METAFİZİK > Zaman

ZAMANDA YOLCULUK

(1/2) > >>

Ast:
Sizce zamanda yolculuk yapılabilinir mi? Mantığı nedir? Bilgilendiren olursa sevinirim.Sevgiyle

shamantwins:
zamanda yolculuk yapılabilirmi?
buna cevap vermeden önce netlige ulaşmamız gereken bir konu var.
zaman  varmı?
zaman kavramını bizler kendimizmi oluşturduk ve onun esirimi olduk?
kendi düşüncem ; olmayan bir şeyin içinde yolculuk yapılmasının imkansız oldugudur.
sevgilerimle paylaştım

Sondaki Adam:
Zamanda yolculuk yada zaman yolculuğu kavramı gerçekten uzay/zaman ve zaman/uzay açısından değerlendirilebilecek bir konudur. İnsanlık şimdi bu 3 boyutlu madde dünya olarak kabul edilen 3. boyut bir fiziksel dünyada yaşamaktadır. Ve uzay/zaman maddesel dünyaya, uzayın zamanı kontrol altında tuttuğu dünya diyebilirz; yani fizik dünya... Oysa zaman/uzay olarak bilinen metafizik, fizik ötesi dünyada ise zaman uzayı yönlendirmektedir ve bütün kozlar orada açıktır. Onun için zaman/uzay'da zaman yolculuğundan bahsetmek mümkün olmayacaktır... Gelelim dünyasal olarak yapılan zaman yolculuğuna. Bilindiği gibi dünyada adı üzerinde 3 boyutluluk vardır ve bu 3 boyutluluğu yaratan zaman kavramı ise geçmiş-şimdi-gelecek olarak tabir edilen uzay/zaman kavramıdır... 3 boyutlu zaman kavramı açısından konuşacak olursak geçmişte yaşanmış-şimdi yaşanan ve gelecekte yaşanacak olarak bilinen programlanmış bir yaşamı insanlığın yaşadığını anlaması aslında çok ilginç ve doğru bir kavram olacaktır. O açıdan ışık hızı tabir edilen bir hızın hemen üstüne çıkılarak zamanın şimdisine-geçmişine-geleceğine seyahat etmek mümkündür, ama ne ile... Ona da Sizler karar verin.. Belki geliştirilmiş bir laboratuar ortamında Yıldız geçidi gibi suni olarak, belkide düşünce yoluyla, İşte burada ortaya mümkünlük kavramının çıktığına dikkat etmek gerekir!... Birde zaman yolculuğunun 3.ve 4.boyut dünyalarında olduğunu bilmeniz gerekir,tıpkı paralel evrenlerin 3.ve 4. boyutlarda olduğu gibi...

arzuozy:
Kendi içindeki bilinmeyeni bilmeden, başka hiç kimseyi tanıyamazsın. O insanın esrarını çözmek için tek yol, kendi esrarını çözmektir. Gizli katların arkasında başka katlar gizlidir, insan sonsuzluktur. Kendi içinde ne kadar derine inersen, bütün bir varoluşta, ayrıca başkalarında da o kadar derine inersin, çünkü öz birdir. Çeperse milyonlarcadır, oysa öz tektir.
Beden son derece yalnış kullanılmaktadır. Kendi vücuduna kötü davranıyorsun. Bedenin sırrını bilmiyorsun. O yalnızca ten değildir, yalnızca kemik değildir, yalnızca kan değildir. O muhteşem bir organik bütünlük, muhteşem bir dinamizmdir.
Daha birçok sır var. Bu beden, birçok bedenin ilk katmanıdır... Aslında yedi beden vardır. Eğer bu bedende derine inersen, yeni olgularla karşılaşırsın. Bu hantal bedenin arkasında, ince beden gizlidir. Bu ince beden uyandığında, çok güçlü olursun, çünkü belli başlı boyutsal güçler kazanırsın. Bu beden yatağında yatarken ince beden hareket edebilir. Onun için engel yoktur. Yerçekimi onu etkilemez; onun için zaman ve mekân söz konusu değildir. Hareket edebilir... Her yere gidebilir. Bütün dünya ona açıktır. Hantal beden için bu mümkün değildir.

