KESINLIK veya BILMEyi uygulariz.

Bu hafta isinma egzersizleri olarak hizmet edecek olan iki uygulamayi sunacagim. Bunu gelecek hafta insa edeceğiz, o zaman bu egzersizleri bu teknigi uygulamadan önce kullanacaksiniz, ya bir kasigi bükmeye çalisirken yada baris mucizesini ilerletmek için. İlk egzersiz daha yüksek çakralari açan sözcükler söylemektir. (Bu sözcükler ismi Koya olan küçük bir psisik Japon çocugunun yardimi ile gelistirilmistir. Koya dogdugundan beri felçli ve iletisim için bir yazi tahtasi kullaniyor. Onun varligini Japonya’ya son yolculugum esnasinda meditasyon sirasinda hissettim, onunla birkaç gün sonra Hirosima’da tanistim. Bana bakti ve söyle yazdi ,”Sana gönderdigim enerjiyi hissettin mi?”)

Elle Vurma Teknigi

Enerjiyi metali bükmek için odaklamak için, kollarinizdaki ve ellerinizdeki meridyen noktalarini harekete geçirmeye gereksiniminiz olacak. Derin nefes alarak baslayin. Sadece birkaç dakika içinde bedeniniz boyunca akan Isigin hissedilir deneyimini yasayacaksiniz. Sonra…

Asama 1 :
Sol kol ile baslayin ve onu önünüzde dik olarak tutun.(avuç içi yere baksin). Eliniz ile kolunuza hafifçe vurmaya baslayin, önce omzunuzdan baslayin elinize kadar vurarak devam edin.

Asama 2 :
Elinize ulastiginizda elinizi avuç içi yukariya gelecek sekilde çevirin. Sonra elinizden baslayarak omzunuza kadar hafifçe vurmaya devam edin. Bu islemi sag kolunuz ile de tekrarlayın. Tüm döngüyü on kere tekrarlayin.

Solunum Teknigi

“Isik Içimde Olsun, Ben Isik Olayim.”
Bu yillardir kullandigim bir tekniktir, ve bu amaçla uyarladim. Bu, İlahi enerjiyi taç çakra vasitasi ile çekmek, ve sonra onu kalp çakrasina yaymak anlamına gelir. Bu yüksek merkezleri uyumlayan ve meridyenleri açan enerjinin güçlü bir akisini yaratir. Sadece az bir uygulama gerektirir, ve bir kez teknikte ustalastiginizda onu bir çok baska aktiviteye uygulayabileceksiniz.

Aşama 1 :
Derin bir nefes alarak baslayin, ve Cennetten İlahi Isigi taç çakranizdan içeri ve kalbinize çektiginizi imgeleyin. Bunu yaparken su sözleri düsünün : “Isik içimde olsun”. Bu kisa dua bu enerjinin yararlarini hayatiniza çekmenin bir yoludur. Simdi nefesi yaklasık üç saniye kadar cigerlerinizde tutun, ve bunu yaparken kalbinizin Isik ile doldusunu imgeleyin.

Aşama 2 :
Simdi nefes verin, ve bunu yaparken isigin kalbinizden dişari yayildigini ve Evren’deki tüm varliklari kutsadigini imgeleyin. Nefes verirken bu sözcükleri yüksek sesle söyleyin : “Ben Isik olayim”. Siz Isik oldugunuzu kabul ediyorsunuz. Siz, sizden ayri olan bir seyi yaymiyorsunuz, sizin özünüz olan seyi yayiyorsunuz. Tekrar nefes alin ve Asama 1 i tekrarlayin. Bu isleme yaklasik bes dakika kadar devam edin.

El Çirpma Teknigi
Her iki elinizde bulunan enerji merkezlerini açmak için, her iki elinizi ritmik bir sekilde çarpmaya baslayin. Bu teknigi üç asamada sunacagiz, bunların hepsini deneyin ve kendinize en uygun olani bulun. Bu egzersiz sadece ellerinizdeki enerji akisini artirmak anlamina gelmez, ayrıca zihni etkin bükme islemi için hazirlar.

