Ruhun Yolculugu

24 Nisan 2018, 04:20:34
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


Ruhun Yolculugu » PARAPSİKOLOJİ VE SPİRİTUALİZM » Sevgi İle Var Oluş » YAŞAMINIZDAKİ İNSANLAR NEDEN VAR...

Gönderen Konu: YAŞAMINIZDAKİ İNSANLAR NEDEN VAR...  (Okunma sayısı 4508 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nLY

  • Kayıtlı kullanıcı
  • İleti: 6
YAŞAMINIZDAKİ İNSANLAR NEDEN VAR...
« : 24 Kasım 2012, 01:31:45 »
KENDİNİZLE KARŞILAŞMAK
 
Birisiyle karşılaştığınızda kendinizle karşılaşırsınız aslında.
 Benliğiniz, size kendisini takdim eder. Karşınızda duran kişi sizin bir suretinizdir. O kişiyi karşınıza çıkaran bir peri vardır içinizde. Pek çok formlarda belirirsiniz kendi önünüzde; lakin bunların hepsi sizin kendi yansımalarınızdır. Bu yansımalar hakkında ne hissederseniz hissedin sizin bir yanınızı ortaya
 koyar onlar. Bu size uzak göründüğü denli ürkünç de gelir.
 
Korkunç canavarları kendi kendinize davet ettiğinize inanamazsınız.Güzelliği ve güzel ruhları da kendinizin davet ettiğine inanamazsınız. Herhalükarda sizin bir yönünüz, sizin bazı düşünceleriniz, önünüzde ortaya çıkmaktadır. Karşılaşan kişi de, bu şekilde ortaya çıkan kişi de bunu bilmeyebilir. Ancak, burada görünmez bir işbirliği vardır.
 
Birgün karşınıza perişan bir dilenci çıkabilir ya da varlıklı bir işadamı,ağlayan bir çocuk, acelesi olan bir insan, bir adam ya da bir kadın, yaşlı veya genç; bunların hepsi sizsiniz. Mümkün olan her nevi kombinasyon sizsiniz. Zaten sizin kendiniz oldukları için bu kişiliklerin hepsini gayet iyi tanırsınız. Sizden bir parçadır onlar, sizin bir yanınızdır. Onların hepsi sizsiniz.
 
Tüm bunlara yoldaki sarhoş bir adamı da ilave edebiliriz, ona karşı ya bir empati beşler ya da onu suçlarsınız; zira içinizdeki bir şeylerin tezahürüdür o adam. Polisleri ve hırsızları görürsünüz çünkü siz hem yakalayan, hem de yakalanansınız. Hem iyi çocuk, hem de kötü çocuksunuz. Bilinen her nevi kılığa girmiştiniz. Buna rağmen kendinizi kandıramazsınız. Önünüzde duran yabancılar değildir bunlar. Onları teşhis etmek istemeyebilirsiniz. Lakin herhalükarda onların herbiri sizsiniz.
 
Bir konsere gittiğinizde hayatınızda yarattığınız harikulade bir müziğe tanıklık edersiniz. Bir futbol maçına gittiğinizde oyuncuların hepsi sizsinizdir aslında; ev sahibi takım ya da konuk takım, kaybeden ya da kazanan, faul yapan ya da faul yapılan. Karakterleri belirler ve rol dağılımını yaparsınız. Hem yönetmen hem de yapımcısınızdır. Hain kişi ve de meleksinizdir.
 Tüm rolleri oynarsınız. Hainlerin ve meleklerin ne olduğunu bilirsiniz. Onların adımlarıyla yürümektesiniz.
 
Karşınızda tezahür eden herkes sizin konuğunuzdur. Onları davet etmiş öldüğünüzü hatırlamayabilirsiniz, fakat onların varlığını inkar da edemezsiniz.
 
Belki de davetiyetinizi çok uzun zaman önce yazmıştınız ve onlara bugün ulaşmıştı o.
 
Belki de istemediğiniz bir şey için uzun uzun düşünmüş ve onu kendinize çağırmıştınız.
 
Bu, bir haketme meselesi değildir. Suçlama ya da pişman olma meselesi değildir bu; lakin bir mesuliyet halidir. Hayal mahsulü ortaya çıkan bir hata da yapılmış olsa, örneğin bir kişiliğin yanlış tasavvur edilmesi gibi, farketmez. Artık sorumluluk sizdedir. Peronda duran sizsiniz. Hangi trene bineceğiniz size bağlıdır. Binebilir ve tekrar inebilirsiniz. İteklenip sıkıştırılabilirsiniz. Orada olan sizsiniz. Oraya nasıl gitmiş olduğunuz, çözümleyeceğiniz bir mesele değildir. Oraya gitmişsinizdir.
 
Kainatın reaktörü ve dinamoşusunuz.
 Onun ekseni ve merkezisiniz.
 Sürecin kendişisiniz ve süreci işleyensiniz ve de neticesiniz.
 Nesne ve öznesiniz. Geçişli ve geçişsiz fiilerin kendişisiniz. Özel isimlersiniz, cins isimlerisiniz.
 
Bunun iyi tarafı, istediğiniz herşey olabileceğiniz ve istediğiniz herkesle bir arada olabileceğinizdir. Mevcut dünya sizin yaratımınızdır.

Çeviren: Engin Zeyno Vural
 
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2015, 22:39:06 Gönderen: fantastic »

Çevrimdışı NeFarkeder

  • Kayıtlı kullanıcı
  • İleti: 19
Ynt: YAŞAMINIZDAKİ İNSANLAR NEDEN VAR...
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2012, 19:55:32 »
Bunun iyi tarafı, istediğiniz herşey olabileceğiniz ve istediğiniz herkesle bir arada olabileceğinizdir. Mevcut dünya sizin yaratımınızdır.
 


Sanırım bu cümle , yazdıklarınızdan çıkarmamız gereken oluyor  :icon_thumleft:

Çok güzel yazıymış.

Çevrimdışı biricik

  • Kayıtlı kullanıcı
  • İleti: 28
Ynt: YAŞAMINIZDAKİ İNSANLAR NEDEN VAR...
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2012, 14:09:11 »
Konunun özü idrak edildiği an zaten yolculuk da daha bir anlam kazanır.Alan el,veren eldir,zalim kendisidir mazlumun.Nefsine zulmeden kişinin kendisidir özde.Karşılaştığınız herkese kendinize davranmanız gerektiği gibi sıcacık bir gülümseme ile davranırsınız.
Ne hoş. :angel5:

Çevrimdışı gökyüzünden

  • Kayıtlı kullanıcı
  • İleti: 125
Ynt: YAŞAMINIZDAKİ İNSANLAR NEDEN VAR...
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2014, 00:07:12 »
hiç kimse daha önemli daha önemsiz değil.
karşıma çıkan her insan demeyeyimde her can diyeyim( bu hayvanda olabilir)çok şey katmış özüme . facebook  twitter
 


2008 yılından beri ruhsal, mistik, parapsikoloji, ezoterizm vb gibi konu ve tartışmanın yayınlandığı sitemiz; zamanın ruhuna göre misyonunu tamamladığı için, yeni üyelik, yeni konu ve yorum gönderimi sistemine kapatılmıştır.

Sitemizi bir ansiklopedi gibi, web ve mobil telefon üzerinden okuyabilir, arama yapabilir , çeşitli konulara bakabilirsiniz. Facebook üzerinden tekamül, sevgi, evrensel insan, üst bilinç çerçevesinde paylaşımlarımız devam edecektir. Soru ve görüşleriniz için en altta iletişim linkinden mail atabilirsiniz.

Ruhunyolculuğu sitesi ruhsal konularda bilgi vermek amaçlı kurulmuş bir paylaşım sitesidir. Sitemiz üzerinde yayınlanan yazılar ve yorumlarda yazarlar sorumludur.Bilgi & sosyal medya: Facebook | iletişimSMF 2.0.11 | SMF © 2016, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder | Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek

Manuscript design by Bloc