OSHO-Yoga 2 / Zamanın, Mekanın ve Arzunun Ötesinde (alıntıdır)

Eflatun:
Bu yazıyı bir  zamanlar Manisa'da askerlik yaparken  aşık olduğum daha doğrusu öncelikle  geçmişte rüyalarımda aşık olduğum  birinin kalbimdeki derin anısına ithaf ediyorum..  Gülçin Eroğlu ' na  birde arkadaşım Özlem'e

Çetin BAL :
Zamanda yolculuk aslında kuramsal  olarak  basit olduğu kadar çok genişte bir konu ama ama teknik boyuta inildiğinde oldukça karmaşık bir hikayedir. Öncelikle tüm zamanların bir boyut farkı ile iç içe yaşandığının anlaşılması lazım. Şimdi farklı zaman kavramı dediğimizde  bu zaman farklılaşması bizi geçmiş ve gelecek zaman boyutlarımız içerisine doğru taşıyabileceği gibi yani böyle bir iç içe geçmiş ve gelecek zaman boyutları kavramını olgusunu ifadeleyebileceği gibi bizim  yatay konumlu ardardına gelen zaman boyutlarımızın dışında yine bizim şimdimizi bizim zaman uzay boyutumuzu doksan derecelik bir açıda dik kesen üst zaman akımlarının varlığındanda söz etmek gerekir. Şimdiki zaman noktasından  açılarak dalga dalga genişleyen zamanın değişik görüntüleri bizi geçmiş ve gelecek zaman boyutlarına doğru götürürken bu dalgaların daha farklı yönlerdeki açılımları bizi üst zaman sarmallarına yani üst uzay boyutları gerçeğine yani dördüncü ve beşinci ve sonsuza doğru uzanan daha üst boyutlara doğru yükseltir.

Çok fazla  kafa karıştırmadan zamanda yolculuk demek maddenin hantal titreşimlerinin üstünde astralik denebilecek  dördüncü boyut tireşimleri denebilecek üst titreşim frekansları içine geçerek kendi şimdiki zaman ve uzay noktamızın geçmiş ve gelecek zaman kesişimleri içine doğru kendimizi hareket ettirebilmek demektir. Yani kendi geçmiş ve gelecek zaman noktalarımıza bir üst boyut uzay levhasından yansıyarak bir lazer ışını gibi yansımalı bir geçiş  bir teleportasyonel nakil gerçekleştirebiliriz. Üst uzay kavramı üst uzay yolculuğu sadece zamanda yolculuk imkanlarını bize sunan bir alan değildir. Bu üst boyut uzayları sayesinde kendi üç boyutlu uzayımızın içinde yer alan ve  bizden milyonlarca ışık yılı  uzaklıkta bir galaksiye  bir yıldız sistemine ışık hızı ile milyonlarca yıl denebilecek bir sürede ulaşabilirken zaman ve uzay kavramının genişlediği  ve farklılaştığı bir düzeyde hareket eden bir uzay gemisi bu milyonlarca ışık yılı mesafeleri bir üst uzay metriği içinde bir kaç  kilometrelik  bir mesafeye çevirebilir. Hatta içine girilen boyutun zaman uzay yapısına göre bizim uzayımızdaki devasa mesafeler bir kaç adımlık mesafelere dönüşebilir.

 Bunlar günümüz insanlarına hayal gibi bilimkurgu gibi geliyor. Yada bazıları bize bunları bir yerden okumuş gelip bize hayali kurgular olarak yazıyor diyebilirler. Bunlar bizim zihnimiz içinde hayal değil  bunlar siz insanların küçük dünyalarına sığmayacak devasa uzay uygarlıkları için hali hazırda yapılan yolculuklardır. Dünya gezeni üstünde bizim gibi konuya vakıf insanlara devlet desteği sunulsa bu bilimsel çalışmalar içine girebilsek insanlık  bundan büyük faydalar sağlar ama  ne yazıkki şuurlar bilimsel kavramlar ve anlayış ve insanlığın hayal gücü felsefe ve bilimsel düşünme gücü o noktalarda değil . Olsa bugün dünya daha başka olurdu. Bu teknolojiler bir açıdan çok zor gibi görünsede bize göre çok basit teknolojilerdir.