Asama 1 :
Ellerinizi birbirine vururken, “EVET” sözcügünün enerjisinin bedeniniz boyunca aktigini hissetmeye baslayin. (Her sözcük bir enerji imzasina sahiptir. Baslamadan önce, “EVET” sözcügünü hissetmenin neye benzedigini tespit etmek isteyebilirsiniz). Simdi, elleri çirparken “EVET” sözcügünün hissi ile uyusan bir sözcük söylemeye baslayacaksiniz. Sözcügün İngilizcesini kullanmak yerine, Japonca karşiligi olan “Hi” sözcügünü kullanmanizi tavsiye ederim. Ben bu sözcügü seçiyorum, çünkü İngilizcedeki karşiligindan daha fazla enerjiye sahip oldugu görülüyor. Bunu kendiniz görebilirsiniz. Her el çirptiginizda, enerji ile birlikte “Hi” sözcügünü söyleyin ve daha da önemlisi, “EVET” SOZCUGUNU HISSEDIN”. Bu asil anahtardir. Sözcügün kendisi önemli degildir, ancak “EVET” sözcügünün enerjisini hissetmek önemlidir. Bunu üç - dört dakika kadar uygulayin. Bitirdiginiz zaman gözlerinizi kapatin ve yaklasik iki dakika Nefes Teknigini tekrarlayin. Kollarinizda ve ellerinizde güçlü bir ugultu hissi deneyimleyebilirsiniz.

Cedric:
Asama 2 :
Ellerinizi tekrar çirpmaya baslayin ve “HU” sözcügünü söyleyin. Bu Tanri anlamina gelen bir Sufi sözcügüdür ve sesin kendisinin etkisi için seçilmistir. Onunla uygulama yapin ve size nasıl hissettirdigini görün. Ellerinizi çirpip sözcügü tekrarlarken, “Tanri’nin Gücünün” tüm bedeninize aktigini imgeleyin. Sadece ellerinizi çirpip sözcügü söylemeyin. Onu gerçekten hissedin. Ne kadar çok yaparsaniz, daha büyük sonuçlar alirsiniz. Bir kez daha, bunu üç - dört dakika kadar uygulayin.

Asama 3 :
Tekrar el çirpma ile baslayin ve “Açik” (Open) sözcügünü söyleyin. (“A” sesi için bir kez el çirpin, ve “ÇIK” sesi için bir kez daha el çirpin. Bunu yaparken, ONCEDEN açik oldugunuzu onaylayin. Siz açiklik istemiyorsunuz, bunun önceden mevcut oldugunu onayliyorsunuz. Uç sesin bir araya gelip bir oldugunu hissetmelisiniz : EVET (veya HI), Tanri (veya HU) ve Açik. Bunlar zihniniz ve kalbiniz ile metali bükmek için kullanacaginiz bir enerji alani yaratir.

Bunlar, bu teknolojiyi uygulamadan önce isinmak için kullanacaginiz egzersizlerdir. Bundan sonraki üç hafta ögrenmeye devam edecegiz. Bu egzersizleri eger mümkünse her gün uygulayin. Daha önceden farkinda olmadiginiz enerji merkezlerinin açildigini hissedeceksiniz. Bazilariniz özellikle ellerinizde ve kollarinizda enerjinin hücumunu hissedebilirsiniz. Deneyiminiz ne olursa olsun, gereksiniminiz olan oranda açildiginizi bilin.

Verme Egzersizi :

Her hafta bu kursta almis oldugunuzu baskalarina geri vermenizi içeren bir proje önerecegiz. Bu çalismanin daha derin seviyelerini kavramanizin en iyi yoludur, çünkü tek dogru ögrenim en fazla almak istedigimiz seyi vermemiz gerektigidir. Bu haftanin projesi çok basit :

Mümkün oldugu kadar sikça, karsilastiginiz her insanın kutsalligina odaklanin. Sokakta birileri ile karsilastiginizda, onlara sessiz bir kutsama gönderin. Bir markette veya baska bir yerde biri ile konusurken, Hz. İsa ile veya Buda ile veya Hz. Muhammed ile konustugunuzu bilin. Gerçekte bu tamamen dogrudur, çünkü Aydinlanmis Olan daima bizim önümüzdedir. Ancak onu baskalarinda da görünceye kadar ayni oldugumuzu ögrenemeyecegiz. (Baskalarinin aydinlanmis oldugunu görmeden, kendimizin aydinlanmis oldugumuzu anlamayacagiz). Bundan dolayi, her gün sadece birkaç dakika için bile olsa almayi en çok istediginiz armagani verin. Bu, tüm egzersizlerimizde oldugundan daha fazla, sizde mucizevi enerji akisini açacaktir.

İyi sanslar
James Twyman

Cedric:
KAŞIK BUKENLER KURSU
Ikinci Hafta
“Mucizeler dogaldir” (Mucizeler Kursu’ndan)

Bu kursu neden almaya karar verdiginizi belirlediniz mi? Bu, kendinize tekrar tekrar sormaniz gereken bir sorudur, çünkü açiklik güçlü bir müttefiktir. Bunu kendiniz için mi yapiyorsunuz, yoksa tüm dünya için mi ? Amaciniz baskalarini yetenekleriniz ile etkilemek mi, yoksa bunu en derin seviyede iyilestirmek için kullanmaya mi isteklisiniz? Siz bu an için dogdunuz ! Bunu bilin. Bu zamanda bu dünyaya Barisin bir Araci olarak gelmeye karar verdiniz. Bu kurstaki aletleri nasil kullanacaginizi ögrenirseniz, bu hedefi basarma yolunuzda iyi olacaksiniz.

Bu hafta, daha az entellektüel bilgi ve daha fazla uygulamayi paylasacagiz. Gecen dersimizde sundugumuz egzersizlerle umut dolu olarak calisacaksiniz. Mucizelerin kendi kendilerine meydana gelmelerini bekleyemezsiniz. Onlar için yer yaratmak için içsel ve dissal çalisma yapmaniz gerekir. Kalbiniz ve zihniniz ile metali bükmeye sizi daha yaklastiracak birkaç kisa meditasyon ile önceden ögrenmis oldugunuzu insa edeceksiniz.

Bir seyin gercek olduguna inanmak ile bir seyin gercek oldugunu bilmek arasindaki farki anlamaya daha büyük dikkat gösterecegiz. Gecen hafta kesfettigimiz gibi, inanç zihinden gelir, bilmek ise kalpten gelir. Eger tüm dünyayi barisa dogru sürüklemeyi ögrenecekseniz, bu iki unsuru birlestirmeyi ve onlarla birlikte çalismayi ögrenmeniz gerek. Bu, burada kullandigimiz dua etmenin eski teknolojisinin özüdür.

Egzersiz 1 :

Küçük bir deney yapalim.

Ozel bir cümleyi söyleyeceksiniz, sonra onun tetikledigi herhangibir fiziksel veya duygusal yaniti hissedeceksiniz. Asagidaki sözcükleri vurgulayarak söyleyin, sonra enerjiyi nerede hissettiginizi gözleyin. Sözcüklere uyumlanmaniz için sözcükleri söylerken gözlerinizi kapatin.

“Tanri ile bir olduguma INANIYORUM.”

Aldiginiz yaniti degerlendirdikten sonra, bir sonraki cümle için hazir olun. Onceki gibi, herhangi bir duygusal veya fiziksel yaniti hissedin. Asagidaki sözcükleri önceki ile ayni derecedeki vurgu ile söyleyin.

“Tanri ile bir oldugumu BILIYORUM !”

Simdi hissettiginiz farkliliklari kavramaya çalisin. Cümlenin birinin bedeninizin bir bölgesini etkiledigini, diger cümlenin tamamen farkli bir yere dokundugunu ayirdedebilirsiniz. Ayrica, kuvvetli duygusal farklar da hissedebilirsiniz, ilki güçlü bir etki yaratabilir, ama ikincisi daha da güçlü bir etki yapabilir. Bu size, bu deneyimlerin nasil farkli oldugu fikrini vermeli.

Simdi sizin için Inanmayi birakma zamani.
Ve Bilmeye baslama zamani.

Eger bu aletlere hakim olacaksaniz, kesinligi veya bilgeligi uyandirmaniz gerekecek, ki hayatinizi ve dünyayi degistirmeniz için herseye önceden sahipsiniz. Herhangi bir süphe olamaz. Zihniniz ile bir seye inandiginiz zaman, “ Bunun dogru olduguna inaniyorum, ama olmayabilir de” diyorsunuz. Egonuz basarisizligin girip yuvasini yapacagi bir yer yaratmistir. Ama “Bunun dogru oldugunu BILIYORUM” dediginizde, o zaman bos yer kalmaz. Kesinliginiz boslugu doldurur ve ne olup ne olmadigina karar vermek için otoriteniz oldugunu Evren’e söylüyor olursunuz.

Bu, Evren’in varsayilan yasalarini nasil tekrar belirteceginiz/tanimlayacaginizdir.

Eger metali zihniniz ile bükecekseniz, o zaman bunun kesinligine sahip olmalisiniz. Bu tek yoldur. Soru olamaz. Ayni sekilde, bu teknolojiyi dünyada baris yaratmak için uyguladiginizda, bunun mümkün oldugunu BILMELISINIZ. Daha da iyisi, Isik Temsilcilerinin söyledigi gibi onun önceden mevcut oldugunu bilmelisiniz.

Egzersiz 2 :

Simdi gecen hafta ögrendigimiz egzersizleri insa edecegiz.
Uç asamayi tekrarlayin, elle hafifçe vurma egzersizi ile baslayin, sonra “Isik benim içimde olsun, Ben Isik olayim” nefes teknigi ve en son olarak el çirpma sesleri. Bu on dakikadan fazla sürmemeli. Cok derin bir yere girerek, bu egzersizlerin yararlarini gerçekten hissetmek için kendinize izin verin. Hazir oldugunuzu hissettiginizde, asagidaki sözcükleri, onlarin dogru oldugunu gerçekten BILENE kadar tekrar tekrar yineleyin.

“Tanri’nin Gücü SIMDI benim içimde !”

Tanri ile gercekten bir olup olmadiginiza sadece inanmak degil, onu deneyimlemek sizin için önemlidir, o zaman Tanri’nin yaratici gücü sizin olur. Bir kez daha, bunun gerçek oldugunu BILMELISINIZ. Tanri algiladiginiz dünyayi yaratmadi, onu hepimizin paylastigi Tanri’nin gücü ile siz yarattiniz. Siz bildiginizden daha çok güce sahipsiniz, ve simdi bunun bilincinde olmanizin zamanidir. Dünyada bir Isik Temsilcisi olacaksaniz, içinizdeki gücü kavramali ve kullanmalisiniz. Bu gücü bir kez yeterli derecede aktive ettigimizde, onu bir kasigi bükme gösterisinde uygulayacagiz. Sonra hedefi genisletip, onu tüm dünyayi iyilestirmek için kullanacagiz.

Bu misyona çagirilmis oldugunuz gerçegini asiri vurgulayamam, ve siz bu enerjileri entegre ettikçe hepimizi kurtaracak tek çözümü tamamen kavrayacak ve sonra somutlastiracaksiniz. SEVGI ! Bu, bu çalismanin dogal bir sonucu olarak size gelecek olan kasiklari bükmek veya diger yetenekler ile ilgili degildir. Bu, TANRI’NIN GORDUGU GIBI GORMEK VE TANRI’NIN SEVDIGI GIBI SEVMEK ile ilgilidir ! O zaman, mucizeler en iyi parfümün kokusu gibi sizi izleyecektir. O zaman, dünyaya gelmis olmanizin nedenini kavrayacaksiniz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek