Ruhun Yolculugu

26 Nisan 2018, 21:56:39
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Ruhun Yolculugu » MİTOLOJİ-KAYIP UYGARLIKLAR » Enoch » KİM BU GÖZCÜLER

Gönderen Konu: KİM BU GÖZCÜLER  (Okunma sayısı 56252 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı benbenim

 • benbenim
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 1804
KİM BU GÖZCÜLER
« : 16 Mayıs 2008, 23:57:40 »
KİM BU GÖZCÜLER
İş burada dahada ilğinç olmaya başlıyor kuranda üzerinizde gözeticiler var demezmi?ve hatta sormazmı? İnsan başı boş bırakıldığınımı sanır...
Ve müslüman olamka için ilk şart kelime-i şahadettir. La ilahe ilalallah.. tanrılar yada ilahlar yoktur sadece allah vardır...
Tevrat ve diğer metinlerde gecen tanrı sözcüklerine yüklenen anlam ile allahın varlığı böylece ayrılmakmı istendi acaba??

Bizler anadolu toprakları üzerinde oyuna girmeyi sectik..bu topraklar yetiştirdiği mevlanalarla ,hacı bektaşlarla,yunuslarla bir hazineye sahiptir... ve hemen hemen hepsi bize değişimin mümkün olduğunu anlatmadılarmı..mevlana nın şu dizeleri ile dönüşüm yolu ne güzel anlatılmış..

Hamdım . piştim yandım...taştım toprak oldum topraktım bitki ve şimdi kamili insan.. hiç geri gitmişliğim varmı? O halde endişe neden?
Hepimiz kamili insan olma yolunda ilerliyozruz...kamili insan olmanın yolu genetik değişimdenmi geçiyor acaba?

ALINTI
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2009, 17:33:22 Gönderen: AST »

Çevrimdışı bir garip yolcu

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 12
Ynt: KİM BU GÖZCÜLER
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2010, 03:45:18 »
ben bu ayeti okuduğumda aklıma hemen herkesde var olan sağ ve sol omzumuzdaki  sevap ve günahları yazan melekler aklıma gelmişti hatta başka bi ayette o hesap günü geldiğinde defteri sağ tarafından verilen kullarından eyle bizi der..o zamanlarda araplar sağ omuzda duran yazıcı meleğin sevaplarımızı yazdığına inanırlarmış böyle düşündüğümde sorunuzun hiçte karmaşık olmadığını düşünüyorm sürekli gözcü meleklerimiz var ve bir gün önümüze serilecek amel defterimizi nakış gibi işliyorlar inş.Allah ın sevdiği kullarından oluruz hepimiz AMİN

Çevrimdışı Pazuzu

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 14
Ynt: KİM BU GÖZCÜLER
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2010, 00:53:42 »
Yaradılış'ta yalnız birkaç satırda adı geçen ve "Tanrı'yla birlikte yürüdüğü" söylenen Enoch'un, aslında son derece ilginç bir hikayesinin olduğunu ve Tevrat'tan çıkarılan bu parçaların "Nefilim" sözcüğüne de açıklık getirdiğini fark ediyoruz. Boşluklar Enoch'un Kitabı'nda yazanlarla doldurulduğunda, Bap 6'nın aynı satırında sözü edilen "..ve Tanrı'nın oğullarını insanın kızlarını gördüler ve onlar güzeldi. Onları kendilerine eş seçip onlardan çocuk sahibi oldular." ifadesi de anlamlı hale geliyor. İlahiyatçıları, dilbilimcileri ve tarihçileri yıllardır uğraştıran "Tanrı'nın oğulları" ile insanın kızları arasındaki ilişki, Tevrat'ta yalnızca o cümlede geçiyor ve bir daha sözü edilmiyor. Ama Enoch'un Kitabı'nı okuduğumuzda, bunun müthiş sonuçlar doğuran bir olay olduğu çıkıyor ortaya. Evinden, ailesinden ayrılan ve "Tanrı katında" yaşamını sürdüren Enoch, "Gözcülerden" söz ediyor anlatısında. Bunlar, Tanrı ile insanlar arasındaki ilişkinin bazen "ara halkası" olma görevini üstlenen, insanlara nezaret eden, üstün varlıklar. Ama hepsi, "emir kulu" sonuçta. Enoch'un ayrıntılı olarak anlattığı hikayede, bir gün bunlardan birinin dünya üzerindeki "gözcülük" görevi sırasında "insan kızları"nı arzuladığı ve bu fikrini diğer "gözcü"lere de söylediği belirtiliyor. Bir grup Gözcü (ya da Nefilim - "yukarıdan inen") aralarında karar alıyor ve yemin ediyorlar: Hepsi insan kızlarıyla sevişip onlardan birer karı alacak ve bu bir sır olarak kalacak. Çünkü öğreniyoruz ki, yapılan aslında "yasak". Sonuçta bu birleşmeden "melez" çocuklar doğuyor ve genetik sorunlar yüzünden bu çocuklar sağlıksız, vahşi, garip yaratıklar oluyorlar. Diğer yandan, "insan kızlarıyla" birlikte oldukları süre boyunca Nefilimler, onlara bilgi aktarıyor, bir şeyler öğretiyorlar ki, bu da çok büyük bir yasağı çiğnemek anlamına geliyor. Sonuçta Tanrı hem Nefilimleri cezalandırıyor, hem de yarattığı Tufan'la insanları.

Çevrimdışı parlayan güneş

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 35
Ynt: KİM BU GÖZCÜLER
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2010, 11:27:38 »
Teşekkürler paylaşımlarınız için

Çevrimdışı gülün akşamı

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 3
Ynt: KİM BU GÖZCÜLER
« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2010, 23:25:59 »
Kutsal kitaplarda geçen ''Tanrı insanı kendi suretin de yarattı' satırlarını bu bilgilerle harmanlayıp düşünecek olursak, belki yaklaşımlar biraz şekil değiştirebilir.

Çevrimdışı florat

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 12
Ynt: KİM BU GÖZCÜLER
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2010, 13:46:05 »
akaşik kayıtları tv seyreder gibi seyreden herşeye gözcü olan varlıklar olabilir mi?bunun cevabını verebilecek birileri var mı?bazen kendimizi bir ekranda rol alır gibi hissederiz.eskiler ağzımızdan çıkanın da önemli olduğuna yani dilin söylediğine tüm varlığımızla onaylayıp öyle konuşmamız gerektiğini söylerler.bizler hayatımızı ağzımızdan çıkanlara göre şekillendiriyoruz.bu gözcüler buna tanık olanlar mı,öyle mi?

Çevrimdışı Mor ve Ötesi

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 66
Ynt: KİM BU GÖZCÜLER
« Yanıtla #6 : 03 Nisan 2012, 22:50:00 »
"GÖZCÜLER"

görevli listesinde ilk sıralarda yer alan gözcüler "melek yaratılışlı" varlıklardır ve görevleri sadece diğer bir görevli olan "sistem yaratıcıları" nın sistem oluşturmasından sistemin ortadan kaldırılmasına kadar olan sürede sistemi takip etmektir...


 facebook twitter
 


2008 yılından beri ruhsal, mistik, parapsikoloji, ezoterizm vb gibi konu ve tartışmanın yayınlandığı sitemiz; zamanın ruhuna göre misyonunu tamamladığı için, yeni üyelik, yeni konu ve yorum gönderimi sistemine kapatılmıştır.

Sitemizi bir ansiklopedi gibi, web ve mobil telefon üzerinden okuyabilir, arama yapabilir , çeşitli konulara bakabilirsiniz. Facebook üzerinden tekamül, sevgi, evrensel insan, üst bilinç çerçevesinde paylaşımlarımız devam edecektir. Soru ve görüşleriniz için en altta iletişim linkinden mail atabilirsiniz.

Ruhunyolculuğu sitesi ruhsal konularda bilgi vermek amaçlı kurulmuş bir paylaşım sitesidir. Sitemiz üzerinde yayınlanan yazılar ve yorumlarda yazarlar sorumludur.Bilgi & sosyal medya: Facebook | iletişimSMF 2.0.11 | SMF © 2016, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder | Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek

Manuscript design by Bloc