Ruhun Yolculugu

17 Mart 2018, 21:09:27
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Ruhun Yolculugu » KÜLTÜR SANAT » Edebiyat » Seçme Hikayeler » SUSUZ KALAN ÜLKE

Gönderen Konu: SUSUZ KALAN ÜLKE  (Okunma sayısı 3433 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayışığı

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 1203
SUSUZ KALAN ÜLKE
« : 06 Kasım 2008, 21:12:40 »
SUSUZ KALAN ÜLKE
-Bir zamanlar  Kafdağı’nın ardında bolluklar içinde yaşayan zengin bir ülke varmış. Fakat bir gün  hiç beklenmeyen  bir şey olmuş . Ülkeye  bolluk ve bereket getiren  ırmak kurumuş. Ülkenin tam ortasından  geçen bu ırmağın kurumasıyla bir anda her şey kötüye gitmeye başlamış. Önce büyük bir kuraklık  arkasındanda , büyük bir kıtlık ülkeyi sarmış, perişan etmiş.
Aradan günler, haftalar geçmiş bir türlü soruna çare bulunamamış. Nice kahramanlar yollara dökülmüş hepsi nafile. Tüm çarelerin tükendiği düşünüldüğü bir anda genç bir kahraman  bu çaresizliğe çare bulacağım der. Kuruyan nehir yatağından  başlar yürümeye. Yürüye yürüye nehrin ilk çıkış kaynağına ulaşır. Bir de bakar ki, büyük bir canavar , nehrin çıkış yatağında  uzanmış yatıyor. Canavarı öldürürse nehrin yeniden akmaya başlayacağını fark eder. Genç kahraman ağzından alevler saçan 7 başlı canavarla büyük bir mücadeleye tutuşur. Ancak kılıcıyla her kestiği başın yerine yeni bir baş çıkmaktadır. Gücünün bitmek üzere olduğu bir anda, ak sakallı bir dede ortaya çıkıverir. Genç dövüşçünün yanına gelir ve canavarın göğsündeki belli bir noktayı gösterir. İşte der;  Oraya kılıcını saplarsan, kestiğin başların yerine yenisi çıkmaz. Genç dövüşçü  de ak sakallı ihtiyarın dediğini yapar. Böylelikle kesilen başların yerine yenileri çıkmaz ve kahramanımız canavarı öldürmeyi başarır. Cesedini kaldırıp nehir yatağından atar ve böylelikle nehrin suları yeniden susuz kalan ülkeye doğru akmaya başlar.
Ülke: insanı sembolize eder.
Ülkenin Susuz Kalması: İnsanın iç potansiyel gücünü dünyada kullanamaması, bir başka ifadeyle şuursuz yaşamasıdır. Doğduktan sonra bilgilerini unutan insanın sembolüdür.
Genç Kahraman: inisiye adayını sembolize eder.
Canavar: astral tortuyu sembolize eder.
(Astral Tortu: her insanın geçirmiş olduğu muhtelif enkarnasyonları boyunca , maddeye bağlanmasından doğan ve  çevresinden hatta kendisinden yine kendisine bulaşma egilimi gösterdiği bir dizi negatif enerjiler sonucu oluşan , astral bedenin üzerine birikmiş tortu.
Bu tortu , insanın kendi öz varlığı ile olan irtibatının kesilmesine sebebiyet veren bir özellik taşır. Bu tortunun temizlenmesi için özel bir çaba ve özel bir çalışma gerekir.bu tortunun oluşmasına sebebiyet veren en önemli etken negatif düşüncelerdir. İnisiyatik çalışmalarda ve bütün dinlerde insanlara iyi davranışlara kötü söz söylememeye, insan öldürmemeye yönlendirmelerinin ardında yatan gerçek aslında bu tür tortulara sebebiyet vermemek içindir.her türlü pozitif davranış ve pozitif düşünce üretiminin bu tortu üzerinde büyük bir temizleme işlemi gördüğü bilinmektedir.)

Kesilen  Başların  Yeniden  Yerine Gelmesi: Bu tortuyu özel bir bilgi olmadan temizleyemeyeceğimizi bildirmektedir.
Ak Sakallı İhtiyar: inisiyatik sırları bilen bir bilgeyi ya da bizzat inisiyatörü yani öğretmeni sembolize etmektedir.
Suların Yeniden Ülkeye Gelmesi: İnisiye adayının kendi iç potansiyal gücüne yeniden kavuşmasını yani  şuurlanmasını sembolize eder.


Çevrimdışı shamantwins

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 2082
Ynt: SUSUZ KALAN ÜLKE
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2009, 21:10:38 »
suyumuzun kaynagının her an devamlı olması dilegimle
teşekkürler

Çevrimdışı interloper

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 3
Ynt: SUSUZ KALAN ÜLKE
« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2009, 21:14:15 »
işallah bu öğretmen herkese direk olarak canavarın nereden vurulacagını net bi şekilde ifade eder:)))))

Çevrimdışı shamantwins

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 2082
Ynt: SUSUZ KALAN ÜLKE
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2009, 05:19:14 »Canavar: astral tortuyu sembolize eder.(Astral Tortu: her insanın geçirmiş olduğu muhtelif enkarnasyonları boyunca , maddeye bağlanmasından doğan ve  çevresinden hatta kendisinden yine kendisine bulaşma egilimi gösterdiği bir dizi negatif enerjiler sonucu oluşan , astral bedenin üzerine birikmiş tortu.
Bu tortu , insanın kendi öz varlığı ile olan irtibatının kesilmesine sebebiyet veren bir özellik taşır. Bu tortunun temizlenmesi için özel bir çaba ve özel bir çalışma gerekir.bu tortunun oluşmasına sebebiyet veren en önemli etken negatif düşüncelerdir. İnisiyatik çalışmalarda ve bütün dinlerde insanlara iyi davranışlara kötü söz söylememeye, insan öldürmemeye yönlendirmelerinin ardında yatan gerçek aslında bu tür tortulara sebebiyet vermemek içindir.her türlü pozitif davranış ve pozitif düşünce üretiminin bu tortu üzerinde büyük bir temizleme işlemi gördüğü bilinmektedir.)sevgili dostum bu canavarın tam olarak nereden vurulacagı açık olarak aktarılmış
yapmamız gereken bunlara dikkat etmektir.


 facebook twitter
 


2008 yılından beri ruhsal, mistik, parapsikoloji, ezoterizm vb gibi konu ve tartışmanın yayınlandığı sitemiz; zamanın ruhuna göre misyonunu tamamladığı için, yeni üyelik, yeni konu ve yorum gönderimi sistemine kapatılmıştır.

Sitemizi bir ansiklopedi gibi, web ve mobil telefon üzerinden okuyabilir, arama yapabilir , çeşitli konulara bakabilirsiniz. Facebook üzerinden tekamül, sevgi, evrensel insan, üst bilinç çerçevesinde paylaşımlarımız devam edecektir. Soru ve görüşleriniz için en altta iletişim linkinden mail atabilirsiniz.

Ruhunyolculuğu sitesi ruhsal konularda bilgi vermek amaçlı kurulmuş bir paylaşım sitesidir. Sitemiz üzerinde yayınlanan yazılar ve yorumlarda yazarlar sorumludur.Bilgi & sosyal medya: Facebook | iletişimSMF 2.0.11 | SMF © 2016, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder | Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek

Manuscript design by Bloc