Ruhun Yolculugu

11 Şubat 2016, 02:12:49
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?


Ruhun Yolculugu » METAFİZİK » Uzay ve Zaman-Bilim » Zaman » ZAMANDA YOLCULUK

Gönderen Konu: ZAMANDA YOLCULUK  (Okunma sayısı 5695 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ast

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 2074
ZAMANDA YOLCULUK
« : 19 Mayıs 2008, 20:28:54 »
Sizce zamanda yolculuk yapılabilinir mi? Mantığı nedir? Bilgilendiren olursa sevinirim.Sevgiyle
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2008, 00:41:40 Gönderen: AST »Çevrimdışı shamantwins

 • Co Admin
 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 2267
Ynt: ZAMANDA YOLCULUK
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2008, 01:54:54 »
zamanda yolculuk yapılabilirmi?
buna cevap vermeden önce netlige ulaşmamız gereken bir konu var.
zaman  varmı?
zaman kavramını bizler kendimizmi oluşturduk ve onun esirimi olduk?
kendi düşüncem ; olmayan bir şeyin içinde yolculuk yapılmasının imkansız oldugudur.
sevgilerimle paylaştım

Sondaki Adam

 • Ziyaretçi
Ynt: ZAMANDA YOLCULUK
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2008, 13:07:09 »
Zamanda yolculuk yada zaman yolculuğu kavramı gerçekten uzay/zaman ve zaman/uzay açısından değerlendirilebilecek bir konudur. İnsanlık şimdi bu 3 boyutlu madde dünya olarak kabul edilen 3. boyut bir fiziksel dünyada yaşamaktadır. Ve uzay/zaman maddesel dünyaya, uzayın zamanı kontrol altında tuttuğu dünya diyebilirz; yani fizik dünya... Oysa zaman/uzay olarak bilinen metafizik, fizik ötesi dünyada ise zaman uzayı yönlendirmektedir ve bütün kozlar orada açıktır. Onun için zaman/uzay'da zaman yolculuğundan bahsetmek mümkün olmayacaktır... Gelelim dünyasal olarak yapılan zaman yolculuğuna. Bilindiği gibi dünyada adı üzerinde 3 boyutluluk vardır ve bu 3 boyutluluğu yaratan zaman kavramı ise geçmiş-şimdi-gelecek olarak tabir edilen uzay/zaman kavramıdır... 3 boyutlu zaman kavramı açısından konuşacak olursak geçmişte yaşanmış-şimdi yaşanan ve gelecekte yaşanacak olarak bilinen programlanmış bir yaşamı insanlığın yaşadığını anlaması aslında çok ilginç ve doğru bir kavram olacaktır. O açıdan ışık hızı tabir edilen bir hızın hemen üstüne çıkılarak zamanın şimdisine-geçmişine-geleceğine seyahat etmek mümkündür, ama ne ile... Ona da Sizler karar verin.. Belki geliştirilmiş bir laboratuar ortamında Yıldız geçidi gibi suni olarak, belkide düşünce yoluyla, İşte burada ortaya mümkünlük kavramının çıktığına dikkat etmek gerekir!... Birde zaman yolculuğunun 3.ve 4.boyut dünyalarında olduğunu bilmeniz gerekir,tıpkı paralel evrenlerin 3.ve 4. boyutlarda olduğu gibi...

Çevrimdışı arzuozy

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 11
Ynt: ZAMANDA YOLCULUK
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2008, 22:54:10 »
Kendi içindeki bilinmeyeni bilmeden, başka hiç kimseyi tanıyamazsın. O insanın esrarını çözmek için tek yol, kendi esrarını çözmektir. Gizli katların arkasında başka katlar gizlidir, insan sonsuzluktur. Kendi içinde ne kadar derine inersen, bütün bir varoluşta, ayrıca başkalarında da o kadar derine inersin, çünkü öz birdir. Çeperse milyonlarcadır, oysa öz tektir.
Beden son derece yalnış kullanılmaktadır. Kendi vücuduna kötü davranıyorsun. Bedenin sırrını bilmiyorsun. O yalnızca ten değildir, yalnızca kemik değildir, yalnızca kan değildir. O muhteşem bir organik bütünlük, muhteşem bir dinamizmdir.
Daha birçok sır var. Bu beden, birçok bedenin ilk katmanıdır... Aslında yedi beden vardır. Eğer bu bedende derine inersen, yeni olgularla karşılaşırsın. Bu hantal bedenin arkasında, ince beden gizlidir. Bu ince beden uyandığında, çok güçlü olursun, çünkü belli başlı boyutsal güçler kazanırsın. Bu beden yatağında yatarken ince beden hareket edebilir. Onun için engel yoktur. Yerçekimi onu etkilemez; onun için zaman ve mekân söz konusu değildir. Hareket edebilir... Her yere gidebilir. Bütün dünya ona açıktır. Hantal beden için bu mümkün değildir.

OSHO-Yoga 2 / Zamanın, Mekanın ve Arzunun Ötesinde (alıntıdır)

Çevrimdışı Eflatun

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 18
Ynt: ZAMANDA YOLCULUK
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2008, 23:25:08 »
Bu yazıyı bir  zamanlar Manisa'da askerlik yaparken  aşık olduğum daha doğrusu öncelikle  geçmişte rüyalarımda aşık olduğum  birinin kalbimdeki derin anısına ithaf ediyorum..  Gülçin Eroğlu ' na  birde arkadaşım Özlem'e

Çetin BAL :
Zamanda yolculuk aslında kuramsal  olarak  basit olduğu kadar çok genişte bir konu ama ama teknik boyuta inildiğinde oldukça karmaşık bir hikayedir. Öncelikle tüm zamanların bir boyut farkı ile iç içe yaşandığının anlaşılması lazım. Şimdi farklı zaman kavramı dediğimizde  bu zaman farklılaşması bizi geçmiş ve gelecek zaman boyutlarımız içerisine doğru taşıyabileceği gibi yani böyle bir iç içe geçmiş ve gelecek zaman boyutları kavramını olgusunu ifadeleyebileceği gibi bizim  yatay konumlu ardardına gelen zaman boyutlarımızın dışında yine bizim şimdimizi bizim zaman uzay boyutumuzu doksan derecelik bir açıda dik kesen üst zaman akımlarının varlığındanda söz etmek gerekir. Şimdiki zaman noktasından  açılarak dalga dalga genişleyen zamanın değişik görüntüleri bizi geçmiş ve gelecek zaman boyutlarına doğru götürürken bu dalgaların daha farklı yönlerdeki açılımları bizi üst zaman sarmallarına yani üst uzay boyutları gerçeğine yani dördüncü ve beşinci ve sonsuza doğru uzanan daha üst boyutlara doğru yükseltir.

Çok fazla  kafa karıştırmadan zamanda yolculuk demek maddenin hantal titreşimlerinin üstünde astralik denebilecek  dördüncü boyut tireşimleri denebilecek üst titreşim frekansları içine geçerek kendi şimdiki zaman ve uzay noktamızın geçmiş ve gelecek zaman kesişimleri içine doğru kendimizi hareket ettirebilmek demektir. Yani kendi geçmiş ve gelecek zaman noktalarımıza bir üst boyut uzay levhasından yansıyarak bir lazer ışını gibi yansımalı bir geçiş  bir teleportasyonel nakil gerçekleştirebiliriz. Üst uzay kavramı üst uzay yolculuğu sadece zamanda yolculuk imkanlarını bize sunan bir alan değildir. Bu üst boyut uzayları sayesinde kendi üç boyutlu uzayımızın içinde yer alan ve  bizden milyonlarca ışık yılı  uzaklıkta bir galaksiye  bir yıldız sistemine ışık hızı ile milyonlarca yıl denebilecek bir sürede ulaşabilirken zaman ve uzay kavramının genişlediği  ve farklılaştığı bir düzeyde hareket eden bir uzay gemisi bu milyonlarca ışık yılı mesafeleri bir üst uzay metriği içinde bir kaç  kilometrelik  bir mesafeye çevirebilir. Hatta içine girilen boyutun zaman uzay yapısına göre bizim uzayımızdaki devasa mesafeler bir kaç adımlık mesafelere dönüşebilir.

 Bunlar günümüz insanlarına hayal gibi bilimkurgu gibi geliyor. Yada bazıları bize bunları bir yerden okumuş gelip bize hayali kurgular olarak yazıyor diyebilirler. Bunlar bizim zihnimiz içinde hayal değil  bunlar siz insanların küçük dünyalarına sığmayacak devasa uzay uygarlıkları için hali hazırda yapılan yolculuklardır. Dünya gezeni üstünde bizim gibi konuya vakıf insanlara devlet desteği sunulsa bu bilimsel çalışmalar içine girebilsek insanlık  bundan büyük faydalar sağlar ama  ne yazıkki şuurlar bilimsel kavramlar ve anlayış ve insanlığın hayal gücü felsefe ve bilimsel düşünme gücü o noktalarda değil . Olsa bugün dünya daha başka olurdu. Bu teknolojiler bir açıdan çok zor gibi görünsede bize göre çok basit teknolojilerdir.

Ama bunları  hayata geçirebilmek için biraz çaba lazım biraz araştırma lazım biraz teknolojinin kendisini zorlaması lazım. Maddenin bize sunduğu imkanlar  bizim en geniş hayal güçlerimizi bile  gerilerde bırakır. Madde denilen şey çok boyutlu sonsuz potansiyellere ve değişim gücüne sahip çok elastiki  zaman uzaysal bir yapıdır. Gizlerle doludur. Tamam herşey bitti dediğinizde maddenin çok değişik bilinmedik kullanılmadık  halleri karşınıza çıkar! Bu sizin hayal gücünüzün gittiği yere kadar gider. Maddenin sonsuz kullanım biçimleri vardır. Madde  dediğimiz şey bir enerji yoğunludur. Soğuyup buzlaşmış  kristalize  hale gelmiş su gibidir.  Kapana kısılmış elektromanyetik bir dalga yoğunlaşmasıdır. Madde uzay ve  zaman çizgilerinin birbiri içine girerek bir biri üstüne dolanıp çöktüğü yoğunlaştığı bir uzay/zamansal örgüdür. Madde denen şey üçüncü ve dördüncü boyut geometrilerinin birbiri içinde kaynaşarak birbirine dönüştüğü bir süreci ifade eder. Bu elektromanyetik bir süreci ifade eder.

Bu anlamda madde bir enerji kalıbıdır. Zaman dediğimiz şey bu kalıbın bir özelliğidir. Ve  üç boyutlu uzayın kendisi gibi bir dördüncü boyutu ifade eden bir frekanslar dokumasıdır. Tüm geçmişimiz ve geleceğimiz bu hologramik frekanslar alanında bir video band gibidir. Ama bu video band sabit ve değişmez ve durağan  bir enerji kalıbı değildir. Bu yaşayan nefes alan canlı bir zaman enerji kalıbıdır. Bu anlamda geçmiş hali hazırda geleceği ve gelecekte hali hazırda geçmişi etkiler ve değiştirir ama  zamanın içinde olan bizlere göre geçmiş hep aynı olaylar manzumesi ile dolu olan olmuş bitmiş olaylar dizisi gibi gelir ama gerçek hiç öyle sandığınız gibi değildir. Hiç bir şeyde öyle göründüğü gibi değildir dicem.  Zamanda yolculuk gerçektir ve olabilir. Bir zaman makinesi yapılabilir. Çünkü zaman sanıldığı gibi soyut bir şey değildir. Zaman maddenin derinliklerinde işleyen kuantumsal  küçük parçaçık mekaniklerinden doğan bir dalga frekansının işlevidir. Bu titreşim frekanslarının güçlü enerji dalgaları ile etkilenmesi ile zaman genişletilebilir ve daraltılabilirdir. Zamandaki bu değişim uzayın üç boyutlu  geometrisi üstünde  topolojik geometrik bozulmalar yaratarak mekanda anlık  atlamalara ve yerdeğiştirimlere  neden olabilecek solucan deliği türevinden zaman ve uzay geçitlerine neden olabilir. Bu da aslında dördüncü boyuta geçmek denen şeydir. Uzayda büyük mesafeleri atlayacak bir uzay gemiside öncelikle bu atlamayı gerçekleştirebilmek için kendi çevresindeki zaman akışını  değiştirerek bir üst zaman ve uzay akışı içine doğru geçmiş olmayı düşünmüş olaması lazım. Yani bu şu demektir..   devasa uzay gemisi çevresindeki  uzay ve zaman matriksini öyle bir bükecekki kavislendirecek ki bu onu bir üst boyutun içine doğru solucan deliğimsi bir tünel etkisi ile taşıyabilsin. Bunuda sağlamanın tek yolu uzay gemisinin çevresinde  gemiyi içine alan çok güçlü ve istenilen titreşim frekansında bir  elektromanyetik alan gücünün üretilmesidir. Yani bu gemiyi uzay zamanda yürütebilecek tek şey istenilen güçte üretim yapacak bir çeşit elektromanyetik alan motorları etkisidir. İstenilen  kıvamdaki güç alanları ile zaman ve uzay saptırılabilir!  Ve bu güç alanları ortasında kalan bir uzay aracı  bu yönlendirilebilir sapma içinde kendisini zaman ve uzay boyunca ışık hızı ve ötesi hızlarda öteleyebilir!

                                           Çetin BAL - Denizli  - cetinbal@hotmail.com

« Son Düzenleme: 12 Haziran 2008, 23:52:07 Gönderen: Eflatun »

Çevrimdışı popy

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 88
Ynt: ZAMANDA YOLCULUK
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2008, 20:10:11 »
Çok  değerli bilgiler , paylaşımınız için sonsuz teşekkürler :)

Çevrimdışı rar320

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 1
Ynt: ZAMANDA YOLCULUK
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2010, 21:59:42 »
Madde kurallara uyar fakat ruh için bu kurallar geçerli değildir.İnsan yaratılışı itibari ile aşşağıdadır onu yükseklere çıkarabilecek olan ruhtur.Bildiğiniz herşeyi unutun hiç bir bilgi size açık açık bunu yaparsan zamanda gezersin diye söyleyemez öğrenen hiç söylemez.Burda yapmanız gereken soruları kendinize sorup cevapları bulmak daha iyidir çünkü insan yaşayarak inanır yaşamadığı şey ona sözcük kadar uzaktır göz ise herşeyi görür ama kendisini görmekten acizdir .Hiç düşündünüzmü hayvanlardaki bu duyu ve hissiyat genişliği nerden geliyor diye biraz sukut etmekte fayda duymak için susmak gerek dinlemek gerek aslında asıl mesele inanmaktır şüphe herşeyi yer yok eder içleri aydın ruhsal seyehatlere çıkan zatlar vardır

Çevrimdışı Ast

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 2074
Ynt: ZAMANDA YOLCULUK
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2010, 01:14:28 »
Zaman düz bir lineerlik izlemez, tam tersi daireseldir ve evt zamanda yolculukta mümkündür. Astral cıkıs da öyle mücizevi bişey değildir insnaın içinde olan bir durumdur. Ancak kişiye ne kazandırdıgı sorgulanabilinir.Ve size katıldıgım konu sudur, bilgi zihinde  entellektüel kimlikte kalırsa çöplüktür ve hepsi unutulmalıdır. Çünkü varlıgın içindeki bilgi ona en yakın bilgidir ve bilgi idrak edilmedikce  zihinde kalır yasama gecmez

Çevrimdışı en_ki

 • Kayıtlı kullanıcı
 • İleti: 1
Ynt: ZAMANDA YOLCULUK
« Yanıtla #8 : 25 Mart 2011, 19:53:21 »
teorik ve pratik açıdan mümkündür.Ancak sadece geleceğe yolculuk mümkündür. Hatta bugün bile insanlar geleceğe yolcuk yapabilmektedir fakat farkında değildir. Çünkü bu saniyenin bilmem kaçta biri kadar küçük bir sıçramadır. Mesela Uzun uçak yolculuklarında. Geçmişe yolculuk en azından şimdilik imkansız görünür çünkü poradokslara neden olur.
Olayı anlamak için Einsten'ın izafiyet teorisini anlamak gerekir. Derki zamanda yolculuk 2 türlü mümkündür: 1-Işık Hızından hızlı olmayla 2-Kütle çekimiyle. 1. seçenek teorik açıdan imkansız. Çünkü maddenin hızlandıkca kütlesi artmakta artan kütleden dolayı madde yavaşlamaktadır. Daha hızlı olması için daha fazla enerji harcamalı buda daha fazla kütlenin artması demek yani bir maddenin değil ışık hızına ulaşması aşması dahi mümkün görünmemektedir. Gelelim 2. seçeneğe: kütle çekimi.
her maddenin bir kütle çekimi var. Einstein zamanı 4. boyut olarak görmüştü. Ve kütle çekiminin her maddeyi etkilediği gibi zamanı da etkilediğini düşündü. Bu doğruydu da. Kütle çekiminin fazla olduğu bir yerde zaman adeta yavaşlamaktaydı. Az olduğu yerde de hızlı akmaktaydı. Herşey bu basit mantık üzerine kuruludur. Şimdi bir karadelik düşünün!Karadelikler hala sırrı çözülemeyen bir fenomendir. Muazzam kütle çekimleri vardır. Bir bakıma doğal bir zaman makinesidirler! Hayal edin bir aracımız var ve bununla bir karadelikin etrafında ona çok yakın bir yerde ama onun çekim kuvvetine kapılmadan turluyoruz. Dünyadan bizi gözlemleyen insanlar bizim karadelikin etrafındaki bir turu yaklaşık 20 yılda tamamladığımızı görsün. Oysa uzay aracındaki kişilere göre bu zaman yarı yarıya daha az olacaktır. Yani onlar aslında bir turu 10 yılda tamamlamış olacaktır. Çünkü zaman orada kütle çekiminden dolayı ağırlaşacak ve yavaş akacaktır. Bu kaçınılmaz bir sonuçtur. Zaten teorinin adıda buradan gelir: Bir olay uzay-zaman ilişkisi içinde kişilere farklı gelebilir yani izafidir. Neyse sonuç olarak dünyada bizi izleyen kişi başlangıçtan sonra 20 yıl yaşlanmışken uzay aracındakiler 10 yıl yaşlanmış olacaktır. Bu kişiler dünyaya geldiklerinde onlardan daha gennç görüneceklerdir. Dolayısıyla aslında uzay aracındakiler zamanda 10 yıl ileriye sıçramış olacaklardır. Yani dünyadakilerin 10 yıl sonraki halini görmüş olacaklardır. Mantık Çok basit.
Şimdi Anlamak için şöyle düşünün:Dünyadan uzay aracındakilere bakan insanların göreceği şey tıpkı bir film karesinin yavaşltılmış hali gibi olacaktır. Tam tersi uzay aracından dünyaya bakan insanlarda bir film karesini ileri sardırmayla oluşan hızlı kareler gibi göreceklerdir insanları. Çünkü bir yerde kütle çekimi fazla olduğu için orada zaman ağırlaşmaktadır.
Bugün bile yazının başında belirttiğim gibi bu gerçekleşmektedir aslında. Uçak örneğini verdim ya da bir gökdelen düşünün : En tepesinde yaşayan insan  en altta yaşayan insana göre aslında daha çabuk yaşlanmaktadır. Çünkü daha az kütle çekimine maruz kalmakta ve bulunduğu yerde zaman daha hızlı akmaktadır!Daha doğrusu En alttaki kişi zamanda ileriye doğru sıçramalar yapmaktadır. Ama bu bir insan ömrünü düşündüğümüzde hatırı sayılır derecede küçük bir rakamdır:Yaklaşık birkaç dakika denebilir


Payla facebook Payla twitter
 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
1154 Gösterim
Son İleti 21 Ekim 2008, 22:21:47
Gönderen: KaRDeLeN
0 Yanıt
904 Gösterim
Son İleti 09 Mart 2009, 08:23:03
Gönderen: ayışığı
0 Yanıt
977 Gösterim
Son İleti 23 Ocak 2010, 17:02:19
Gönderen: ayışığı
5 Yanıt
2616 Gösterim
Son İleti 20 Ekim 2012, 00:12:09
Gönderen: Sondaki Adam
0 Yanıt
1336 Gösterim
Son İleti 27 Ekim 2012, 23:27:24
Gönderen: fantastic