TARTIŞALIM > Tartışma Konusu

KURAN-I KERİM in yazılması neden yıllarca sonra yapılmıştır.

(1/2) > >>

randlemacmurphy.:
KURAN-I KERİM in yazılması neden yıllar sonra yapılmıştır.HZ.MUHAMMED(S.V.) öldükten sonra ya da o sağken neden yazılmamış neden dilden dile dolaşma olayı olmuştu.O zaman ki kagıt olayı gerçi çok ilkel koşullardaydı ama ilk çaglara bakarsanız da orda duvarlara yazmanında olduğunu görebiliriz.

randlemacmurphy.:
KURAN- KERİM kutsal kitaplardan 4. sü ve sonuncusu olarak geldi.Yazım aşaması ile 100 yıl sonra son halife HZ. OSMAN zamanında baslanıldı.bu kadar süre beklenilmesi ve ortaya yazılı olarak sürülememesine savaşları gösterebiliriz.

komoniz:
Kur'an değiştirilmedi diyebiliyorlar utanmadan. Buna inanan var mı dersiniz?

TUNCER:
Ben "utanmadan" değiştirilmedi diyebilirim...
Peki "utanarak" değiştirildiğini ispatlıyacak birisi var mı acaba ?
Sevgilerimle.

gece yolcusu:
Peygamber zamanında kağıda dökülmeyen kur'an, 1.Halife Ebu Bekir zamanında, ilk defa yazılı ve bütün bir metin haline getirildi. Konjonktür istendiği gibiydi ve hafızlar, yeterli sayıya ulaşmışlardı. Müslümanların kutsal metni çarpıtma girişimlerine , müdahale etmeye imkanları vardı.
2.Halife Ömer zamanında, Arabistan'da okur- yazarlık oranı tavan yapmıştı. Müslümanlık okuma-yazma bilmekle eş anlamlı hale gelmişti. Bu basit bir eğitim
seferberliğinin sonucu değildi.. Bu, stratejik Kur'an Planı'nın parçası olan bir hamleydi. Ömer insanlara abartılı gelen o cümleyi, bu yüzden söylemişti. ''Bir harf öğretenin kölesi olurum.
3.Halife Osman'ın döneminde İslam'ın yüzölçümü ve Müslüman nüfusu yeterli noktaya gelince, Kur'an yazılı olarak çoğaltılmaya başlandı . Ve çoğaltım konusunda çok hızlı çalışıldı.........
Binlerce hattat, halife Osman'ın emriyle aynı anda harekete geçirilmişti. Kuran'ın korunmasındai peygamberin dehasının yanında, hafızların ve hattatların sadakatinin çok büyük payı vardır.
Tanrının Doğum Günü kitabından...

Değiştirilmesi çok zordu çünkü her ayet başka bir hafızda ezberdeydi ve surelerin isimleri dahi bilinmiyordu.
Kabalistler ele geçirip yok etmeye değiştirmeye çok uğraşmışlar ancak nasıl ,işin içinden çıkamamışlar.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek