Ruhun Yolculugu

23 Nisan 2018, 06:42:41
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Ruhun Yolculugu » METAFİZİK » Metafizik ve Fizik » SPİRİTÜEL UYANIŞ

Gönderen Konu: SPİRİTÜEL UYANIŞ  (Okunma sayısı 15269 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı shamantwins

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 2082
SPİRİTÜEL UYANIŞ
« : 18 Ağustos 2010, 01:17:30 »


Son zamanlarda, arkadaşlarımın, öğrencilerimin ve müşterilerimin çoğu, çok sayıda ve çeşitli değişimler, garip hisler ve fiziksel duyumlar denetimlediklerini bildirdiler. Kendim de arkadaşlarımınkine uyan birçok şekilde hayatımın olağan olmayan periyodundan geçmekteyim. Önce, bana olmakta olan şeyi orta yas krizi ve/veya menopoz olarak etiketlendirdim. Ancak benzer durumları erkeklerde ve tüm yaş gruplarında da gözlemeye başladım. Bu noktada notlarımı diğerlerininki ile karşılaştırdım ve bu konu ile ilgili biraz araştırma yaptım. Aşağıdakiler bulduklarımın bir derlemesidir. Bunların çoğu bazılarına garip görünebilir, ama bu durumların tüm dünyadan fiziksel olarak sağlıklı, zihinsel ve duygusal olarak sağlıklı yetişkinler arasında olduğuna sizi temin ederim. Bir uyarı notu: Hiç kimseye profesyonel dikkat gerektiren büyük fiziksel veya duygusal durumlara aldırmamalarını tavsiye etmiyorum. Ancak bu liste herhangi bir şekilde bu semptomlardan şikâyetçi olanlara yardımcı olabilir.

Belirtilerin çoğu için verilen tavsiyeler de değişik kaynaklardan toplandı ve benim kişisel deneyimimi yansıtmayabilir. Eğer bu faydalı ise, iyi. Eğer değilse, bunlara aldırmayın. Hepimiz kendi spritüel gelişimimizi kendi eşsiz yolumuz ile deneyimliyoruz. Bazılarımız için değişimler yavaş oluyor; diğerleri için bir seri olay ani büyümeyi/gelişmeyi tetikleyebilir. Hepimiz aynı belirtileri veya değişimleri paylaşmıyoruz. Ve tabi ki, kendi spritüel inançlarımıza sahibiz. Hepimiz kar taneleri gibi farklıyız, ancak ortak bir özü ve genel şekli paylaşıyoruz. Bu bilginin bir kısmı sizinle rezonansa girmeyebilir. Diğer kavramlar sizin için rahatsız edici olabilir. Her birimiz yeni bilgiyi incelemeliyiz ve kendimiz için neyin doğru olduğunu ve bize neyin hizmet etmeyeceğini ayırt etmeliyiz. Bu listeyi okurken bunu kendiniz için yapmanızı istiyorum. Kendi yorumlarınızdan siz sorumlusunuz. (Her konu ile ilgili inançlarınız ve düşünceleriniz sizin kendi sorununuzdur)

Barış ve Sevgi,
Ellen 
ellen@hevanet. com   
www.hevanet. com/ellenmontgomery
 
1.) Uyku modellerinin değişimi: huzursuzluk, sıcak ayaklar, gece iki veya üç kere uyanma. Uyandıktan sonra yorgun hissetme ve gün boyunca uykulu olma. Çoğu kişi için gerçeklesen Üçlü Uyku Modeli: 2 - 3 saat uyursunuz, uyanırsınız, bir başka iki saat uyku için yatarsınız, tekrar uyanırsınız ve yine uyursunuz. Diğerleri için uyku gereksinimi değişir. Daha az uykuya ihtiyacınız olabilir. Bunun bir başka değişkeni, “kara – delik uykusu” dediğim uykudur –10 saat veya daha fazla uyursunuz.

Geçen sene taç çakramdan bedenime akan büyük enerji dalgaları deneyimledim. O iyi hissettirdi, ama beni uzun bir süre uyanık tuttu, sonra sakinleşti. Şimdi, kara delik uykusu deneyimliyorum.

TAVSİYE: Buna alışın. Bununla barış yapın ve yetersiz uyku uyuduğunuza üzülmeyin. Ayrıca, Yüksek Benliğinizden bir ara vermesini ve sonra size iyi, derin bir gece uykusu vermesini isteyin. Eğer yine de uyuyamıyorsanız, uyanık zamanlarınızda meditasyon yapın, şiir okuyun, günlük tutun veya aya bakın. Bedeniniz yeni modele ayarlanıyor. Ve eğer çok uyuyorsanız, buna üzülmeyin. Bedeninizin uykuya ihtiyacı var.

2.) Başın taçında aktivite: Kafa derisinde ve/veya aşağıda omurgada karıncalanma, kaşıntı, huzursuz hisler. Bir duşun başlığından enerji püskürüyormuş gibi, başın tepesinde enerji titreşimi hissi. Ayrıca, “serpinti/çiseleme” olarak tarif edilen taça enerji akışı hissi. Bu ayrıca başta basınç olarak deneyimlenebilir, sanki biri parmağı ile başınızın merkezine bastırıyormuş gibi. 

TAVSİYE: Bu alarma geçecek bir durum değil. Deneyimlediğiniz şey taç çakranın açılmasıdır. Duyumlar, ilahi enerjiyi almak için açıldığınız anlamına geliyor.

3.) Ani duygu dalgaları: Ağlama. Küçük bir tahrik ile aniden kızgınlık veya üzüntü hissetme. Veya açıklanamayan sıkıntılar. Sonra çok mutlu olma. Çoğu zaman kalp çakrasında (göğüsün ortası) tıkanmış duyguların basıncı veya hissi vardır. Kalp çakranız açılıyor! Bu kalp ile karıştırılmamalı, kalp, kalp çakrasının sol tarafında yerleşiktir.

TAVSİYE: Ortaya çıkan duygularınızı kabul edin ve sonra bırakın gitsinler. Direkt olarak kalp çakrasına gidin ve duyguyu hissedin. Onu dışarıya alanlarınıza doğru genişletin ve göbekten üst göğse kadar derin nefes alın. Sadece duyguyu hissedin ve bırakın o kendi kendine buharlaşsın. Duygularınızı başkalarına yöneltmeyin. Geçmişinizi temizliyorsunuz. Eğer bunu yapmak için yardım isterseniz, tüm bu eski sorunları salıvermeye niyet ettiğinizi yüksek sesle söyleyin ve Yüksek Benliğinizden size yardım etmesini isteyin. Bedeniniz bu duyguları salıverdiği için ve onları size zarar verebilecek şekilde içeride tutmadığı için şükran duyun. Bir kaynak, depresyonun Artık bize ve bizim frekanslarımıza uymayan insanlarla ilişkilerin, işin vs. bırakılması ile bağlantılı olduğunu öne sürüyor. Bu ilişkileri bırakmakta suçluluk hissettiğimizde, depresyon bu acıyı iyileştirmek için bize yardımcı oluyor.

4.) Eski “sorunlar” yukarıda tanımlandığı gibi ortaya çıkıyor ve onlarla çalışmaya gereksiniminiz olan insanlar yaşamınıza giriyor. Tamamlama sorunları. Veya belki kendine değer verme, bolluk, yaratıcılık, bağımlılıklar vs. sorunları ile çalışmaya gereksiniminiz var. Bu sorunlardan geçerken, size yardım etmeye gereksinim duyduğunuz kaynaklar veya insanlar ortaya çıkmaya başlıyor.

TAVSİYE: Madde 3 ün aynısı. İlave olarak, bu sorunları çok fazla analiz etmeyin. Onları çok fazla incelemek sizi basitçe onlara daha derin seviyelerde tekrar tekrar geri döndürür. Eğer ihtiyacınız varsa profesyonel yardım alın ve ondan geçip gidin. Ondan kaçınmaya çalışmayın veya kendinizi ondan ayırmayın. Gelen ne olursa olsun kucaklayın ve sizin ilerlemenize yardım ettiği için ona teşekkür edin.  Bu sorunları salıverme fırsatını verdiği için Yüksek Benliğinize teşekkür edin. Hatırlayın, bu sorunların bedeninizde yapışık kalmasını istemezsiniz. 

5.) Kiloda değişiklik: Bazı insanlarda kilo artışı olabilir, diğerleri ise kilo kaybedebilir.

İyileştirilmek için baskı altında tuttuğumuz birçok korkular şimdi yüzeye çıktığı için çoğu zaman kilo alırız. Bir savunma inşa ederek reaksiyon veririz. Ayrıca kendimizi topraklamak veya bedenlerimizde artan frekanslara hacim sağlamaya teşebbüs ederiz.

TAVSİYE: Tiryaki olmayın, ama tam şimdi bulunduğunuz yerde onu bir belirti olarak kabul edin. Tüm korkularınız bütünleştiğinde kilo alırsınız/verirsiniz. Bununla ilgili endişeyi salıverin. Sonra sonunda kilo almanın/vermenin kolay olduğunu göreceksiniz. Egzersiz yapın. 

Yemekten önce şunu deneyin: Çekici bir şekilde düzenlenmiş bir masaya oturun. Bir mum yakın. Yemeklerin görüntüsünden zevk alın. Kullandığınız elinizi kalbinizin üzerine koyun ve yemeği kutsayın. Bedeninize, bu yemeği duygusal açlıklarınızı tatmin etmek için değil, bedeninizi zengin şekilde beslemek için kullanacağınızı söyleyin. Sonra elinizi yemeğin üzerinden soldan sağa geçirin ve onu kutsayın. (Reiki verin). Yemeğin, soğuk olsa bile, elinize sıcak hissettirdiğini görebilirsiniz. Yemeği kutsadığım zaman, çok fazla yemediğimi kavradım. Yemekten önce onu kutsamayı unuttuysanız, onu herhangi bir şekilde yine kutsayabilirsiniz. Yapabileceğiniz başka bir şey yerken şimdide kalmaktır. TV seyretmeyin veya okumayın. Önünüzdeki şeyden kalpten zevk alın.

6.) Yeme alışkanlıklarında değişim: Çılgın arzular ve tuhaf yemek seçimleri. Bazıları eskiden alışık oldukları gibi aç olmadıklarını görüyorlar. Veya daha da acıkıyorlar.

TAVSİYE: Bedeniniz ihtiyacı olan şeyi size söylediğinde bunu ondan esirgemeyin. Eğer emin değilseniz, bir gıda seçmeden önce bedeninizin onu isteyip istemediğini görmek için kas testi deneyin. Ayrıca,  Madde 5'te tanımlandığı gibi yemeği kutsamayı deneyin.

7.) Daha önce başınıza gelmeyen besin uyumsuzluğu, alerjiler: Daha spritüel olmaya büyürken, etrafınızdaki her şeye daha hassas olursunuz. Bedeniniz Artık neye tolerans göstermeyeceğini size söyleyecektir. Belki kendinizi toksinlerden arındırıyorsunuz. Bazı insanlar ağızlarında beyaz bir kalıntı görürler, bir yarışın sonunda koşucularda olana benzer şekilde.

TAVSİYE: Bir akupunkturcu ağızdaki bu filmin, 2 yemek kaşığı soğuk – preslenmiş zeytinyağını ağzınızda 10 – 15 dakika tutarak giderilebileceğini bana söyledi. (yutmayın), sonra onu dışarıya boşaltın. Dişlerinizi fırçalayın ve aynısını yapın. Sonra fırçanızı temizleyin.

8.) Duyuların kuvvetlenmesi: Artan duyarlılık.

A.) Görüş: Ağrıyan gözler, bulanık görüş, parıldayan nesneler, parlayan parçacıkları, etraftaki insanların, bitkilerin, hayvanların ve nesnelerin auralarını görme. Bazıları daha önce opak (saydam olmayan) gördükleri nesneleri saydam olarak gördüklerini söylüyor.  Gözlerinizi kapattığınız zaman, Artık karanlık görmüyorsunuz, kırmızılık görüyorsunuz. Ayrıca, gözleriniz kapalı olduğunda, geometrik şekiller veya parlak renkler ve resimler görebilirsiniz. Renkler daha canlı görünür, çimenler şaşırtıcı bir yeşillikte görünebilir. Çoğu zaman toprakta dolaşan ızgaralar görürüm. Siz daha hassas olurken, havada şekiller veya hatlar görebilirsiniz, özellikle oda hemen hemen karanlık iken. Gözleriniz açıkken veya kapalı iken, çevresel görüşünüzde beyaz veya altın şekiller görebilirsiniz (bunlar sizin rehberlerinizdir). Son zamanlarda uyanınca gözlerimi aşırı derecede kuru hissediyorum; onları açmakta zorlanıyorum. Ayrıca, ağrılı gözler deneyimledim.

TAVSİYE: Görüşünüz birçok şekilde değişiyor. Görmenin yeni yollarını deneyimliyorsunuz. Sabırlı olun. Ne yaparsanız yapın, korkmayın. Bulanık görme esneme ile giderilebilir. Kuruluk için bol bol su için. 

B.) İşitme: İşitmenin güçlenmesi veya zayıflaması. Diğer belirtiler başın içinde anlamsız sesler, bip sesleri, tonlar (ses perdeleri), müzik veya elektronik modeller işitme. Bazıları su akışı, arı vızıltısı, bağırmalar, gümbürtüler veya çınlamalar işitir. Diğerleri audio dyslexia (ses işitememe) denen şeye sahiptir. İnsanların söylediği şeyleri her zaman işitmezsiniz, sanki Artık kendi dilinizi anlayamıyormuş gibi. Bazıları rüyalarında garip sesler işitirler, sanki biri yanlarında duruyormuş gibi. O varlıklardan gitmelerini isteyebilirsiniz veya Baş melek Mikail’den durumu kontrol altına almasını isteyebilirsiniz. Yine, korkacak hiçbir şey yok.

TAVSİYE: Ona teslim olun. Bırakın gelsin. Dinleyin. Kulaklarınız yeni frekanslara ayarlanıyor. Bu yaz, iki ruhun varlığını hissettim, kafaları karışmış veya kaybolmuş iki ruh. Etrafımda havada duruyorlardı ve benim ismimi söylüyorlardı. Önce, korktum, sonra onların kim olduğunu kavradım (vefat etmiş olan benim sevgili yakınlarım, ikisi de felçten öldü). İster inanın ister inanmayın, her durumda da, tüm yapmam gereken onlara onları sevdiğimi söylemek ve durumlarını değiştirmelerine ve gidecek güzel bir yer bulmaya yardım edeceğimi söylemekti. Sonra onları parlak ışığa yönlendirdim, onlar ışığa ulaşana dek onlarla birlikte olacağıma dair güvence verdim (onlar sonunda ışığı gördüğünde, oraya gitmek için daha fazla bekleyemediler!).

C.) Güçlenmiş koku, dokunma ve/veya tat duyuları: Şimdi bazı gıdalardaki kimyasal katkıları koklayabiliyorum ve tadını alabiliyorum, hoş olmayan bir şekilde. Diğer gıdalar tamamen mükemmel tat verebilir. Bazı insanlar için, güçlenmeler hem zevkli hem de dikkat dağıtıcı. Şimdi, etrafta çiçek yokken çiçek kokuları duyabilirsiniz. Mistiklerin çoğu bunu yapardı.

9.) Deri döküntüleri: İsilikler, sisler/yumrular, akneler, kurdeşen, siğiller ve zona. Kızgınlık ağız ve çene etrafında patlak verir. Eller ve ayaklarımda, geçmişimdeki bir olayın iyileşmesine eşlik eden aylarca süren dermatit vardı. Sorunun çoğu ile çalıştığımda, durum iyileşti.

TAVSİYE: Toksin atıyor ve duyguları yüzeye getiriyor olabilirsiniz. Salıverilecek bir sorun olduğunda ve onu bastırmaya çalıştığınızda, deriniz, siz duyguları isleyene kadar sorunu sizin için ifade edecektir. “Sorununuz” ile çalışın. Etkilenen bölgede sardunya, gül, limon veya bergamot yağlarını deneyin.

10.) Sizi yataktan sıçratacak ve eyleme geçirecek yoğun enerji olayları: Birisi bedeninin çılgınca titreştiğini söyledi. Bunu uyuşukluk ve yorgunluk periyotları takip etti. Yorgunluk genellikle büyük değişikliklerden sonra gelir. Bu bir entegrasyon zamanıdır.

TAVSİYE: Enerjinin doğası ile akın. Onunla mücadele etmeyin. Onu “yanlış” yolla hissedilecek hale getirmeyin. Kendinize karşı nazik olun. Yorgunsanız uyuyun. Uyuyamayacak kadar enerji dolu iseniz romanınızı yazın. Bu tip enerjinin avantajını çıkarın.

11.) Dua ve meditasyonda değişiklikler: Önceki gibi ayni hisleri hissetmeme. Ruh ile temasta olmanın aynı deneyimine sahip olmama. Odaklanmada zorluk. Meditasyon yapmak için gözlerimi kapattığımda, beni hafifleten, daha az yoğun ve enerji ile girdap gibi dönen garip, boş bir his algıladım.

TAVSİYE: Şimdi, Ruh ile daha anlık ve değişmez bir iletişimde olabilirsiniz ve his bundan dolayı değişmiş olabilir. Bu yeni hisse uyumlanacaksınız. Siz gerçekte şimdi zamanın çoğunu Ruh ile partnerlikte geçiriyorsunuz. Meditasyon periyotlarınızın daha kısa olduğunu göreceksiniz.

12.) Gücün büyük dalgaları: Aniden başınızdan ayak tırnaklarınıza kadar ısınırsınız. Bu anlık bir histir, ama rahatsız edicidir. Bunun tersine, bazı insanlar açıklanamayan soğuk hissetmiştir. Ben her ikisini de deneyimledim. Çok yakın bir tarihte, benden akan enerji akımları veya dalgaları deneyimledim. Bazen enerji o kadar yoğun görünüyor ki, bedenime ilk geldiğinde biraz midemin bulandığını hissettim. Ancak eğer enerjinin ilahi olduğunu düşünürsem ve korkuyu bırakırsam, mükemmel hissederim ve duygudan zevk alırım. Eğer siz enerji ile çalışan biri iseniz, ellerinizden akan sıcaklığın çok fazla arttığını algılamış olabilirsiniz. Bu iyidir.

TAVSİYE: Eğer rahatsız oluyorsanız, Yüksek Benliğinizden eğer sizin için iyi ise ve en yüksek hayrınıza ise, sıcaklığı biraz artırmasını veya azaltmasını isteyin. 

Ellen L.Montgomery

Çevrimdışı Sirius66

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 94
Ynt: SPİRİTÜEL UYANIŞ
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2010, 11:54:57 »
aşırı derece sıcağa ve soğuğa karşı duyarlılık ve devamında vücudun allerjik tepkisi ile gelen migrenik göz ve baş ağrıları ve rinit göz, burun akıntısı, duygusal olarak dünyanın verebileceği hiçbişeyi yeterli görmemek... bu haliyle varoluştan ve varolmadan haz almamak.. aklın ve bilinen varoluşun ötesine taşma isteği.. artık spiritüel eserlerden, muhabbetlerden eski hazzı alamama ve bi an önce değişim, kıyamet yada her ne olacaksa olması için can atma..vs.. kendimde izlediğim son dönemdeki en ileri oluşumlar.. gerçeği, doğruyu, haklıyı bulma değil, sadece olanı izleme eğilimide etkenleşiyor.. zaten doğru yada yanlış olan değil, mesele varsa hepsinin üzerine çıkabilmiş bir farkındalık yolunda ilerlemiş olmak ....

Çevrimdışı gece yolcusu

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 278
Ynt: SPİRİTÜEL UYANIŞ
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2010, 00:33:47 »
Spritüel uyanışın böyle bir takım tanımlarla ifade edilmesi ne derece doğrudur düşündürücüdür  tabii...
Ama bunların hiçbirisi bende yok. Demek ki uykudayım halen...

Ama bahsedilen sezişlerle de alakası olmadığını düşünüyorum..

Derin uykudayım belki...Uyanan tüm dostlara selamlar...

Saygılar

Çevrimdışı Sirius66

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 94
Ynt: SPİRİTÜEL UYANIŞ
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2010, 10:37:44 »
şimdi zaten yeterli gelişimde olup dünyaya daha özel görevle gelenlerin bizim gibi değişimlere belkide ihtiyacı yok gece yolcusu..:) Yani sen zaten uyanıksın.. belki sadece perdeni biraz kalın tuttun.. ve alt bilincin zaten günü geldiğinde sıralı zman alıcı ve acılı değşimlere gerek kalmadan perdeyi topyekün kaldırarak icabedeni yapacak..  :thumbsup:

Çevrimdışı mustafakemal

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 11
Ynt: SPİRİTÜEL UYANIŞ
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2010, 08:39:26 »
13.) Bir seri fiziksel tezahürler: Ellerde ve/veya ayaklarda yoğun enerji, kemiklerde ağrılar, baş ağrıları, boyun ağrıları, grip benzeri belirtiler (bu titreşimsel grip olarak adlandırılıyor), sindirim sorunları, sırt ağrıları, kas spazmları veya kramplar, hızlı kalp atışı, göğüs ağrıları ve enfeksiyonlar, artan mukus, cinsel isteklerde değişim, kol ve bacaklarda uyuşukluk veya ağrı ve istemeden yapılan beden hareketleri ve ses çıkarmalar.

TAVSİYE: Eğer gereksiniminiz varsa tıbbi yardım alın. Bunun tıbbi bir durum olmadığını belirlemişseniz, bunun geçici olduğunu bilerek gevşeyin.

14.)  Daha genç görünme: Yuppie! Duygusal sorunları temizlerken ve sınırlayıcı inançları ve geçmişten getirdiğiniz ağır bagajı salıverirken hafiflersiniz. Frekansınız yükselir. Kendinizi ve hayatı daha çok seversiniz. Gerçekten olduğunuz mükemmel size benzemeye başlarsınız.  Bazı arkadaşlarım saçlarının daha koyulaşmaya başladığını bildirdi. Yüzümün an be an değiştiğini algılıyorum.

15.) Canlı rüyalar: Bazen rüyalar o kadar gerçek ki, kafanız karışmış olarak uyanırsınız. Kontrol ettiğiniz net/anlaşılır rüyalar da görebilirsiniz. Çoğu rüyalar mistik olabilir veya sizin için mesajlar taşıyabilir. Ve bazı rüyalarda, “rüya görmediğinizi” bilirsiniz – bu her nasılsa gerçek olan bir şey.

TAVSİYE: Hatırlamanızın önemli olduğu şeyi hatırlayacaksınız. Hiçbir şeyi zorlamayın. Her şeyin üstünde, korkunun dışında kalın.

16.) Yaşamınızı tamamen değiştiren olaylar; ölüm, boşanma, iş durumunda değişiklik, evinizi kaybetme, hastalık ve /veya diğer facialar – bazen çoğu aynı anda! Sizin yavaşlamanıza, basitleşmenize, değişmenize, kim olduğunuzu ve yaşamınızın sizin için ne anlama geldiğini yeniden incelemenize neden olan güçler. Görmemezlikten gelemeyeceğiniz güçler. Tutkunluklarınızı bırakmanıza neden olan güçler. Her şey için sevgi ve şefkat hissinizi uyandıran güçler.

17.) Sınırlayıcı modellerden, hayatı tüketen işlerden, tüketici yaşam tarzlarından ve toksik insanlardan ve durumlardan özgürleşme arzusu: “Kendinizi bulma ve yaşam amacınızı bulma zorlayıcı ihtiyacını hissedersiniz şimdi! Gerçekte olduğunuz yaratıcı ve özgür kişi olmak istersiniz. Kendinizi sanata ve doğaya çekilmiş bulabilirsiniz. Kendinizi Artık size hizmet etmeyen şeylerden ve insanlardan uzaklaştırmak istersiniz.

TAVSİYE: Onu yapın! Korkmayın. Ruhunuz bunu yapmanız için sizi çağırıyor.

18.) Duygusal ve zihinsel karışıklık: Yaşam tarzınızı düzgünleştirmek için gereksinim hissedersiniz – o bir bela/karışıklık gibi hissettiriyor. Ama aynı zamanda kaotik hissedersiniz ve odaklanamazsınız. Madde 45 e bakın.   

TAVSİYE: Kulağınızı kalbinize koyun ve kendi ayırt etmeniz bunu izler.

19.) Kendi duygu ve düşüncelerini izleme, yalnızlık ve daha dışa dönük aktivitelere ilginin kaybolması: Bu aşama, daha önce kendilerini dışa dönük olarak gören çoğu kişilere bir sürpriz olarak gelir. Onlar “bunun neden olduğunu bilmiyorum, ama eskisi kadar dışarı çıkmayı sevmiyorum” derler.

20.) Yaratıcılık patlamaları: Çok büyük oranda imgeler, fikirler, müzik ve diğer yaratıcı ilhamları alma.

TAVSİYE: En azından bu ilhamları kaydedin, çünkü Ruh amacınızı nasıl gerçekleştireceğiniz ve gezegenin iyileşmesine nasıl katkıda bulunacağınız ile ilgili sizinle konuşuyor. Yaratıcılığa yaşamınızda öncelik verin!

21.) Zamanın hızlandığı algısı: yaşamınıza eşi görülmemiş hızda giren birçok değişikliğe sahipsiniz. Değişikliklerin sayısının arttığı görülüyor. Bazen zaman çöküyor, gününüzde büyük zaman boşlukları varmış gibi hissediyorsunuz. Zaman – uzay algılamamız değişiyor.

TAVSİYE: Gününüzü görüşmelere bölmeniz ve zaman parçaları hızlanma hissini artırır. Şimdiki ana gevşeyerek ve elinizde olana dikkatinizi vererek zamanı yavaşlatabilirsiniz, önünüzde olacakları umarak değil. Yavaşlayın ve kendinize bir sürü zamanınız olduğunu söyleyin. Yüksek Benliğinizden size yardım etmesini isteyin. Dikkatinizi şimdide tutun. Bir etkinlikten bir sonrakine akmaya çalışın. İçsel rehberliğiniz ile uyumlu kalın. Ayrıca, sadece onun olmasını isteyerek zamanı bükebilirsiniz. Acele ettiğinizi hissettiğiniz zaman, şöyle deyin, “Zaman, lütfen bükül. .... yapmak için biraz daha zamana ihtiyacım var.” Sonra gevşeyin.

22.) Olması yakın olanı hissetme: Bir şeyin gerçekleşmek üzere olduğunu hissetme. Bu endişe yaratabilir.

TAVSİYE: Üzülecek hiçbir şey yok. Her şey kesinlikle gerçekleşiyor, ama endişe sadece sizin için daha çok problem yaratır. Pozitif veya negatif olsun tüm düşünceleriniz duadır. Korkacak hiçbir şey yoktur.

23.) Sabırsızlık: Daha iyi bilirsiniz, ama bazen ona yardım edemezsiniz. Yolunuza çıkar görünen şeyle başa çıkmak istersiniz. Belirsizlik rahatlatıcı değildir.

TAVSİYE: Belirsizlik ile yaşamayı öğrenin, siz hazır olana dek hiçbir şeyin size gelmeyeceğini bilin. Sabırsızlık gerçekte güven eksikliğidir, özellikle Yüksek Benliğinize olan güven. Şimdiye odaklandığınız zaman, mucizeler deneyimlersiniz – evet, trafikte bile.

24.) Anlam, amaç, spritüel bağlantı ve ifşa (açığa vurma) için derin istek: Belki yaşamınızda ilk kez spritüel olana ilgi. K. D. Lang’in söylediği gibi, “Değişmez arzu”. Materyal dünya bu arzuyu tatmin edemez.

TAVSİYE: Kalbinizi izleyin ve yol sizin için açılacaktır.

25.) Her nasılsa farklı olduğunuz hissi: Yaşamınızdaki her şeyin yeni ve değişik olduğu kaygılandırıcı hissi, eski beni arkanızda bıraktınız. Sizsiniz. Siz imgeleyebileceğinizden daha büyüksünüz.

26.) Size spritüel yolculuğunuzda yardım etmek için mükemmel zamanlama ile “öğretmenler” her yerde ortaya çıkar: insanlar, kitaplar, filmler, olaylar, Anne Doğa vs. Kutupluluk tuzağında düşündüğünüz zaman öğretmenler negatif veya pozitif olarak ortaya çıkabilir, ancak, daha yüksek bir perspektiften, onlar daima mükemmeldir. Sadece gereksiniminiz olan onlardan öğrenmek ve ilerlemek. Başa çıkabileceğimizden fazlası ile karsılaşmayız. Her meydan okuma ondan geçerken bize üstatlığımızı göstermek için bir fırsat sunar.

27.) “Size en derin seviyelerden konuşan” spritüel bir iz bulursunuz. Aniden daha önce hiç düşünmediğiniz bir perspektif kazanırsınız. Daha fazla bilmek için açlık çekersiniz. Okursunuz, başkaları ile paylaşırsınız, sorular sorarsınız ve kim olduğunuz ve neden burada olduğunuz ile ilgili daha fazla kesif yapmak için içinize çekilirsiniz.

28.) Öğrenme ve kişisel sorunlar vasıtası ile hızlı adımlarla ilerliyorsunuz : “Ona isteyerek sahip olduğunuzu” hissediyorsunuz.

TAVSİYE: Şeylerin, iyileştirilmeye hazır olduklarında size geleceğini hatırlamayı sürdürün. Daha önce değil. Gelen şeyler ile cesaretle başa çıkın ve bu sorunlardan hızla ilerleyeceksiniz.

29.) Görünmeyen Varlıklar: Bazı insanlar geceleri varlıklar ile çevrelendiklerini hissettiklerini veya kendilerine dokunulduğunu hissettiklerini veya kendileri ile konuşulduğunu hissettiklerini bildirdiler. Çoğu zaman bir başlangıç ile uyanıyorlar. Bazıları bedenlerinin veya yatağın titreştiğini hissediyor. Titreşimler, duygusal temizlenme gerçekleştikten sonra enerjisel değişimlerden kaynaklanır.

TAVSİYE: Bu hassas bir konudur, ama uyumadan önce yatağınızı ve onun etrafını kutsamanız daha iyi hissettirebilir. Sadece en mükemmel spritüel varlıklar ile çevrelenmeyi garanti ederek dinlenirim ve her zaman Tanrı’nın dikkatinde güvendeyim. Ancak, bazen, beni korku sarar ve Baş melek Mikail’i veya Baş melek Uriel’i çağırırım.

30.) İyi ya da kötü şeylerin habercileri, vizyonlar, “illüzyonlar”, rakamlar ve semboller: bunları görmenin sizin için spritüel önemi vardır. Rakamların farkındalığınızda nasıl eşzamanlı olarak ortaya çıktığına dikkat edin. Eğer bakmak için zaman ayırırsanız her şeyin bir mesajı vardır. “Mesajlar alma” deneyiminden hoşlanıyorum.

31.) Artan bütünlük: Sizin için gerçeğinizi arama ve konuşma zamanı olduğunu kavrarsınız. Aniden daha gerçek, içten, orijinal olmak, daha kendiniz olmak sizin için önemli görünür. Geçmişte memnun etmeye çalıştığınız insanlara “hayır” demek zorunda kalabilirsiniz. Kim olduğunuzu desteklemeyen bir evlilikte, işte veya yerde durmayı çekilmez bulabilirsiniz. Ayrıca, saklanacak hiçbir yer olmadığını, gizleyecek hiçbir sır olmadığını görebilirsiniz. Tüm ilişkilerinizde dürüstlük önemli olur.

TAVSİYE: Kalbinizi dinleyin. Eğer rehberliğiniz size bir şeyi yapmamanızı söylerse, eyleme geçin. Bunun gibi, sizi zorlayan şeye “evet” demek zorundasınız. Spritüel bağımsızlık elde etmek istiyorsanız suçluluk hissetmeden diğerlerini hoşnut etmeme riskini almalısınız.

32.) Mevsimlerle ve döngülerle uyum: Mevsimlerle, ayin devreleri ile ve doğal döngülerle daha uyumlu olursunuz. Doğal dünyadaki yerinizin daha çok farkındalığı. Dünya ile güçlü bir bağlantı.

Çevrimdışı yasami seviyorum

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 77
Ynt: SPİRİTÜEL UYANIŞ
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2010, 23:09:01 »


Tesekkürler paylasiminiz icin gercekten cok degerli bilgiler...

sevgiyle kalin

Çevrimdışı altmisbes

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 137
Ynt: SPİRİTÜEL UYANIŞ
« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2013, 01:58:53 »
yahu bu site çokk iyi çok fena...çok geç kalmışım ama ilk defa geç kaldığıma sevindim..herkese teşekkürlerr

Çevrimdışı Onrslck

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 3
Ynt: SPİRİTÜEL UYANIŞ
« Yanıtla #7 : 18 Temmuz 2014, 18:52:27 »
çok guzel bir paylasımm

Çevrimdışı gece yolcusu

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 278
Ynt: SPİRİTÜEL UYANIŞ
« Yanıtla #8 : 19 Temmuz 2014, 01:14:56 »
Spiritüel UYANIŞ...
Yok böyle bir gerçeklik... :icon_biggrin: Sadece olması gerekeni yaşıyoruz.....Sadece bir ağaç gibi , bir karınca gibi....


 facebook twitter
 


2008 yılından beri ruhsal, mistik, parapsikoloji, ezoterizm vb gibi konu ve tartışmanın yayınlandığı sitemiz; zamanın ruhuna göre misyonunu tamamladığı için, yeni üyelik, yeni konu ve yorum gönderimi sistemine kapatılmıştır.

Sitemizi bir ansiklopedi gibi, web ve mobil telefon üzerinden okuyabilir, arama yapabilir , çeşitli konulara bakabilirsiniz. Facebook üzerinden tekamül, sevgi, evrensel insan, üst bilinç çerçevesinde paylaşımlarımız devam edecektir. Soru ve görüşleriniz için en altta iletişim linkinden mail atabilirsiniz.

Ruhunyolculuğu sitesi ruhsal konularda bilgi vermek amaçlı kurulmuş bir paylaşım sitesidir. Sitemiz üzerinde yayınlanan yazılar ve yorumlarda yazarlar sorumludur.Bilgi & sosyal medya: Facebook | iletişimSMF 2.0.11 | SMF © 2016, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder | Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek

Manuscript design by Bloc