PARAPSİKOLOJİ VE SPİRİTUALİZM > Parapsikoloji

Ne tür bir Yeryüzü Meleğisiniz?

(1/2) > >>

yagmurruzgari:
Bazı insanlar her tipin tanımını duyduktan sonra kendilerinin hangi yeryüzü meleği boyutuna ait olduklarını hemen anlar fakat hala emin değilseniz, bu test spiritüel kökeninizi tanımanıza yardımcı olacaktır.

lütfen aşağıdaki her cümlenin yanına doğru veya yanlış yazın.aklınızdan ya da kalbinizden geçen ilk yanıtı verin.

-1.çok kolay kilo alıyorum veya şu an aşırı kiloluyum.
-2.geçmişteki veya şimdiki sevgililerim bağımlı ya da alkolik.
-3.çok nadiren bir kuralı çiğnerim.
-4.hayır demekte zorlanırım.
-5.saçlarımın rengini değiştirir veya açarım.
-6.insanlara gurup ortamlarından ziyade birebir yardım etmeyi tercih ederim.
-7.gerçeği söylemek gerekirse,hayvanları ve bitkileri insanlardan daha çok severim.
-8.kelt kökenliyim veya bir kelt`e benziyorum [yani kızıl saçlarım,çillerim ve pembe bir cildim var].
-9.sık sık fiziksel şakalar yaparım.
-10.kavgacı bir tipim ve gözlerimde sürekli bir kıvılcım var.
-11.son derece bağımsız bir yapım var ve kurallara yada otorıtelere itaat etmekten hoşlan mam.
-12mali durumum ya çok rahat yada çok sıkıntılı.
-13.ilgi odağı olmaktan hoşlanmam ve sosyal görevlerde geri planda kalırım.
-14.ET ve UFO'lara her zaman inanmışımdır.
-15.taktir etseler de etmeseler de,insanlara karşı iç güdüsel olarak düşünceliyimdir.
-16.reiki veya diğer enerji yada elle tedavi yöntemlerini uyguluyorum.
-17.yaşam misyonum evlenip çoçuk sahibi olmaktan daha önemli.
-18.eve dönmeyi gerçekten istedim çünkü yeryüzünün benim evim olmadığını biliyorum.
-19.ciddi bir kaza gibi hayatımı değiştiren bir deneğimim oldu veya ölümle burun buruna geldim.
-20.geçmişte o kadar sefildim ki ölmek isterdimihatta intiharı ciddi bir şekilde düşünmüştüm [yada denemiştim].
-21.ilk ismimi değiştirdim ya da bunu düşünüyorum.
-22.arkadaşlarım ve ailem <artık çok farklısın.sende değişen bir şeyler var.der.
-23.hayatımın farklı alanlarında aynı anda kesin değişikler (taşınmak,iş değiştirmek ve boşanmak gibi) yaptım yada yapıyorum.
-24.herhangi bir kitaptan veya öğretmenden edinmediğim derin bir spiritüel bilgi birikimim var.
-25.diğer insanlardan farklı olduğumu bilsem de onların arkadaşlığı hala hoşuma gidiyor ve birçok insanla gayet iyi anlaşıyorum.
-26.şu an bağlantı kuramadığım sihirli yeteneklerim olduğunu biliyorum.
-27.arturya veya atlantis dönemlerine dair ilgim veya geçmiş yaşam anılarım var.
-28.cadı avı veya engizisyon döneminde bir kazığa bağlanarak yakıldığıma veya başka bir şekilde öldürüldüğüme inanıyorum.
-29.tarot kartları veya astrolojiyle ilgilendim.
-30.şamanizim veya dolunay törenleri gibi yeryüzü temelli spiritüel öğretilere yakınlık duyuyorum.