Ama bunları  hayata geçirebilmek için biraz çaba lazım biraz araştırma lazım biraz teknolojinin kendisini zorlaması lazım. Maddenin bize sunduğu imkanlar  bizim en geniş hayal güçlerimizi bile  gerilerde bırakır. Madde denilen şey çok boyutlu sonsuz potansiyellere ve değişim gücüne sahip çok elastiki  zaman uzaysal bir yapıdır. Gizlerle doludur. Tamam herşey bitti dediğinizde maddenin çok değişik bilinmedik kullanılmadık  halleri karşınıza çıkar! Bu sizin hayal gücünüzün gittiği yere kadar gider. Maddenin sonsuz kullanım biçimleri vardır. Madde  dediğimiz şey bir enerji yoğunludur. Soğuyup buzlaşmış  kristalize  hale gelmiş su gibidir.  Kapana kısılmış elektromanyetik bir dalga yoğunlaşmasıdır. Madde uzay ve  zaman çizgilerinin birbiri içine girerek bir biri üstüne dolanıp çöktüğü yoğunlaştığı bir uzay/zamansal örgüdür. Madde denen şey üçüncü ve dördüncü boyut geometrilerinin birbiri içinde kaynaşarak birbirine dönüştüğü bir süreci ifade eder. Bu elektromanyetik bir süreci ifade eder.

Bu anlamda madde bir enerji kalıbıdır. Zaman dediğimiz şey bu kalıbın bir özelliğidir. Ve  üç boyutlu uzayın kendisi gibi bir dördüncü boyutu ifade eden bir frekanslar dokumasıdır. Tüm geçmişimiz ve geleceğimiz bu hologramik frekanslar alanında bir video band gibidir. Ama bu video band sabit ve değişmez ve durağan  bir enerji kalıbı değildir. Bu yaşayan nefes alan canlı bir zaman enerji kalıbıdır. Bu anlamda geçmiş hali hazırda geleceği ve gelecekte hali hazırda geçmişi etkiler ve değiştirir ama  zamanın içinde olan bizlere göre geçmiş hep aynı olaylar manzumesi ile dolu olan olmuş bitmiş olaylar dizisi gibi gelir ama gerçek hiç öyle sandığınız gibi değildir. Hiç bir şeyde öyle göründüğü gibi değildir dicem.  Zamanda yolculuk gerçektir ve olabilir. Bir zaman makinesi yapılabilir. Çünkü zaman sanıldığı gibi soyut bir şey değildir. Zaman maddenin derinliklerinde işleyen kuantumsal  küçük parçaçık mekaniklerinden doğan bir dalga frekansının işlevidir. Bu titreşim frekanslarının güçlü enerji dalgaları ile etkilenmesi ile zaman genişletilebilir ve daraltılabilirdir. Zamandaki bu değişim uzayın üç boyutlu  geometrisi üstünde  topolojik geometrik bozulmalar yaratarak mekanda anlık  atlamalara ve yerdeğiştirimlere  neden olabilecek solucan deliği türevinden zaman ve uzay geçitlerine neden olabilir. Bu da aslında dördüncü boyuta geçmek denen şeydir. Uzayda büyük mesafeleri atlayacak bir uzay gemiside öncelikle bu atlamayı gerçekleştirebilmek için kendi çevresindeki zaman akışını  değiştirerek bir üst zaman ve uzay akışı içine doğru geçmiş olmayı düşünmüş olaması lazım. Yani bu şu demektir..   devasa uzay gemisi çevresindeki  uzay ve zaman matriksini öyle bir bükecekki kavislendirecek ki bu onu bir üst boyutun içine doğru solucan deliğimsi bir tünel etkisi ile taşıyabilsin. Bunuda sağlamanın tek yolu uzay gemisinin çevresinde  gemiyi içine alan çok güçlü ve istenilen titreşim frekansında bir  elektromanyetik alan gücünün üretilmesidir. Yani bu gemiyi uzay zamanda yürütebilecek tek şey istenilen güçte üretim yapacak bir çeşit elektromanyetik alan motorları etkisidir. İstenilen  kıvamdaki güç alanları ile zaman ve uzay saptırılabilir!  Ve bu güç alanları ortasında kalan bir uzay aracı  bu yönlendirilebilir sapma içinde kendisini zaman ve uzay boyunca ışık hızı ve ötesi hızlarda öteleyebilir!

                                           Çetin BAL - Denizli  - cetinbal@hotmail.com

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek