Ruhun Yolculugu

17 Mart 2018, 21:24:46
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Ruhun Yolculugu » TARTIŞALIM » Tartışma Konusu » KURAN-I KERİM in yazılması neden yıllarca sonra yapılmıştır.

Gönderen Konu: KURAN-I KERİM in yazılması neden yıllarca sonra yapılmıştır.  (Okunma sayısı 5458 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı randlemacmurphy.

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 28
KURAN-I KERİM in yazılması neden yıllar sonra yapılmıştır.HZ.MUHAMMED(S.V.) öldükten sonra ya da o sağken neden yazılmamış neden dilden dile dolaşma olayı olmuştu.O zaman ki kagıt olayı gerçi çok ilkel koşullardaydı ama ilk çaglara bakarsanız da orda duvarlara yazmanında olduğunu görebiliriz.

Çevrimdışı randlemacmurphy.

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 28
KURAN- KERİM kutsal kitaplardan 4. sü ve sonuncusu olarak geldi.Yazım aşaması ile 100 yıl sonra son halife HZ. OSMAN zamanında baslanıldı.bu kadar süre beklenilmesi ve ortaya yazılı olarak sürülememesine savaşları gösterebiliriz.

Çevrimdışı komoniz

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 2
Kur'an değiştirilmedi diyebiliyorlar utanmadan. Buna inanan var mı dersiniz?

Çevrimdışı TUNCER

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 402
Ben "utanmadan" değiştirilmedi diyebilirim...
Peki "utanarak" değiştirildiğini ispatlıyacak birisi var mı acaba ?
Sevgilerimle.

Çevrimdışı gece yolcusu

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 278
Peygamber zamanında kağıda dökülmeyen kur'an, 1.Halife Ebu Bekir zamanında, ilk defa yazılı ve bütün bir metin haline getirildi. Konjonktür istendiği gibiydi ve hafızlar, yeterli sayıya ulaşmışlardı. Müslümanların kutsal metni çarpıtma girişimlerine , müdahale etmeye imkanları vardı.
2.Halife Ömer zamanında, Arabistan'da okur- yazarlık oranı tavan yapmıştı. Müslümanlık okuma-yazma bilmekle eş anlamlı hale gelmişti. Bu basit bir eğitim
seferberliğinin sonucu değildi.. Bu, stratejik Kur'an Planı'nın parçası olan bir hamleydi. Ömer insanlara abartılı gelen o cümleyi, bu yüzden söylemişti. ''Bir harf öğretenin kölesi olurum.
3.Halife Osman'ın döneminde İslam'ın yüzölçümü ve Müslüman nüfusu yeterli noktaya gelince, Kur'an yazılı olarak çoğaltılmaya başlandı . Ve çoğaltım konusunda çok hızlı çalışıldı.........
Binlerce hattat, halife Osman'ın emriyle aynı anda harekete geçirilmişti. Kuran'ın korunmasındai peygamberin dehasının yanında, hafızların ve hattatların sadakatinin çok büyük payı vardır.
Tanrının Doğum Günü kitabından...

Değiştirilmesi çok zordu çünkü her ayet başka bir hafızda ezberdeydi ve surelerin isimleri dahi bilinmiyordu.
Kabalistler ele geçirip yok etmeye değiştirmeye çok uğraşmışlar ancak nasıl ,işin içinden çıkamamışlar.

Çevrimdışı messsi

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 6
Başmelek Mikail’den Mesaj

LM-11-2009

" YÜKSEK ALEMLERE İLETİŞİM HATLARI AÇIK”

Ronna Herman kanalıyla aktarılmıştır

Mesajin satir aralarinda gecen Kisa bir Anekdot.Umarim yardimci olmusdur bu Konuya.


Her büyük din insanlığa bildirilecek belirli bilgelik öğretileri verilmiş olan büyük bir Üstattan ilham edilmiş öğretiler ile başladı. Onlar Aydınlanmış ve Baba/Anne Tanrımızın yönetimi altında idiler ve yaşamları sırasında kavramlara sadık ve saf kaldılar. Ancak, Üstadın öte aleme geçişinden sonra, zamanla, öğretiler çarpıtıldı ve yönetici pozisyonda olanların bencilce menfaatlerine uyacak şekilde değiştirildi. İnsanlar Kendinin – üstatlığının ve aydınlanmanın belli bir seviyesini elde etmek için çabalarken, Baba/Anne Tanrımız ile kişisel ilişkiyi geliştirmekte kitlelere yardım etmek üzere belirli bir çağ için tasarlanmış olan ilham edilmiş gerçek ve bilgelik öğretilerinden saptılar.

Çevrimdışı arayıcı

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 203
Ebu bekirin halifeliği iki yıl, ömerin on yıl, osmanın oniki yıl sürmüştür bu  kuranın toplanışı ve çoğalışının yüz yıl sonra olmadığını  gösterir.
Kuran Hz peygamber zamanında katipler tarafından bizzat peygamberin gözetiminde zaten yazılmıştır. Ne varki bu yazılı dökümanlar dağınıktı toplu halde değildi.Üstelik bütün kuran sahabenin bazılarınca ezbere biliniyordu.Kuranı ezbere bilen bri grub hafızın bir savaşta öldürülmesi endişeye sebeb olmuş ve halife ebu bekirin emriyle yazılı metinler bir araya getirilmiştir. Metinleri bir araya getiren komisyon kuranı tamamen bilen insanlardı.
 Diğer bütün dinlerin metinlerinde ihtilaf ve çeşitlilik olduğu halde, onca mezheb ve farksiyona rağmen kuranın metninde ihtilaf olmaması kuranın özgün olarak korunduğunun delilidir

Çevrimdışı TUNCER

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 402
Değerli messi, Başmelek Mikhail zannederim İncilden bahsediyor...

Çevrimdışı messsi

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 6
Arkadasim hristiyanligin dogusu , Hz Isa Ölümünden sonra , bir havaresi tarafindan incili gördügu bir vizyon sonrasi yazmaya baslamisdir  ,ve bir cok sefer degisime ugramisdir.bunlar zaten bilinen seyler.
Burda islam alemden basediliyor.

Çevrimdışı TUNCER

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 402
Değerli messi, evet burada İslamdan bahsediliyor. Başmelek Mikhail ki İslam literatüründeki adı da aynıdır...Ronna Herman kanalıyla bir mesaj veriyor ama bu mesaj İslam öğretilerine ve literatürüne uygun değil...İncilin değiştirildiği zaten tartışmasız ve yanılmıyorsam 4 ayrı İncil mevcut...Ama buna karşılık Kuran tüm dünyada aynı kitap halindedir...
Bir an Kuranın değiştirildiğini varsayalım...
Değiştirilmesinden, kitap haline getirildiğinden sonrasını anlarsak eğer; Kuran Hz Osman zamanında kitap haline getirildi ve orijinal kopyası bugün Topkapı Sarayında zaten sergileniyor hatta Hz Osman şehit edildiğinde okuduğu Kuran ve üzerinde hala kan izleri vardır...
Hz Osman kitap haline getirmeden önce yapıldıysa bu ki o zaman biraraya toplanmış ve bazı ayetlerin yanına konulan ve sonradan yazılan notlar kaldırılmıştır ki bu değiştirmek değildir...
Yakın zamanda değiştirildiğini varsayarsak dünyada olan Kuranların da değişiklik arzetmesi gerekir ki öyle değildir...
Başmelek Mikhail adı veriliyor ama bundan ne kadar eminiz ?
Başmelek Mikhail-Mikail bizim de meleğimiz iken ve bizde de değerli medyumlar varken Kuranla ilgili bu kadar önemli bir bilgiyi neden Ronna Hermana bildirmek ihtiyacı duymuştur?
Halbuki Kuran vahyedilirken doğrudan peygambere iletilmişti...
Sevgilerimle...


 facebook twitter
 


2008 yılından beri ruhsal, mistik, parapsikoloji, ezoterizm vb gibi konu ve tartışmanın yayınlandığı sitemiz; zamanın ruhuna göre misyonunu tamamladığı için, yeni üyelik, yeni konu ve yorum gönderimi sistemine kapatılmıştır.

Sitemizi bir ansiklopedi gibi, web ve mobil telefon üzerinden okuyabilir, arama yapabilir , çeşitli konulara bakabilirsiniz. Facebook üzerinden tekamül, sevgi, evrensel insan, üst bilinç çerçevesinde paylaşımlarımız devam edecektir. Soru ve görüşleriniz için en altta iletişim linkinden mail atabilirsiniz.

Ruhunyolculuğu sitesi ruhsal konularda bilgi vermek amaçlı kurulmuş bir paylaşım sitesidir. Sitemiz üzerinde yayınlanan yazılar ve yorumlarda yazarlar sorumludur.Bilgi & sosyal medya: Facebook | iletişimSMF 2.0.11 | SMF © 2016, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder | Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek

Manuscript design by Bloc