PUANLAMA:
*verdiğiniz doğru yanıtları boyutunuzu ortaya çıkarabilir.her altı soruluk gurup için verdiğiniz cevapları hesap edin.
*örneğin,birden altıya kadar olan soruların en az dördüne doğru yanıtı verdiyseniz yüksek ihtimalle bir bedenlenmiş meleksiniz (yani,ne kadar çok doğru yanıtı varsa bu katagoriye o kadar uyuyorsunuz demektir).
*yediden on ikiye kadar devam eden soruların en az dördüne doğru yanıtı verdiyseniz muhtemelen bir bedenlenmiş elementalsiniz.
*on üçten on sekize kadar devam eden soruların en az dördüne doğru yanıtı verdiyseniz yüksek ihtimalle bir yıldız insansınız.
*on dokuzdan yirmi dörde kadar devam eden soruların en az dördüne doğru yanıtı verdiyseniz muhtamelen bir kiracısınız.
*yirmi beşten otuza kadar devam edenn soruların en az dördüne doğru yanıtı verdiyseniz muhtamelen bir bilgesiniz.
eger yanıtlarınız sonucunda belli bir kategori diğerlerinin önüne geçmemişse belki de tekamülünü (ruhsal evrimini) henüz tamamlamamış bir veya bir acemisiniz.

Yeryüzü Melekleri kitabından.....  Doreen Virtue

yagmurruzgari:
Bedenlenmiş Melekler: Yaydıkları enerji tatlı ve sevecendir. Güzel ve meleksi yüzleri ve iri gövdeleri olur. Şifacılık ve hizmetle ilgili işlere, ilişkilerinde huzur ve mutluluğu sürdürmeye odaklanmışlardır.

Bedenlenmiş Elementaller: Yaydıkları enerji sıcak ve oyuncudur. Peri, Elf, vb’nin iri versiyonlarını andırırlar. Öğretme, eğlendirme, toplum bilimleri ve çevreciliğe odaklanmışlardır.

Yıldız İnsanları: Yaydıkları enerji yardımsever ve önyargısızdır. Ya uzun boylu ve sıska, ya da kısa boylu, ufak tefek veya iri gövdeli olurlar. Göz ve yüz biçimleri alışılmışın dışındadır. Basit giysileri tercih eder, çok az makyaj yaparlar. Enerjilerle şifaya (özellikle Reiki’ye) ve kendilerine ihtiyaç duyulduğunda yardımcı olabilmeye odaklanmışlardır.

Bilgeler:  Yaydıkları enerji ciddi, yoğun ve krallara yaraşırdır. Uzun yüzlüdürler, gözlerinde hülyalı bir ifade vardır. Siyah renkli bol gömlek ve elbiseler giyerler, saçları genellikle uzundur. Mistik, psişik ve Dünyevi kökenli spiritüelliği uygulama ve öğretmeye odaklanmışlardır.

Bu listede kiracıların olmayışının nedeni, onların girdikleri vücudun ait olduğu âlemin özelliklerini göstermeleri. Yani bir Bedenlenmiş Elementalin bedenine bir Yıldız İnsanı, Kiracı olarak gelebiliyor…

Benim gibi birden fazla âleme dahil görünenlerin durumu ya yukarıdaki listede kendilerine uyan bir şey bulduklarında netleşiyor, ya da liste bile işe yaramıyorsa, “Gelişmekte olan Yeryüzü Meleği” veya “Eğlence  düşkünü” bir ruh oldukları için her şeyi deneyimlemek istedikleri sonucu çıkıyor.

Yeryüzü Meleklerinin bazı karakteristik özellikleri var. Bunların bazıları, bu konunun başındaki testte sözü  geçen bütün spiritüel alemlerden gelenlere uyarken, bazıları da yalnızca belli bir alemin ayırdedici özelliği.

* Kendilerini başkalarından farklı ya da uzak hissederler: Bu "farklı olma" hissi bütün yeryüzü meleklerinde görülür ve Bilgeler haricindekilerde yetişkin çağda da devam edermiş. Yeryüzü meleklerinin pek çoğu farklı görünümleri, ilgi alanları ya da davranışları yüzünden eleştirilirmiş. Kitaptaki bir örnekte, "Kız kardeşlerim beni daima 'UFOdan düşen kardeşleri' olarak tanıtırdı" diyor.

* Başka insanlara, kimyasal maddelere, ya da her türlü şiddete aşırı duyarlılık: Yeryüzü melekleri kalabalık yerlerde bulunmaktan rahtsızlık duyar, başkalarının yaydığı şiddetli duygular ve fiziksel uyaranlardan rahatsız olurlarmış. Pek çok yeryüzü meleği, alerjik nedenlerle, yiyecek, temizlik malzemesi ve kozmetiklerindeki kimyasal maddelerin az olmasına dikkat edermiş. Şiddetin her türlüsünden (muhalif fikirler, olumsuz basın açıklamaları, şiddet filmleri) rahatsızlık duyarlar, çevreleri tarafından "aşırı duyarlı"
olarak nitelendirilirlermiş.

* Güçlü bir amaç duygusu: Melekleri yaşam amaçlarının ne olduğunu kesin olarak bilmeseler bile,  bu görevin şifacılıkla, öğretmekle ya da hizmet etmekle ilgili olduğunu hisederlermiş.

* Geçmişlerinde genellikle hayalkırıklığı getirmiş ilişki kalıpları olması: Yeryüzü melekleri kimi zaman  kendilerine duygusal destek veremeyecek ya da onları istismar edecek anne babalar tarafından büyütülürmüş. Yetişkin olunca, kendilerine çektikleri arkadaş ve sevgililer de onları istismar edermiş. Sadakatsizliğe, sözlü ya da fiziksel şiddete maruz kalabilirlermiş. Bu döngüyü kırmak için bu kalıbı fark  etmeleri ve bunun üzerinde ciddi biçimde çalışmaları gerekirmiş.

*Yabancıların rahatlıkla sorunların anlattığı, hatta çok kişisel bilgilerini çekinmeden verdiği kişilerdir. 
* Kronolojik yaşlarından daha genç görünürler.

* kişisel ya da ailevi bir bağımlılık öyküleri olma ihtimali yüksektir: Yiyecek, ilaç, alkol, sigara, ilişkiler ya da  bunların hepsi  meleklerinin kendilerini başkalarından farklı hissetmelerini önlemek ya da yaşamdaki  görevleri nedeniyle duydukları korkuyu bastırmak üzere sarıldıkları bir araç olabilir.

* Bir kulakta çınlama sesi: Yeryüzü meleklerinin çoğu (ama hepsi değil) bir kulaklarında yüksek sesli bir  uğultu duyarlar. Stresli durumlarda ya da birdenbire ortaya çıkabilir. Bu ses aslında dünyevi problemleri aşmaları için meleğinin kendi ait olduğu alemden ona yollanan bir tür şifreli bilgi mesajıdır. Bu  sorundan şikayetçi olanlar, zihinsel olarak, bu sesin kısılmasını talep edebilirler.

Yeryüzü Melekleri Kitabından Doreen Virtue

Lilyum:
Ben Yeryüzü Melekleriyle ilgili kitabı bir kaç yıl önce okudum .Bir ylıdız insanı olduğumu anlamak benim için hiç de şaşırtıcı olmadı çünkü çocukluğum farklı görünüşüm sebebiyle dışlanarak geçmiş neredeyse intiharın eşiğinden geri dönmüştüm.Şu yazıyı okurken gözyaşlarına boğulmaktan kendimi alamıyorum.Burada yaşamayı seviyorum ne kadar zorluk yaşamış olursam olayım kendi arzumla buradayım.Dünya altın çağa girerken hepimiz bu olaya tanıklık etmek için buradayız.[/color][/i][/b]

Rogue:
Yıldız insanı olduğum sonucuna vardım testte.

Pocahontas:
Bende testi cevapladığımda ilginç bir sonuç çıktı.
13 ile 18, 19 ile 24 ve  25 ile 30 soruları arası 4 doğrum var. diğerlerinden 3'er tane.
Buna göre kendimi hangi kategoriye sokacağımı bilemedim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek